What's new

Προβλημα με εξωτερικη καλλιεργεια!

caca0

New member
Προβλημα με εξωτερικη καλλιεργεια!

Καλησπέρα σε ολους!
Το προβλημα ειναι το εξης: Εχω φυτεψει ενα δεντρακι στο δασος αλλα κοντα σε κατοικιμενη περιοχη. Το μεταφυτεψα περιπου πριν απο ενα μηνα. Ολα πηγαιναν καλα μεχρι χθες... Καθως το επισκεφτηκα για την καθημερινη του φροντιδα, μυρισα μια πολυ ιδαιτερη και ασχημη μυρωδια. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι προκειται περι ουρων. Μαλλον καποιο σκυλι ή καποιο αλλο ζωακι το επισκεφτηκε και το "βαφτισε". Απο χθες λοιπον μεχρι σημερα οπως θα δειτε και στις φωτο, καηκαν καποια φυλλα και πιο συγκεκριμενα καποιες κορυφες. Σημερα η μυρωδια ηταν το ιδιο, ισως και πιο εντονη. Αυτο που εκανα ηταν να του βαλω σημερα ενα πλεγμα! Ηθελα λοιπον να ρωτησω:

1ον: Η ζημια ειναι ολοκληρωτικη ή θα την σκαπουλαρω μονο με 2-3 καμενες κορυφες?

2ον: Τι αλλο προτεινετε να κανω ωστε να καθαρισει απο τυχον υπολειμματα ουρων στα φυλλα και στις ριζες?

3ον: Καποια επιπλεον προστασια απο τα ζωα εκτος απο το πλεγμα?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Papastroumf

Member
Φιλε δεν μπορουμε να δουμε φωτο.
σε τι σταδιο ειναι το φυτο?ολοκληρωτικη ζημια λιγο δυσκολο με ενα μονο κατουρημα. Οσο για την μυρωδιά ειναι λογικο αν ειναι ουρα γιται εξατμιζεται η αμμωνία που περιεχουν τα ουρα. Εχω ακουσει χωρις να ξερω αν ισχυει οτι τα ουρα ειναι λιπασμα στο σταδιο της βλαστικης αναπτυξης .τωρα σκυλισια δεν ξερω. Λογικα τα καψιματα είναι λογο μεγαλης ποσοτητας αυτων.
 
Last edited:

caca0

New member
Οι φωτογραφιες απο τον υπολογιστη μου ανοιγουν κανονικα... Θα δοκιμασω να τις ξανα ανεβασω! Το φυτο ειναι στην φαση της αναπτυξης.
 
όχι φίλε από pc που είμαι και εγώ τίποτα δεν βλέπω , ούτε καν κάποιο λινκ να πατήσω , μόνο αυτά που έγραψες φαίνονται
 

caca0

New member
picture.php
 

ganja_hasi

natural mystic
ICMag Donor
Veteran
Φιλε papastroumf μηπως προσπαθησες να ανοιξεις τις φωτο απο το κινητο σου, γιατι ουτε εμενα τις ανοιγει απο κει...

φίλε caca0 δεν φταίει το κινητό αλλά η πριβέ κατάσταση που έχεις βάλει στο άλμπουμ με τις φώτο.
Άλλαξε το σε παμπλικ, άμα θες να είναι ορατές σε όλους

:tiphat:
 

caca0

New member
φίλε caca0 δεν φταίει το κινητό αλλά η πριβέ κατάσταση που έχεις βάλει στο άλμπουμ με τις φώτο.
Άλλαξε το σε παμπλικ, άμα θες να είναι ορατές σε όλους

:tiphat:

Ευχαριστω πολυ!!! Με εβγαλες απο μεγαλο μπελα! Θα εψαχνα μεχρι το πρωι! Ελπιζω τωρα να φαινονται...
 

caca0

New member
Μήπως το ζώο ήταν άνθρωπος;

Δεν μπορω να πω με σιγουρια... Πιστευω ομως πως ειναι ζωο γιατι μυριζαν ακριβως οπως του σκυλου μου.
Το κακό ειναι οτι 3 μερες μετα και μυριζει ακομα...
 

Latest posts

Latest posts

Top