What's new

'Plantacja z Internetu' - Gazeta Lubuska (Piatek 14 Stycznia 2004r)

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
lampowe so poprostu inna klasa spszentu. wiem ze lampowe so bardzo dobre, ale powiec czemu ich sie jusz nieuzywa, no chyba ze do fajnego domowego spszentu.
niechce zaduzo otym gadac bo duzo sie nieznam, ale wiem ze ruskie lampy so najlepsze na swiecie i dzwienki z nich so bardziej mienkie nisz twardy, ale nie glosno chyba ze w 4 ohmy.
to co masz jest pierwsza klasa spszent ale tylko do domu.
na wielki pokuj on straci ten dzwienk.
to jest to samo jak system do samochodu. jedzie na 2.5,3 ohmy i jeszcze inaczej.
poprostu musisz pszystosowac system do czego bendziesz go i gdzie uzywal.

peace
 

Mr. Smee

Member
impedancja glosnika jaki mozna podlaczyc do lampowca zalezy tylko od odpowiedniego odczepu transformatora wyjsciowego. A sa lampowce co maja po pareset watów na kanal. Mój ma 15, bo ma pojedyncza trioda na wyjsciu w ukladzie "single ended", ale gdybym mial powiedzmy 4 takie triody w ukladzie "paralell push-pull", to móglbym wyciagnac 100 watów!!!
 

MeF-U

Member
Ostanio zaobserwowałem ze ludzie bardzo czesto oceniaja sprzet po ilości wattów i po ilości basu (im bardziej dudni tym lepiej) ale jak to ktoś kiedyś powiedział "nie samym basem zyje człowiek" ;-)
Jak czasem komus mówie o jakimś sprzcie to zaraz pada pytanie "a ile to ma watt" i w tym momencie pojawia sie tylko delikatny usmieszek na mojej twarzy i wiem juz wszystko. Pozdrowionka dla fanów jakości nie ilości hahah
 

cooopa

Member
witam ja tyz tak mysle MeF-U,ale wiesz niektorzy ktorzy sie nieznaja to pytaja o watty jest to dla nich informacja ktora moze im cos podpowiedziec, zasugerowac o tym sprezcie ale nawet najnmiejsze na HIEND mozetak grac ze uch.!!!!!!!!(mojego kumpla ojciec wymyslil wlasnie teo wszystko i zroobil to wlasnoreczne:p)
 

MeF-U

Member
cooopa said:
ale wiesz niektorzy ktorzy sie nieznaja to pytaja o watty jest to dla nich informacja ktora moze im cos podpowiedziec, zasugerowac o tym sprezcie

No w sumie to watpie, wez komus powiedz ze masz w domu np. wzmacniacz lub kolumny 2x5 czy 10 watt to Cie wysmieja :biglaugh: nie wiedziec czemu ludzie myla/wiaza moc z efektywnoscia (wstyd sie przyznac ale sam kiedys zylem w tym przekonaniu) powinni o tym w szkole podstawowej uczyc :rolleyes:
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hehe

no to ze spszenty co grajo super na malych watt , to jest spszencik domowy.dlatego ze niemajo sily tszeba budowac subwoofers, i glosniki zeby ten dzwienk sie wydal
mialem kiedys takie, bose radio kture kosztowalo mnie ponad $1000 gralo wysmienicie. pierwasza klasa spszent. chyba gra na 20watt. super jest system. ale co to dalej to niedlamnie. ja lubie nietylko sluchac muzyki ,lubie jo tesz czuc.mam dostep do takich high quality audio.tutaj tego niebrakuje.niewidze jak domowy moze nawet podskoczyc do pro audio. jakosc muzyki z crown jest najlepszy na swiecie. wszystkie prawie koncerty i studia so wyposazone w crown amp. kolega ma crown spszent ,i to jusz niezartuje tutaj,haha ale jest warty $20.000+ , haha to nie zarty. nigdy nieslyszales muzy mozna powiedziec dopuki walniesz jo pszez crown. pierwszy ras jak to uslyszalem wiedzialem ze musze to miec. watty nieso najwazniejsze ,ale so wazne jezeli chodzi ci o sile. ja niechce glosnikow gdzie place wiencej za ic obydowe nisz za sam glosnik.
sama czysta sila,niema na nio kozaka,haha

peace
 

cooopa

Member
ladnie chetnie kiedys bym se czegos takiego posluchal ale nie bede mal okazji przynajmniej naraze wiesz brak profitow na wyjadz gdziekolwiek;[
 

Mr. Smee

Member
HC. Kup sobie wzmacniacz lampowy (monobloki) Audio Note Sogon za ponad 140.000 dolców za sztuke który ma moc ponizej góra 30 W!!!!!!! Wtedy mozesz powiedziec ze masz fajowego wzmaka. Albo Marka Levinsona za 50.000 dolców!!!! :wave:
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hehe

no tak napewno, ale ty placisz za to ze to bylo rencznie zlozone.taki rolex mozna powiedziec,haha naprawde to niejest potszebne, two way pro jbl glosniki ,crown amp,pare innych fajnych zeczy,$6000 i masz maszyne niestej ziemi. poco ci taki delikatny levinson? bo drogi?fajnie zrobiony?ladnie wyglonda? napewno cos pienknego ale to niedlamnie.
hehe
ale sie rozgadali, naprawde tszeba zalozyc nowy thred na to haha

peace
 

Mr. Smee

Member
A w ogóle to pierw trzeba uslyszec róznice, a potem juz nie ma szans na zatrzymania checi do posiadania coraz to lepszego sprzetu. To jest jak choroba!!!! Przetwornik naprzyklad zbudowalem z kwoty 150 EURO, co znaczy ze tanio, a jest po prostu supernaturalny!!!! :yummy:
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hehe
zebys wiedzial ze to choroba, ale dobra haha

no wlasnie co ja moge powiedziec , takiego jeszcze niesluchalem
ale jak narazie nic nieslyczalem lepszego od crown. czasem cena niema nic spulnego.
jezeli robio tylko 100-200 na rok ,to i bendo brali ile chco za to. mozna powiedziec ze to so na zamuwienie maszyny. jak bende bogaty to se kiedys taki walne,hehe i ci powiem co mysle

peace
 

MeF-U

Member
Tak na marginesie to kiedys uslyszalem takie oto zdanie "nie sluchaj czegos na co Cie nie stać" i w 101% sie z tym zgadzam hahaha
 

Mr. Smee

Member
A ja powiem tak: jesli spodoba ci sie sprzet na którego cie nie stac, to sobie ZBUDUJ!!!!!! Fajna zabawa i wiele tansza. Jak te Clony Gaincardów firmy 47Lab. Skladaja sie tylko z 11 elementów na kanal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Im prosciej, tym lepiej. A dobre czesci mozna kupic u Partsconnexion (http://www.partsconnexion.com). :wave:
 
D

dEv-9

z Mojej kieszeni nawet na zlozenie takiego czegos nie bylo by pieniedzy. :smile: Jakies stare glosniki od wiezy i jakis slaby wzmacniacz. :biglaugh:
Narazie tylko na to mnie stac. :wink:
 

Latest posts

Latest posts

Top