What's new

Подготовка за Outdoor 2011

Billy Bones

Active member
...на 4овек му трябва трион :)

.....или мачете :tree: Това му е хубавото на аутдора. Растенията сами си взимат всичко необходимо от почвата и живеят в постоянен баланс, който се определя на случаен принцип (хранителни вещества, соли, дъждове, бури, суши и др.). Т.е. най-добрите условия за отглеждане на жив организъм. Дали липсата на „ЯКИ" торове ще редуцира силата на напушване??? Според мен всичко опира само и единствено до гените. Готина трева има навсякъде, просто беше по-малко достъпна преди така наречените сийдбанки да направят бум в домашния (и не само) гроуинг. И кво става на практика. Отиват да кажем хората на грийн хаус в някое африканско селце, полафят с бушмените, изпушат един чибук и накрая си тръгват с една торба семки (може да се предположи, че бушмените остават с малко смесени чуства и една тениска на грийн хаус & ролекс в най-добрият случaй). Семките се брийдват по познатия вече начин (постоянно вливане на огромни дози храни) за да дават глави колкото тикви и като за капак (за да си купуваш пак и пак, и пак и пак....) вземат и, че ги феминизират. И какво получава накрая крайния потребител. Растение на което генетично е заложено да иска постоянно кльопачка и в същото време да е супер чуствително на стрес и лесно да прави топки. Накрая се получава нещо като с вносните домати, супер вид, ама като го цъкнеш куса на кухо. Да го духат. Купуваш един, два пъти регулар от доказани банки и след това само брийдваш.

Така съм се нацъкал, че постояно си забравям мислите, но ето една идея. Бутането на минерални или органични торове ще държи листата на растенията зелени като марули, но дали това е необходимо? Ами ако тази маса трябва да отпадне по естествен път (не говоря за ръчното дефолиране, което е пълна идиотщина освен ако листото не е наранено), за да може хранителните вещества да се насочат към главите?
 

focktor

Member
Били напълно си прав! Така е,ама ходи го обясни това на простите хлапетии кадето купуват от грийн хаус.Аз тази година съм заложил на мандала,да видим какво ще стане ;)
 

gwan

Member
доста радикално..принципно споделям основната идея, вярно е че добра трева винаги е имало без никаква намеса диворастящи но само в райони, които имат необходимия метеорологичен,химичен и физичен баланс така че да отговарят максимално на нуждите на дадения растителен вид, защото всички ще се съгласим че банани,маслини и грейпфрути без помощ или намеса под някаква форма,тук не може да има, а на други привнесени видове като домати,картофи,грозде и т.н тук им се отразява добре, но пак в определени райони и с малко помощ, разбира се. липсата на добър дивак по нашите земи си обяснявам или с липсата на добри гени или просто условията не позволяват да се развие и мутира или стабилизира в зрдав дивак(ландрас,рудералис). а за брийдърите.. ами не знам, то добре да си вземе човек доказано качество ама няма ли да ти писне да пушиш само едно и също? нека да има... конкуренцията му е майката, хем цените падат, хем качество рано или късно ще имат, дет се вика от много глава не боли. и не знам дали е здравословно да почнат да му капят или изсъхват листата по време на цъфтеж или когато и да е защото съм гледал в едно старо торище от една кошара, ами незнам до последно беше в страхотна форма като манекен и самите листа на планта към края на цъфтежа започнаха да се накланят надолу сякаш искаха да направят място на главите, за да имат свободен достъп до слънчевата светлина.
 

Billy Bones

Active member
……вярно е че добра трева винаги е имало без никаква намеса диворастящи но само в райони, които имат необходимия метеорологичен,химичен и физичен баланс така че да отговарят максимално на нуждите на дадения растителен вид, защото всички ще се съгласим че банани,маслини и грейпфрути без помощ или намеса под някаква форма,тук не може да има….


Говориш за растителни видове, които се нуждаят от специфични климатични, а не хранителни условия. Тревата е ПЛЕВЕЛ с изключително силна адаптация, което по-просто ще рече, че може да се гледа навсякъде. Изключение правят няколко вида сатива, но всичко останало може да се хване и между калдаръма на двора ти (тествано). Защо няма силен дивак в България ли? Ами защото ние винаги сме били силни в отглеждането на опиум (говорим преди 90’) и коноп се отглеждаше главно за индустриални цели, а по селата хората гледаха за черги, дрехи и въжета. Т. е. години наред целенасочено са селектирани растения, които може да имат добра височина и структура (+издръжливост към неблагоприятни условия), но на практика са с почти нулеви психоделични качества. Същото не важи за местата с традиционнен износ и производство на хашиш, където тревата е селектирана с години да дава ония приятен бъз в организма. Ако през годините на бай Тошо имаше държавна програма насърчаваща производството на хашиш, тука щеше да има такива тупалки, че хората щяха да идват само заради ганджа туризмa (особено, както сме сега в Европа……не ми се мисли). За жалост ние бяхме спецове в мака и каптагона, а хубавият хашиш идваше от фесовете.



