What's new

Pokój Bez Klamek

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
siemacie bracia !:cathug:

Przyszła jesień i znów trzeba się brać do krzaków więc jedziemy...
Tym razem(i następnym pewnie też) będzie selekcja z najlepszych regularów jakie udało/uda mi się zdobyć w poszukiwaniu najlepszych matek wykazujących pożądane cechy, z niektórych genów poszukam też kilku osobników męskich do dalszych prac.
W następny weekend będę budował boxa na samce i mam tu niezły dylemat... Box planowo ma stać w tym samym pomieszczeniu gdzie stoją boxy z dziewczynami, jak oceniacie ryzyko przypadkowego zapylenia? Dodam iż box będzie szczelny, będzie miał własny filtr węglowy i przy pracach tam będę wyłączał obieg powietrza w systemach ale wciąż widzę szansę niechcianego zapylenia...
Blisko 10 lat temu gdy pierwszy raz miałem samce u siebie były w piwnicy puki nie zaczęły kwitnąć i roztaczać woń na całej klatce schodowej haha przeniosłem boxa do pokoju gdzie stała szafa z dziewczynami a na wylot z male-boxa dałem prowizoryczny filtr z bawełny, nic się nie zapyliło poza tym co ja sam zapyliłem więc mam cień nadziei ale wolę by się wypowiedział ktoś kto takie akcje przeprowadzał?

Niestety mój plan przestawienia się z ziemi na coco i aero znów został zawieszony z braku czasu ale co odwlecze...

Wracając do genów, to będzie głównie selekcja z nasion oraz kilka wybitnych klonów, zaczniemy od nasion:

10 x Blueberry od DJ Short
10 x Bluberry od Dutch Passion
10 x C99 BX1 od Mosca Negra
10 x Sour Bubbbe od BOG
10 x Corleone Kush od Cali Connection
5 x Jack The Ripper od Subcool TGA
5 x Bubble Dust od Growdoca:thank you:
5 x Bubble Axe od Fritillary Seeds:thank you:

Wiele innych z bólem zamknąłem w szufladzie do następnego siewu by nie kusiły oczu hehe

Co do klonów na ten grow to z moich starych matek:

Chemdog IBL , sativa pheno

Chemdog IBL 1, indica pheno

Cargo 75

Bubble Dreams, tak nazwałem wybitne pheno które znalazłem w genach Sour Bubble.

C99(the witch cut), ananasowa ekspresja z Witches Weed od Dutchgrown

Będzie też oldshool :D Ostatnio zostałem obdarowany oryginalnym klonem Exodus Cheese, od lat marzyłem by zapalić klona z 1988 roku:jump::jump:
Mam w szufladzie sample cheese od big buddah i po zbiorach wrzucę porównanie do oryginału.

The Blues, też odlshool wywodzący się od grupy Exodux z pierwszej połowy lat '90.

Być może też na dniach przybędą do mnie klony:
Amnesia, klon wzięty z breeder packów od Hy Pro, podobno bardzo szybka bo 65 dni i chiach.
OG kush, nie wiedziałem, że jest w Europie jest OGK puki ziom mnie nie poczęstował hehe moja mina wtedy musiała być bezcenna lol

Na dniach jak się ze wszystkim ogarnę to pocykam trochę fotek:dance013: a tymczasem Exodus Cheese (klon)
picture.php


One Love Wszystkim :wave:
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
witaj bracie

Widze ze czasu nie marnujesz to dobrze bo on zaraz i tak bedzie przeszly , bardzo sie mi podoba twoja praca i z podziwem bede ja sledzil :D

powodzenia

pamietaj jak moge to zawsze pomoge :D

poZZdro

picture.php
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
ahoy załoga:tiphat:

Dzieki Zorro:cathug: , czasu to mi teraz potrzeba jak nigdy wcześniej hehe

U mnie praca wre ale czasu jak na lekarstwo, nie mam czasu nawet na to by się dobrze wyspać nie mówiąc o bieganiu z aparatem po ogrodzie:(
Ostatnio kilka samców dokonało żywota po ostatnim dojeniu hehe
Zadbałem o to by pyłek nie dostał się do szaf z paniami choć boxy stoją w tym samym pokoju to jednak podczas przenoszenia samców do pokoju gdzie odbywa się dojenie gdzieś trochę pyłu poszło i już zauważyłem kilka zapylonych kwiatków tam gdzie pędzel nie dotarł więc zapowiada się smakowity crazy mix 2012 haha
Za tydzień szafa na samce robi wypad dalej od samic...

