What's new

Проблем след пресаждане!

Badjaka22

New member
Проблем след пресаждане!

Здравейте колеги!
Преди 2 дена направих трансплант, от кофички за кисело мляко в 15Л еър-пот саксии! Веднага след пресаждането съм полял с 200мл вода(което май е малко), във водата имаше само ROOT JUICE на Biobizz, почвата в която бяха преди беше Light-Mix на BioBizz, сега са в All-Mix.
От днес сутринта забелязах, че на едното растение листото е пожълтяло, или не знам как да го опиша, снимката ще покаже по точно, а на другото листата са паднали надоло.
Растат под 600W натриевка, с култюб, влажността е 50-60% постоянно, температура от 24 до 30 градуса, като до сега не е давало проблем заради температура.
Ето малко снимки:
 

Attachments

  • IMG_1698.jpg
    IMG_1698.jpg
    77.2 KB · Views: 39
  • IMG_1700.jpg
    IMG_1700.jpg
    53.4 KB · Views: 41
  • IMG_1702.jpg
    IMG_1702.jpg
    73.4 KB · Views: 40
  • IMG_1704.jpg
    IMG_1704.jpg
    41.3 KB · Views: 42
  • IMG_1705.jpg
    IMG_1705.jpg
    88.5 KB · Views: 41

_Ina_

Active member
Veteran
Ти намокри ли я предварително почвата? полей ги обилно да се намокри цялата и сиг.ще се оправи.
 

Badjaka22

New member
Ти намокри ли я предварително почвата? полей ги обилно да се намокри цялата и сиг.ще се оправи.

Не съм я мокрил предварително. Страх ме е ако полея обилно да не мухляса и да изгният корените?
 

_Ina_

Active member
Veteran
:)Няма начин. те не са се хванали,трябва да е малко разкиснато(не кал обаче)за да им хареса на корените.
 

Badjaka22

New member
Значи 2-3 Литра вода в тези 15Л саксии ще свършат работа нали?
Мисля към водата да добавя Root Juice, Bioheaven и Alg-A-mic.
1/2мл Root Juice на литър
0.2мл BioHeaven на литър
0.2мл Alg-A-Mic на литър.
Почвата е BioBizz All-Mix
 

_Ina_

Active member
Veteran
Eми ако искаш добави,но по принцип почвата ти е чисто нова и богата,така че може и само вода да е. Въпроса е да се полее сега веднъж като хората,да примерно с няколко литра вода. После предполагам ще започнат да позеленяват лека полека.
 

Badjaka22

New member
Eми ако искаш добави,но по принцип почвата ти е чисто нова и богата,така че може и само вода да е. Въпроса е да се полее сега веднъж като хората,да примерно с няколко литра вода. После предполагам ще започнат да позеленяват лека полека.

Ина благодаря ти за точните и ясни отговори! Много рядко хора като теб, които се захващат директно за темата, без да се отклоняват и говорят кратко и ясно. Още веднъж благодаря ! :dance013:
 

Badjaka22

New member
Дали са готови за LST и Topping, и ако да дали да ги направя заедно или да изчакам време между двете да се възстановят от стреса?
 

_Ina_

Active member
Veteran
Първо съвсзеха ли се и позеленяха ли? Изчакай да се освежат,дай им някой ден след пресаждането да се оправят.Иначе и отсега може,стига да има разклоненийца,които да пораснат като махнеш върха. но почакай още малко според мен да укрепнат.
 
Top