What's new

problem :(

kubekuwek

Member
witam

mam otóż taki problem z moją roślinką że jej łodyga jest cieniutka i mizerna czym może być to spowodowane? i jak temu zaradzić?
mogę dodać także zdjęcia.
proszę o pomoc i z góry dziękuję
 

daniels

Member
wszystko będzie w porządku. jeśli nie doświetlasz rośliny w domu to naturalne, że się wydłuża - miałem ten problem za każdym razem. nic nie kombinuj tylko pozwól jej rosnąć. problem rozwiąże się sam kiedy dostanie wystarczającą dawkę światła
 

kubekuwek

Member
jeszcze jedno mnie trochę martwi bo mój kolega powiedział że nie wygląda mu to na konopie? czy to prawda?
a i jeszcze jedno 3 roślinka mi się złamała czy coś z niej jeszcze wyrośnie?
 

Fish131

Active member
Fora sie Wam pomylily?!

Po pierwsze- po co zakladales ten temat? Juz na forum jest odpowiedni...

Po drugie jak juz pisze posta- roslina jest mizerna bo pewnie trzymasz ja na oknie albo pod jedna smieszna zarowka. Roslina musi miec porzadne oswietlenie. A tak wogole to ile ona ma? Jest bardzo mloda, daj jej podrosnac. Jak bedziesz przesadzac do wiekszej doniczki (o ile wogole bierzesz pod uwage taka operacje) to wkop to biedactwo glebiej.

jeszcze jedno mnie trochę martwi bo mój kolega powiedział że nie wygląda mu to na konopie? czy to prawda?

To pytanie mnie powalilo. Zaloze sie ze masz konto premium na samosi hehehe.




Kov- współczuje :wallbash:


Edit:

Chyba zrobie sobie screena tego tematu, wrzuce do galerii i jak ktos wysle mi pytanie na PMa "dlaczego sie juz nie udzielasz" to po prostu wysle mu linka do zdjecia...
 
E

Ergonomic

@kubekuwek
pierwsze... rosliny rosną w cieniu- dlatego się wydłużają- jakbyś usunął im to co zasłania im światło czyli ścianki tego czegoś w czym je trzymasz to bedzie lepiej
drugie- Po co łamiesz roślinkę? Młoda roślina ma na tyle elastyczną łodygę, że sama się nie złamie- musiałeś coś przy niej kombinować... bedziesz miał nauczke ze po prostu wsadza sie skiełkowane ziarno do gleby i czeka a jak juz wyjdzie z Ziemi to nie "miętolić" w paluchach
-"Oj jaki słodki maluszek. Łoj ti ti ti...Ojej urwało sie...."

Poczytaj... duuuuuuuuuuuuużo poczytaj

Dziś mam dobry dzień, dobrze zawalczyłem o swoje prawa, o nową pracę, zaliczyłem śpiewająco jedno zaliczenie z kół na warunku średnia 4,75... Dziś po nikim nie jeżdzę
 

Outowiec

Member
Spokojnie koledzy, to tak zwany "Nagły Atak Haszysza (opcjonarnie Trawki). GyMnAsYooooOOOm pisze testy i ma kilka dni wolnego.:tiphat:
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
hehee prosze mi tu Trawki nie obrazac :D

No wlasnie Kubek na trawke sie zarejestruj i tam predzej znajdziesz odpowiedz niz Tu .
Tu to tylko wkurwisz zaloge .
 

Outowiec

Member
stary to wygląda na rzepak nie konopie twój koleś miał racje że to nie konopia, jesli by to była konopka byś miał dzień po wykiełkowaniu 5 liści i mały kwiatek a nie coś takiego. Obadaj akcje Trawka tam ci pomogą i doradzą.
 

Bread

Member
Skoro złamałeś łodygę takiemu maleństwu to nie wróżę cudów na kiju. Temat epicki, nie powiem. Tylko raz widziałem na zdjęciu podobne chuchro. Jak koledzy radzą - podsypać jak urośnie (opcjonalnie wyjść i zamknąć drzwi).
 

Amnnesia

Member
Heh wstalam o 4 rano do pracy i jak to przeczytalam odrazu humor mi sie poprawil kov bedzie mial wiele radosci jak to przeczyta a tak z czystej ciekawosci skad masz pestki tego czegos
 
V

vod

Mi to jak najbardziej na konopie wygląda. Ze złamanego kiełka nic nie będzie. Ten na pierwszym zdjęciu strasznie wydłużony wygląda ok. Koledzy już ci poradzili co robić. Więcej światła, podmuch wiatru, podsypać się ziemią dla stabilizacji. Będzie dobrze. Ten drugi kiełek wygląda mi na zdeformowanego (aczkolwiek może to tylko takie foto. Dużo nie widać). Stosunkowo częsta sprawa. Będzie znacznie wolniej rósł i albo z tej przypadłości w końcu wyrośnie albo nie.

To forum byłoby przyjemniejsze bez waszych chamskich odzywek. Jak temat i problem niegodny, to po co go podbijacie?

Outowiec, nie siej dezinformacji.
 
Top