What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Preludiu concurs 2018

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Stiu ce spui, insa eu mi-am propus ca mereu, macar jumatate din grow sa fie cu genetici ce nu le-am mai crescut. Asa ca prima data scormonesc dupa seminte si vad ce ma atrage, si apoi completez cu clone daca e nevoie.
Restul, astia din concurs, cum va merge treaba?
 
la mine merge treaba ,am decartat doua ca erau vai de ele am ramas cu 7 ,maine pun poze. care-i treaba cu Vosi ca nu o mai da pe aici,sper ca nu ia smuls femeia plantele.bine ai revenit Hempy.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
O fi prins sub papuc. Poate revine.
Si eu ma gandeam daca cea mica nu isi revine in rand cu celelalte sa scap de ea. Ramane de vazut maine sau poimaine cand dau pe la ele. Acum sunt prea spart. Am bagat iar cannabutter cu mango. Is teleghidat.
 
Last edited:

narcox

Member
Mâine mă gândeam să pun și eu poze. Eu am program de 18/4 pentru că eram prea spart sa imi dau seama ca 18+4=22 . Vad ca se dezvolta ok cu doar 4 ore pauza deci o tin asa.
 
14 zile de viata
 

Attachments

  • IMG_0651.jpg
    IMG_0651.jpg
    68 KB · Views: 29

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Daca m-ați pierdut ca am lipsit câteva zile să nu ziceți că am dispărut sau ca mi-a rupt femeia plantele! Fetele sunt bine!Si un mic update! Două săptămâni de când au fost puse în șervețelele si 11 zile de când le-am băgat în pământ! Numai că pozele sunt de ieri când le-am băgat în ghivecele finale de 4L ! Si arătau cam așa:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Daca m-ați pierdut ca am lipsit câteva zile să nu ziceți că am dispărut sau ca mi-a rupt femeia plantele! Fetele sunt bine!Si un mic update! Două săptămâni de când au fost puse în șervețelele si 11 zile de când le-am băgat în pământ! Numai că pozele sunt de ieri când le-am băgat în ghivecele finale de 4L ! Si arătau cam așa:

View Image

View Image

View Image

View Image

am stiut ca p... e stalpul casei,te tachinam si eu umpic haha
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Hai hemp hai cu pozele! Si sa fac o mică paranteză ! Pentru noi este o onoare să te avem aici printre noi hemp! Am vizionat concursul de acum 5 ani a fost frumos! Si in legătură cu crescătoria de râme am acumulat o grămadă de informații! Ca eu nu știam de ce îmi pleacă râmele eu le țineam pentru la pescuit sunt pasionat de pescuit! Le țineam intro găleată de 10 L si îmi evadau așa ziceam pe atunci săracele de fapt ele mureau de foame de asta fugeau! :muahaha:

Cristocele de ce le-ai aruncat pe cele două? Ce a avut?? Murise sau ce? Nu aveai destul loc?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Update, 2 saptamani de cand semintele au fost puse in apa la germinat, 9 zile de cand au germinat.



Putin arse de leduri (cred), ori de nutrientii din sol (putin probabil, dar poate e light feeder acest cross). In afara de cea mica care are ea o problema. N-am aruncat-o inca ca vad ca vrea sa isi revina. Vedem ce-o fi. Pana sapt viitoare cred ca le mut in ghivecele finale. Si daca sunt arse de la leduri sau de la nutrienti, ma astept sa isi revina pe masura ce cresc.

Humidity: 62.40 %, Temp: 23.20 *C, VPD: 11 mb, AP: 1008 mb
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Ale tale sunt mult mai avansate ca ale mele! Sunt frumoase! Succes cu ele! Dar având în vedere programul de lumină pe care îl au ale mele eu zic ca arată destul de OK si ale mele! Hai mai vrem update-uri ce faceți dormiți??? Hai, hai , puțin curaj!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Se explică de unde . La asta mă refeream si eu. E putin mai dezvoltata decât a mea care are 10

dar de aratat cum arata bro? baga o poza, time for update. :tiphat:

Ale tale sunt mult mai avansate ca ale mele! Sunt frumoase! Succes cu ele! Dar având în vedere programul de lumină pe care îl au ale mele eu zic ca arată destul de OK si ale mele! Hai mai vrem update-uri ce faceți dormiți??? Hai, hai , puțin curaj!

mersi. nu arata ele perfect, dar ori e ce am zis mai sus ori de vina sunt niste servetele infecte care le-am pus la fundul paharelor sa nu cada pamantul in tava sunt de vina. Zilele astea le transplantez si ma astept sa le treaca in vreo saptamana orice problema, indiferent care e cauza. :tiphat:
 
Last edited:

narcox

Member
Ce ma îngrijorează este temperatura ...
28 grade la vârful plantei. Umid cam de 45-50
O poza este facuta cu lupa. Va dati voi seama
Păreri?
 

Attachments

  • 20180219_181949.jpg
    20180219_181949.jpg
    55 KB · Views: 21
  • 20180219_182016.jpg
    20180219_182016.jpg
    54.3 KB · Views: 23
  • 20180219_182135.jpg
    20180219_182135.jpg
    38.3 KB · Views: 23

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata bine man, cu caldura nu prea ai ce sa faci, decat sa incerci sa micsorezi temperatura in camera de unde tragi aerul pe intake. Asa, daca masor "la soare", si eu o sa am peste 26 grade la varful plantei. Pentru ca am ledurile la vreo 15 cm distanta. Dar tu trebuie sa masori temperatura aerului, nu temperatura la soare. Adica ii faci un umbrar la senzorul termometrului. Si daca nu ai masurat asa, insemna ca daca masori corect o sa ai cel mai probabil sub 26 grade temperatura aerului.
 

narcox

Member
Sa stii ca azi am deschis geamul in camera si imi indica 23 in box la vârf dar in camera nu puteai sa stai si nu am cum sa fac asta .
Ms de opinie credeam ca e cam mica
Edit : ai dreptate explo, eu am măsurat temperatura aerului in timp ce acesta statea pe colțul ghiveciului (nu pe pământ, cu afisajul spre becuri
 
Last edited:
Top