Przy okazji zabaw z samcami musiałem zrobić kilka fotek temu panu :

picture.php

picture.php


To jest "Fat Boy" (Sour Bubble bx3) z tej samej paczki co mój klon bubble dream wysianej na początku '10, siedział półtora roku w szafie między matkami i teraz może pokazać jaja hehe
Widać azotu mu brakło bo nawozów samcom nie lałem ale i tak wytworzył mega kwiaty, bardzo ciasno ułożone i niewiarygodnie zbite, warto było go zostawić i poznać np. z panią OG Kush...

W kwestii samców podczas tej selekcji wybrałem jeszcze 2 samce Sour Bubble (tym razem bx4, już zupełnie inne...) które bardziej przypominają klona Bubble Dream pod wieloma względami, zwłaszcza produkcja żywicy na nich jest sygnałem by dalej się z nimi bawić:D
Wszystkie 3 samce SB użyłem do hodowli wsobnej i pożądane cechy będziemy utrwalać, jeszcze kilka roślin dostało pyłki Sour Bubble takich jak exo Cheese, C75 i moj klon Chem ibl :jump:

Co do produkcji żywicy na liściach godny uwagi jest jeszcze Blueberry od DJ'a, dominują 2 fenotypy indica i sativa i bardzo się różnią i z obu wybrałem po samcu, zanim zaczniemy z nimi zabawę zobaczymy jakie wyjdą niewiasty z tychże nasion, puki co to przerastają moje oczekiwania:jump:

Z nasion C99 bx1 udało mi się wybrać 2 samce, jeden niski, szybko się krzewiący o gęstym ułożeniu ułożeniu pięter i wąskich liściach, pachnący wyraźnie ananasowo i drugi o liściach szerszych, rzadszym ułożeniu kwiatów i zapachu nieokreślonym do końca lecz owocowym. Pierwszym samcem zapyliłem jedynie mała gałązkę klona The Witch (Witches Weed) który również pachnie ananasowo i bardzo przypomina C99 gdyż już zawiera połowę jej genów : [sfv ogk x chemdog] x C99.

Do samców jeszcze wrócimy....

Święta będę miał wolne to pocykam foty dziewczynom a trochę tego jest by oko nacieszyć...

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i Tym co świętują życzę wesołych świąt !

pokój i miłość:wave:
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
jak obiecałem tak i są fotki:D

T o tylko kilka z wielu krzaków jakie teraz u mnie rosną z nasion, 4,5 tygodnia 12/12, powoli nabierają charakteru :D

Na początek mały rzut oka na kilka okazów Sour Bubble bx4 z nasion, ogólnie to nie widzę pośród nich niczego co mógłbym porównać z Bubble Dream choć też wyglądają super.

Pierwszy Sour Subble bx4

picture.php

picture.php


Następny:

picture.php

picture.php


Kolejny:

picture.php

picture.php


I jeszcze jeden z tej sesji , jeszcze kilka gdzieś stoi i cyknę je później:

picture.php

picture.php


A tu 2 z 8 samiczek c99bx1:D
Pierwsza:

picture.php

picture.php


I druga:

picture.php

picture.php


I na zakończenie posta fotka Corleone oraz ostatnich topków Cargo75 jaki się ostały:

picture.php

picture.php


pokój i kwiaty !
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
siemacie growerzy !

jest nieco czasu na mały upload fotek więc korzystam.. Ogólnie u mnie spoko, praca wre... Przyszła do mnie ostatnio masa nowych genów min. takie cuda jak apollo 13 bx1, chernobyl i jack the ripper od subcool, ciesze się też z the white s1 od og rascal, chyba fire og też będzie w zasięgu niebawem,, Poza tym na następny grow polecą takie pestki jak sweet tooth#3 od SOL, sour d. x missisipi mud, oraz opcjonalnie deep chunk od TH, 2 wersje Paki Chitral Kush(od canna biogen i od ace seeds, będzie projekt ibl), stawberry cheesel(uk cheese x rez stawberry diesel) od Fritillary Seed i tu może powstanie cheese bx1 albo wybiorę coś z własnych f1, jest jeszcze ostatnie nasionko oryginalnej amnesji od hy-pro, to był breeders stock rozdawany na testy ludzion na którym HTCC wstecz, bardzo liczę na to nasionko bo już tego od dawna nie ma a mam wyselekcjonowaną samicę ofiarowaną mi w formie klona...
Siew planuję za jakiś tydzień i wciąż nie wiem co kiełkować tyle tego...:jump:
Jedynie co do klonów jestem pewien, czekam jeszcze tylko na OG i Purple kushe.

