What's new

Primul grow auto wite widow

Status
Not open for further replies.

bebe55

Member
salutare! m-am gandit sa pun niste poze cu ele,au 19 zile,imi pute-ti spune daca arata bine pt varsta lor si la cea mai mare ii sunt galbene putin varfurile frunzelor de sus,dc?
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
arata bne pentru varsta lor. iar varfurile decolorate de obicei inseamna un inceput de overfert. urmatorul pas e sa se usuce si sa se maroneasca varfurile frunzei. asa ca ori a fost pamantul prea tare ori ai dat deja nutrienti?
inca o intrebare: ai facut gauri de scurgere in fundul ghivecelor?
inca una: ce umiditate ai acolo? pare mica.

si ca un sfat pentru viitor, nu mai face poze cu becurile in poza, pentru ca nu se intelege mai nimic din partile intunecate ale pozei.
 

bebe55

Member
mersi de sfat.cred ca pamantul este prea tare ca nutrienti nu le-am dat,gauri am facut cu un cui inrosit in foc cam 20 de gauri per ghiveci si umiditatea...nustiu ca nu am umidificator.si m-am gandit ca daca pamantul e tare vreau sa le dau doar cv nutrienti mai slabi in flower ceva ce se gasesc in dedeman sau ceva de genul si de care ar trebui?sunt tare faine:))si au inceput sa miroase putin in rest toate bune.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nutrienti pentru flower nu prea se gasesc la magazinele de genul dedeman. dar in lipsa de ceva mai bun, cauta unul care are cat mai mult P si K, si cat mai putin N.
Cat mai aproape de 0-2-1 ca si ratie NPK.
 
Status
Not open for further replies.
Top