……и не знам дали е здравословно да почнат да му капят или изсъхват листата по време на цъфтеж или когато и да е защото съм гледал в едно старо торище от една кошара, ами незнам до последно беше в страхотна форма като манекен и самите листа на планта към края на цъфтежа започнаха да се накланят надолу сякаш искаха да направят място на главите, за да имат свободен достъп до слънчевата светлина……


Не съм казал, че е здравословно. Проведох експеримент за да видя какво се получава при екстремни условия. Хилави растения, но много здраво и чисто напушване. Ей сега на закуска пернах една слимара от пуканките и отново ме вкара в ритъм от снощи. Старата ганджа дори не мисля да я пуша, а директно заминава за BHO. Абе всеки сам си знае, само имайте едно наум. Хората обичат да слушат интересни (особено по форумите) истории и не се напрягат да търсят друга информация извън тях.
 

gwan

Member
ами, пак е относително..в райони като хиндукуш,квазиленд,мексико,колумбия, калифорния и т.н. има добра трева защото там просто става добра трева с възможно най-малко грижи, което само по себе си е рентабилно или бизнес оправдано, защо в Гана не отглеждат мерло което е в пъти по скъпо, защото инвестицията и грижите няма да си струват, така че определени растителни видове виреят на различните места по различен начин, няма значение че е в семейството на плевелите, мисля че градинарите от 420 са прави, като казват че само първите няколко потомства ще имат силен ефект тласкани от тъй наречения инерционен принцип който позволява на планта да запази свойте качества на всички нива, първият път и вероятно първото потомство, като през това време се адаптира към средата и ако тези фактори не са в необходимия баланс, това най често води до влошаване на качеството. с това си обяснявам и факта че при теб е станала силна заради немотията и глада в средата, вероятно растението е задействало някакъв защитен механизъм, но дали ако се остави на вън свободно да се развива и размножава дали ще надделее над дивака? или ще бъде асимилирано от дивака, защото поне от десет години хората масово си гледат навън а все още не съм чувал за някой добър диворастящ плевел в бг.
незнам какво обичат да слушат хората, обаче всеки който гледа повече от няколко годинки почти съм сигурен че си гледа по свой си начин и много трудно ще бъде убеден в разни истории, защото опита го е накарал да мисли по съвсем различен начин.
 

Billy Bones

Active member
.....незнам какво обичат да слушат хората, обаче всеки който гледа повече от няколко годинки почти съм сигурен че си гледа по свой си начин и много трудно ще бъде убеден в разни истории, защото опита го е накарал да мисли по съвсем различен начин....

„райони като хиндукуш,квазиленд,мексико,кол умбия” са просто първоисточници на оригиналните гени, а не отправна точка за най-добър коз. Нали в това се състои работата на т. нар. брийдъри. Да обединяват и извличат максимума от всеки един, доказал се фенотип на планетата. В Гана грозде не се гледа, защото то отново спада към растенията със специфични нужди. Пък и не мисля, че тарамбуките някога ще станат добри винари. Аааа….. хубав дивак в България чакай след около 10 години само, ако всички вземат масово да садят по една нива на село и започнат да плевят останалият от комунизма жмел.

Т'ва е положението, който отсял, отсял.......

http://www.youtube.com/watch?v=u2JQ_OePqyw
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Тревата в Афганистан, Пакистан, Непал с години или векове е селекционирана от човека с цел производството на хашиш.
От там идвам и свойствата й.

Докато в други райони селекцията е водена от други цели - въже или семена.

Или иначе казано, човека селектира за THC, не околната среда.
 

gwan

Member
така е.. всички важни за човека растения и животни са селектирани с дадена цел, но и за даден район с изключение на няколко по масово използвани култури и те пак са в почти един и същ географски пояс. бананите са супер вкусни и много селектирани защо богати държави като Англия,Германия,Франция не си селектират бананчета ей така бай Марсел да си сее на нивата френски кокосови орехи и качествен френски ананас ,защо? та те имат и парите и ноухау-то? представете си че преди векове или хилядолетия или там кагато са решили да почнат да селектират тревата, дали ако самата трева не е била силна и е била като нашия дивак дали въобще някой щеше да разбере че точно този плевел прави глава?
 

Billy Bones

Active member
така е.. всички важни за човека растения и животни са селектирани с дадена цел, но и за даден район с изключение на няколко по масово използвани култури и те пак са в почти един и същ географски пояс. бананите са супер вкусни и много селектирани защо богати държави като Англия,Германия,Франция не си селектират бананчета ей така бай Марсел да си сее на нивата френски кокосови орехи и качествен френски ананас ,защо? та те имат и парите и ноухау-то? представете си че преди векове или хилядолетия или там кагато са решили да почнат да селектират тревата, дали ако самата трева не е била силна и е била като нашия дивак дали въобще някой щеше да разбере че точно този плевел прави глава?