Wracając do zdjęć to obiecuję niczego nie ścinać bez sesji, przynajmniej tych ciekawszych okazów:D

Ciekawa sztuka Bubble Axe(Saxon Axe clone x growdoc's Bubble Dust) od Fritillary Seed, wyraźnie widać podobieństwo do klona Saxon Axe, bardzo twarda i oleista, na oko będzie gotowa w 70 dni. Plon też się spoko zapowiada, klon bezpieczny między matkami.
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Klonik "The Blues", czysty oldschool :] nie miałem chyba wcześniej rośliny nawet podobnie pachnącej... zapach jest cudowny, słodki, powiedziałbym wieloowocowy, kilku osobom podstawiałem tego klona pod nos mają podobne wrażenie, że pachnie jak sałatka owocowa:
picture.php

picture.php


Exodus Cheese, jestem bardzo szczęśliwy, że trafił do mnie ten klonik. Zapach jest ciężki do opisania, ciężki do zniesienia, jak jebiący butem ser... podobno po curringu nie będę mógł przestać go palić więc wczoraj porobiłem więcej klonów. Ta dziewczynka na zdjęciach jest w 75% ciężarna...
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


The Witch:witch:
picture.php


Oraz sesja z Sour Bubble bx4 z nasion... ogólnie to dupa..nie znalazłem nic lepszego na nawet podobnego do mojego starego klona Bubble Dream, jedynie udało mi się wybrać samca o nieprzeciętnej produkcji żywicy z nowych nasion, zapyliłem po 2 topy starego klona tym samcem i samcem "Fat Boy" i za miesiąc wysiewam testery..
pierwszy:
picture.php


drugi:
picture.php

picture.php


trzeci:
picture.php


czwarty:
picture.php

picture.php


piąty, na tę laskę najbardziej liczę, dojdzie w jakieś 70 dni i wygląda najciekawiej, niepodobna do całej reszty:
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


peace n flowers
 

flpflp

Member
Veteran
ojojoj, widze ze praca wre, jak w ulu :D
projekt goni projekt, kosmicznie dobre geny i wprawna reka opiekuna.
zadroszcze rozmachu jak i powierzchni [tak podejzewam] na takie przedsiewziecia...moze kiedys...:tiphat:
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
witam ponownie hehe

flip, niedługo się pogubię tyle tego a na dodatek muszę tyle ogarniać będąc 24/7 zjaranym do półprzytomności hehe może dlatego nigdy nie mam czasu hmmm

Dziś pod kosę poszło kilka sztuk Peyote Purple od Canna Biogen, bardzo zacne nasiona i polecam(jak kiedyś jeszcze będą..)
Te dzisiejsze poszły pod kose po 8,5 tyg. i na wszystkich jest w huj żywicy... nie wiem czy więcej niż jeden keeper nie zostanie z tych dziewczyn, ciekawe by było połączenie z the white albo fat boyem hehe

Krzak nr 10 aka the X, takiej suczki jeszcze nie miałem i ona na pewno zostaje, ma topy mega soczyste i twarde, oblane jak mało co...kwiaty są równej jakości od góry do dołu rośliny i ogólnie jestem nią zachwycony lol

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


krzak nr 1

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


resztę wrzucę jutro..

peace:wave:
 

DocLeaf

procreationist
ICMag Donor
Veteran
Ciekawa sztuka Bubble Axe(Saxon Axe clone x growdoc's Bubble Dust) od Fritillary Seed, wyraźnie widać podobieństwo do klona Saxon Axe, bardzo twarda i oleista, na oko będzie gotowa w 70 dni. Plon też się spoko zapowiada, klon bezpieczny między matkami.
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


peace n flowers

Yo Leptosoma ... Thanks for the update and photos brother :yes: Looking good :canabis:

One love
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Hey bro, thanks for word. I'll post in your forum full log of both SA phenos i have, they both are very healty and vigorius, and both gonna be killer potent indicas in 70 dayz, well done and thank You !

No to jak jak obiecałem reszta fotek ze zbiorów Peyote Purple, poszły pod kosę razem z tymi z posta wyżej po 8,5 tygodnia, w szafie mam jeszcze 2 sztuki po flushu i one dokonają żywota po 9 tyg. czyli w czwartek..
Reszta fotek z soboty:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


peace :wave:
 

frether

Member
Veteran
Wyglądają jak ciasteczka w marzeniach smakują jak ciasteczka ale to są słodkie topy oblane lepko żywico :D
picture.php


picture.php

uuuaa :gday:
 

Dronabinol

Member
Lepto zaginasz czasoprzestrzeń, wiem że to banalne, ale nic więcej w tej chwili nie wymyśle, kolana miękną, i wyginają się w 2-gą stronę. Pozdrówa i czekam na więcej.
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Dzięki chłopaki za dobre słowo !

Lecimy dalej z raportami, tu są fotki ze zbiorów kilku następnych roślinek, wszystkie poza Cheese'em poszło po 62 dniach, Cheese stał 65 dni.

