What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

mariaa

New member
Multumesc mult baieti pentru promptitudine :D + increderea ca nu am asteptat atat in zadar! va multumesc.... nu e sectionata de tot... a crapat o laterala sa zic asa! o sa incerc varianta spusa de voi sper sa isi revina! Multumesc inca o data :D
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Si inca ceva; nu mai experimenta pe autos, mai ales in floare si mai ales ca e femela... Puteai face ce experimente vrei tu pe un rudy, ca nenea hempfield si apoi o sa sti cu ce se mananca training-ul. Succes pe mai departe !
 
Cel de rasaduri e bun mai ales ptr plantele abia germinate sau clone. cel universal are fertilizant destul de mult insa poate fi indoit cu ceva florasol (mie personal nu-mi place mai ales ca este mai mult praf decat pamant foarte uscat solul)


le am plantat de atunci , si cresc foarte bine , chiar ma unge la suflet ce avant isi iau , mici urme de deficienta de N ( probabil de la prea multa apa) dar se rezolva cu formulex si doze mici de biogrow
 
Fetele au 3 saptamani ,hai maxim 4..sunt Super automatic sativa si ma intreb oare de ce au inceput acum sa infloreasca???? am un cfl care le vegheaza de 150 w(16/8) Ma puteti lamuri si pe mine? :tiphat:

 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Pentru ca sunt sative si trebuie sa stea in floare mai mult decat surorile lor indica ?

Imi dau si eu cu presupusul, sunt prea sus ca sa imi dau seama ce zic. :joint:
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Pentru ca e auto, si majoritatea auto-urilor incep sa infloreasca intre 3 si 5 saptamani de la germinare. Poate ca te-a derutat cuvantul "Super" si ai crezut ca sunt asa numitele super autoflower, dar nu e asa, acel "Super" vine de la Super Silver Haze-ul(cica) din cross. Oricum, super autos mi se par fara sens...
 
Da dar faza e ca am mai crescut auto si in nici un caz nu au inflorit asa repede mai ales ca au 15 cm si nu arata deloc bine,mi s-a parut inpropriu .

@Husky Jackal : De ce ti se par fara sens? ai crescut tu sau doar iti dai asa cu parerea? Eu am mai crescut auto si anu trecut si pot sa zic ca am fost extrem de multumit atat la calitate cat si la cantitate ( in doar 77 zile am scos pe un big bang 55 g,out desigur)
 

benq

Member
La mine cele auto ak si haze au inceput sa infloreasca la 20 de zile . Cred ca la cele care trag spre sativa infloresc mai repede. La automaria , assasian si ultraviolet nici vorba de pistili.
Daca au inceput sa infloreasca pot le mai tin 5-10 zile indoor 24/24 si apoi sa le mut afara?
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
@Husky Jackal: De ce ti se par fara sens? ai crescut tu sau doar iti dai asa cu parerea? Eu am mai crescut auto si anu trecut si pot sa zic ca am fost extrem de multumit atat la calitate cat si la cantitate ( in doar 77 zile am scos pe un big bang 55 g,out desigur)
Man, eu vorbeam de super autos ca sunt fara sens, strainuri care ating 1,5-2 m outdoor si termina in 90-120 zile. Dau si mai mult bud, adevarat, dar in perioada aia poti creste ceva mai bun, photoperiod.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Number One, Annapurna(mai indica, termina mai repede); Nirvana Sky, Super Cali-Haze(mai sativa), gasesti tu de la ce breederi sunt. Dar sa nu uiti ca la zilele ce le pun ei la descriptie la outdoor poti adauga linistit 5-10 zile. Asa ca in 100-130 de zile poti creste ce vrei si tu indoor si sa iei si clone. Chiar si outdoor, bagi ceva mai indica din iunie de exemplu, ai si ceva mai potent si un yield mai mare(depinde si de grower). Si acum ti se par interesante ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
o sa umpleti romania de autoflowere in stilul asta. si e pacat, ca-i clima ok pentru o gramada de alte variante..
 
S

Spartanul

un short ryder autoflower de cam 25 zile,dar nici acum nu a inceput sa infloreasca.are vreo problema?

pana acuma a fost tinuta la 2 cfl-uri 24/24 iar de ieri e mutata pe un hps 250 .


un ingrasamant chimic de la vitaflora pentru perioada de inflorire.sa fie inceputa administrarea de ingrasamant 1/2 din cantitatea recomandata de ei?
 

marian123

Member
o sa umpleti romania de autoflowere in stilul asta. si e pacat, ca-i clima ok pentru o gramada de alte variante..

Unii nu pot creste decat outdoor si vor ca vara sa aibe ceva de fumat nu tocmai prin Noiembrie cand termini cu uscatul ei si inca 2-3 saptamani de curing . De aici vine atractia pentru autoflower + pot fi camuflate mai bine detorita inaltimii . Si riscul e mai mic pentru ca stai 12 saptamani de la inceput la sfarsit la un grow de tip gherilla . Asa la un strain normal stai din Mai pana in Octombrie cu stres ca poate ti le fura/rupe cineva . Ambele variante (auto sau normal) au + si - .
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Eu unul as baga ceva auto doar la primul grow(cazul de fata) si eventual daca raman fara bud in mijlocul anului. Dar "super autos" mi se par o prostie, daca tot stai 4 luni dupa un strain, macar sa fie ceva ca lumea. In fine, destul auto pe ziua de azi...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
asa am zis si eu, ca ori la incepatori merge, ori la lenesi. dar cum mai toti cauta auto, chiar si cei care nu-s chiar incepatori, incep sa cred ca e vorba de lene mai mult, decat graba primei recolte. acum, fiecare cu alegerile lui, ce plantezi, aia culegi..

vad numai parti negative la autoflower. sunt ca zaharul artificial sau cafeaua decafeinizata, cam degeaba. si mai polueaza si genetica naturala, mai mult decat un strain regular, sativa-indica.

si outdoor ca outdoor, da care-i logica lor la indoor? sau poate unii nu stiu ca s-a inventat timerul pentru lumini?
 

benq

Member
Plantele mele au 23 de zile si vad ca au inceput sa isi arate pistilii. Le mai pot tine 7 zile indoor 24/24 si apoi sa le mut afara? Momentan nu pot sa le scot debia saptamana viitoare :( Daca le mut outdoor cand sunt deja inflorite poate fi stresul asa mare incat sa devina hermie?
 
Number One, Annapurna(mai indica, termina mai repede); Nirvana Sky, Super Cali-Haze(mai sativa), gasesti tu de la ce breederi sunt. Dar sa nu uiti ca la zilele ce le pun ei la descriptie la outdoor poti adauga linistit 5-10 zile. Asa ca in 100-130 de zile poti creste ce vrei si tu indoor si sa iei si clone. Chiar si outdoor, bagi ceva mai indica din iunie de exemplu, ai si ceva mai potent si un yield mai mare(depinde si de grower). Si acum ti se par interesante ?

funny dar le am pe toate pe care le-ai enumerat tu :laughing:
 
Top