What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

JonMalus

Member
ms de raspunsuri.

in ceea ce priveste planta asta.. pot sa o scot din ghiveci si sa o tai..ptr ca sigur ii mascul.nu?

PS: a fost tinuta aprox 1 luna si 10 zile pe cfl-uri ,18 ore cu 6. deci inca nu am pus o la 12 cu 12. Nu stiu ce sa fac. sa o mai tin sa vad poate se schimba ceva daca o pun la 12 cu 12 sau sa o tai ca a si avea nevoie de jardiniera...(scz de dublu post!)
 

Attachments

  • P1310876.jpg
    P1310876.jpg
    52.6 KB · Views: 5
  • P1310887.jpg
    P1310887.jpg
    52.9 KB · Views: 5
  • P1310889.jpg
    P1310889.jpg
    57 KB · Views: 6
Last edited by a moderator:

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
eu zic ca o sa le vegetez mai mult... si mai ales k este prima incercare:p si mai am de invatat multe...

Ar fi fost o ocazie buna, mai ales ca asa ai fi avut termen de comparatie (vazand cum se dezvolta ale tale in comparatie cu ale celorlalti). Nu e un concurs cu premii, ci mai degraba o provocare menita sa mai anime sectiunea RO a acestui forum si sa-i stimuleze pe growerii incepatori.
 
H

HTTP51

Salut.Am achizitionat in ‘09 biobizz in cantitati mari si nu au gravat termenul de expirare. Mirosul şi textura se prezintă la fel ca în prima zi. Am udat recent flori şi plante de apartament şi nu văd semne de protest. Ştiam că expira după un an din momentul în care sunt desfăcute. Oare îşi mai face treaba după atât timp ?
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Vorbesti de nutrienti sau pamant (dupa context banuiesc ca e vorba de nutrienti). Daca sunt organici si au fost desfacuti e posibil sa se contamineze si sa isi schimbe compozitie. Daca sunt nutrienti mierali ii poti folosi fara nici o problema atata timp cat din sticla nu s-a evaporat nimic sau nu le-a prins inghetul.

Cantitati mari zici ... :chin:
 

Sincron

Member
Salut am revenit k cateva poze..(sunt in album) si am 2-3 intrebari:
1.Cand credeti ca pot sa incep ciclu 18/6?
2.De ce la unele plante se usuca pamantu mai repede ca la altele?(pun aceeasi cantitate de apa la toate) Ms
 

coolbud

puffin' the herb
Salut , nu vreau sa te dezamagesc dar vei avea mari probleme daca ele la 5 zile s-au alungit atata.
Ciclul 18/6 se incepe de la inceputul growului pana in stagiul de flower 12/12
De pamant habar n-am ce sa-ti spun dar iti voi arata cum arata o planta la 5 zile , din coincidenta si a mea are 5 zile :D

picture.php


Sper ca ai inteles ideea.
 

coolbud

puffin' the herb
poti sa ti becul non-stop pana cand ajungi in stagiul de flower dar stretchul plantei va fi mult mai mare fata de 18/6.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Si incearca intotdeauna sa iti raspunzi la intrebarea : Ce ar face natura in locul tau ?

Daca plantutele se lungesc inseamna ca au prea putina lumina cu spectru albastru. Tine luminile mai aproape dar ai grija sa nu le arzi.
 

Latest posts

Latest posts

Top