Аре стига със спама! Отново говориш за растения, които виреят само при определен климат. За разлика от тях трева се гледа НАВСЯКЪДЕ! Ако приказвах глупости, нито аутдора, нито индора щяха да са възможни извън тези точки и щяхме да пушиме само внос.
 

gwan

Member
хммм, много лаконично..???? кое е спам е въпрос на гледна точка! от къде сме толкова сигурни че на тревата *цитат-"които виреят само при определен климат" .. не и трябва точно такива условия????? иначе до сега около мен да е пълно с качествени сортове???
 

Billy Bones

Active member
Пич, по-горе ти обясних защо. Тук просто никога не се е отглеждала и селектирала трева за хашиш, а единствено такава за индустриални цели. Схващаш ли?
 

gwan

Member
малко хляб за размисъл!!!!!
да предположим че лозата(грозде) беше отровно или с никаква стойност за човека сега със сигурност щеше да бъде "ПЛЕВЕЛ" в Южен Кавказ или Близкият Изток откъдето се предполага че произхожда..но не е, виното е важен икономически фактор и въпреки хилядолетната му история на селекция, най-добрите вина виреят само в най-подходящите райони..!
 
E

EverLast

Да.....за пореден път видяхме,че при нас в спора се ражда кавга а не истина! От 2 интересни тези в началото накрая се стигна до ала бала! Ако продължи темата така ще се принудя да я заключа!
 

gwan

Member
кое е ала/бала пак е въпрос на гледна точка..и едвали заплахите биха променили нещо..по скоро повече образование,възпитание и толерантно отношение към един към друг!
 
E

EverLast

А ти като си толкова образован и възпитан защо провокираш така хората с твоите постове вместо да бъдеш по-толерантен(както сам изискваш от другите)...???
Аз не заплашвам никой а казвам директно какво ще стане като следствие от детските ви игрички..капиш? И като цяло потърпевши(ако могат така да се нарекат) ще са хората,които искат да научат нещо повече и да прочетат нова информация по някой въпрос.
 

gwan

Member
дай пример и стига вече с клишетата!! какво и кой съм провокирал????

модератор е човек който съблюдава и внимава, така че да бъдат спазени правилата на дадения форум!
бъди така добър да изпълняваш задълженията си както подобава, защото ти си избран и по закона на представителната демокрация би трябвало да си независим орган във форума или както всичко в БГ и ти го удари през просото.. двоен аршин "както ни оттърва"" аде стига вече...............
и ако сте решили да избивате разни малоценности тук? тежко ви!!!!

провокация:
@qwan
това ме подсети за един виц,който е много вероятно да съм чел някъде из форумите,забравил съм вече
Та... седели си 2 малки циганета и си говорили:
1вото-Абе ти ял ли си баница с тиква
2рото-НЕ
1вото-Абе и аз не съм,ама батко гледал един как ядял и каза че сигурно е много хубава

аз споделям от личния си опит,и това как изглежда тру.блу.в моите очи,пък ако мнението ми е развалило мирогледа ти по въпроса,съжалявам,купи си 10 семки за 250лв и ще разбереш
----------
отговор:

лелеее...какво стана пак? защо чак с такъв сарказъм??? просто поясних че става дума за боровинката на определен брийдър! и добавих че съм пушил фло и ф13 и са страшни,надявам се че и боровинката ще е с подобаващо качество..а за клишираните и неуместни, *Мирогледи-малеее и вицчета тцъ тцъ ??? просто споделям мнение както и задавам въпрос.

------------------
провокация:
Аре стига със спама! Отново говориш за растения, които виреят само при определен климат. За разлика от тях трева се гледа НАВСЯКЪДЕ! Ако приказвах глупости, нито аутдора, нито индора щяха да са възможни извън тези точки и щяхме да пушиме само внос.

--------------
отговор:

хммм, много лаконично..???? кое е спам е въпрос на гледна точка! от къде сме толкова сигурни че на тревата *цитат-"които виреят само при определен климат" .. не и трябва точно такива условия????? иначе до сега около мен да е пълно с качествени сортове???
 

_Ina_

Active member
Veteran
Ехо,като говорехте за регуларки и смесване може ли пак да ви върна на моя микс,хем да не се карате,хем да видите какви мазни листа прави:) ина4е расте бавно,но скоро ако ми тръгнат клонингите ще го хакна и навън да видим ще расте ли пове4е. проблема е,4е не му знам пола
 

Attachments

  • IMG_4227.jpg
    IMG_4227.jpg
    58.1 KB · Views: 38
  • IMG_4226.jpg
    IMG_4226.jpg
    65.6 KB · Views: 34
  • IMG_4232.jpg
    IMG_4232.jpg
    64 KB · Views: 35

Dr_Tre

Member
Ей това е наситено зелено!:respect:Тази индика ще яде като ламя.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Засега няма да има проблем,но като по4не да поизхабява незнам.Може да пресадя пак в подобна по4ва в малко по голяма саксия. Вълнувам се при мисълта за главите на това растениице(ако вобще са женски,но все едно от тях ще е).
 
Top