Na początek małe rozczarowanie... wysiałem tym razem po 1 paczce Blueberry od Dutch Passion i od DJ Short'a, o ile z blueberry od DJ'a mam juz 3 wybitne samice które przerosły moje oczekiwania i wyjebanego samca... to na blueberry od Dutch Passion ok. 7-ego tygodnia zaczęły pojedyncze banany wyrastać, na wszystkich co do jednej. Nie są to całe jaja ale pojedyncze banany wyrastają z kwiatów, nie widziałem by dawały pyłek lecz na wszelki wypadek z uwagi na to, że robię nasiona wszystkie DP's BB poszły do izolowanego boxa na samce i tam już dokonają żywota, ogólnie to nie dorastają pięt jakościowo swoim oryginalnym odpowiednikom od DJ'a którymi pochwalimy się nieco później, przy zbiorach.

Dutch Passion Blueberry z jajami:

picture.php


Bardzo fajna sztuka Sour Bubble bx4 z nasionka:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Cheese... ten zapach urywa głowę... zdecydowanie najmocniej pachnące zioło jakie miałem, pachnie niesamowicie intensywnie, nie za przyjemnie, kwiaty twarde jak kamyki :

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Z cyklu "upss, I did it again"... 1m kwadratowy, lampa 400W, 36 klonów BigPower w mieszance ziemnej i wuala - ponad 1,5g/W zajebistej sativy:

picture.php

picture.php

picture.php


I na koniec ostatnie 2 sztuki peyote purple, myśle, że z tych roślin zostaną co najmniej 2 matki do dalszych zabaw.

peyote purple nr 6

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
i lecimy dalej, peyote purple nr 4:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Oraz na zakończenie Bubble Axe, 2 zajebiste sztuki i ta z nr. 1 zostaje jako lepsza choć obie są zajebiste, nr1 ma wielkie, twarde i tłuste topy podobne nieco do najlepszych okazów AK-47 jakie miałem i plonuje wcale nie gorzej od AK, jak będzie kopać tak jak wygląda to będziemy się z nią dalej bawic..

Bubble Axe od Fritillary:

picture.php


Nr1

picture.php

picture.php

picture.php


Nr2

picture.php

picture.php


CDN...

pokój i miłość :ying:
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Kolejna porcja fotek z pokoju bez klame, tu zbiory są niemal codziennie ostantio...

Bubble Axe od Fritillary, ogólnie zajebista indica, bardzo ładnie oblana i soczysta, twarda. Ciekawe jest to, że one prawie wcale nie pachną... jeśli już to minimalnie zarówno podczas uprawy jak i zbioru, kilka dni po suszeniu zapach jest ledwie wyczówalny. Moc jest spoko, podobnie mocno wali jak sour bubble indica pheno lecz łagodniej smakuje i dłużej trzyma, roślinka z nr. 1 zostaje jako matka bo jest petardą, będę się dalej z nią bawił hehe

Bubble Axe 1 zbiory:
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Bubble Axe 2

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Blueberry nr. 1 od DJ'a, ten krzak się revegetuje gdyż klon się nie ukorzenił a różni się znacząco od wszystkuch innych blueberry, ma w odróżnieniu od reszty która jest mnie lub bardziej foxtail ta ma bardzo zbite topki jak piłki tenisowe, kwiatki są twarde od góry do dołu choć nie tak gęsto ułożone jak u innych pheno to jednak plon jest wyższy bo są tak nabite. Smakuje zajebiście i długo trzyma, pachnie jagódkami:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


peace
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Serdeczne dzięki panowie. Przebrałem trochę fotek ze zbiorów i oto kolejna porcja>>

The Blues(clone olny), ma zajebist zapach i smak, nie jest to typowy upierdalacz bo klonik jest chyba z okolic 93r, 5 lat młodzy od Cheese:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Klonik Witch, zdecydowany C99 dominant, powstało na tej pani trochę nasion których tatusiem jest Fat Boy(mój męski klon sour subble bx3):

picture.php

picture.php


A to jest najciekawsze pheno jakie znalazłem tym razem w genach sour bubble, jedyne sativa pheno. Jedna z mocniejszych roślin jakie paliłem, zostawiłem z niej klona...

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Blueberry od DJ'a foxtail pheno, pyszności:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


CDN...

peace n love:wave:
 

TheCreator

Member
Veteran
Przewinąłem uważnym wzrokiem przez ten temat - nie zamierzam ominąć następnych update' ów. Odmiany, o których w sumie w życiu nie słyszałem/czytałem, wartościowe info dla początkującego, jak ja, bardzo fajne zdjęcia.. czego więcej chcieć ? ;) Zdrówka życzę!
 
Top