What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Preludiu concurs 2018

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Update.
#3 a germinat in urma cu 48 de zile si a trecut la 12/12 in urma cu 19 zile.

Asa arata:


De aproape:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si mie imi place ca e compacta. De aia am si ales-o. Si imi place ca si-a revenit frumos din deficiente. Cred ca a fost vorba si de stocarea pamantului prea mult inainte de acest grow. Nutrienti a primit decat de 2 ori foliar de tip FPE, care nu e foarte concentrat, si 2 doze ceai de compost la udare. Cred ca a durat ceva pana s-a restartat activitatea microorganismelor din sol. Acum e bine, o sa o supraveghez doar pentru deficiente o data pe saptamana cand fac update. Are niste semne de overfert, dar sunt mai vechi, in rest si-a revenit bine la culoare.
Si mai ramane sa vad cu recolta, cum creatorul semintelor nu mai e pe forum, si nu am gasit nici un info pe net, nu stiu la ce sa na astept ca si flowering time. Incepand cu saptamana 8 de flower o sa dau cu microscopul pe ea ca sa imi dau seama cand vrea sa fie taiata.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Salutare fumaciosilor ,

In ultima vreme stau cam prost cu timpul liber asa ca va rog sa scuzati updateurile rare.

Pana la urma am ramas cu cele doua clone (una de Panama, una de Golden Tiger) initiale.

Update 2018/03/11 :

Golden Tiger

picture.php


picture.php



Panama


picture.php


picture.php


picture.php


Se vad deja preflowers iar mugurii incep sa se contureze.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Update 2018/03/30


Pentru acest update am disponibile poze doar cu Panama , intrucat am uitat sa trag in poza si Golden Tiger-ul.

Panama
Mugurii se dezvolta rapid, ingrasandu-se de la o zi la alta. Nu am contorizat in a cata zi de flower este, dar judecand dupa aspectul florilor as zice ca e in saptamana a 5-a de 11/13 . Mai raman vreo 6-7 saptamani pana la finish.


picture.php



picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Atat Panama cat si Golden Tiger au un miros domol. Dupa curing Golden Tiger nu are deloc mirosul caracteristic de iarba. La Panama se simte aroma doar atunci cand rup mugurele.

Nu am probleme cu mirosul pentru ca am un filtru de carbon supradimensionat care face fata mirosului.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Mersi mult hemp! Caut ceva care să miroase mai puțin să pot fuma si in public dacă pot zice așa! Sa nu se simtă că ai aprins jointul! Sau rezolvarea problemei ar fi water curring!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Orice iarba o sa miroasa a iarba cand o arzi. Nu poti fuma in public, cel putin nu printre oameni care stiu cum miroase treaba.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Dar cea care am avut-o la water curring nu mirosea mai deloc! Era doar un miros de iarba (pășune) care a ars! În rest nimic! Mi-a plăcut foarte mult chestia ca nu mirosea!
Puțin spart :joint: :smoker:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
oldtimers haze nu miroase a iarba nici cand o cresti nici cand o fumezi

totusi zi si a ce miroase, sau a ce ti se pare ca miroase.. ca doar nu miroase a tutun cand o arzi! :laughing:
Si mai conteaza si daca tu care fumezi esti cel care judeci mirosul din jur, sau cineva care nu fumeaza. Ca pentru fumator orice iarba care nu e foarte aromata pare ca nu are un miros specific puternic in aer, dar alta persoana care nu e cu fumul in bot o sa simta altceva.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Salutare , update!

Vârsta: 54 zile!
Fetița nr 1 rămasă în concurs!!

picture.php


Si celelalte două!

picture.php


picture.php


Numărul 3 îmi place cel mai mult !
Si o poza mai de aproape! Pistili arată cam 2 săptămâni ca ar termina dar tricomi arata ca sunt cam gata! Poza va zice tot , cred! Nu știu cât de bine se va vedea!

picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top