What's new

Pierwszy w Polsce stacjonarny Growshop

GanjaDevil

Member
skoro wysłannicy krążą itp. to czemu nie zamkneli nas wszystkich przecież to takie łatwe namierzyć użytkownika ? myśle , że troche przesadzasz

zapytaj właściciela hemp.pl czy robią mu najazdy ciągle żeby pozyskać adresy odbiorców ?
 
P

psaicho

uwazam ze bez problemu powinnien przejsc skep ogrodniczy dla hobbystow...tzn bez pestek
typowy growshop i nawet przy dobrym biznes planie by kase wziol od UE/PUP...

ad. P. Wojtka to slyszlaem ze wizyty dzielnicowego i wezwania na komende to kwratalny przywilej...ale to pewnie ze wzgledu na HEADSHOP... /byc moze plotka, choc zrodlo wiarygodne dlatego napisalem co wiem ;)
 

Bread

Member
Decyzja należy do Ciebie. Radzę Ci przekalkulować inwestycję jeśli jesteś naprawdę przekonany. Osobiście odradzam.
 

Rafix

Member
sklepów z akcesoriami do palenia coraz wiecej, połowa fajek ma symbol listka wiec wiadomo ocb..i jakoś nikt się nie czepia. Pestki radziłbym sprzedawać tylko przez internet. Może poprzez oddzielną działalność w razie gdyby ktoś się przypieprzył.

Grunt to nie dać się zastraszyć :)
 

fastnick1oo

Member
A ja jestem bardzo ciekawy co by z czegoś takiego wynikło. Przynajmniej byłaby szansa na jakieś zmiany. Skoro studiujesz prawo, to nie masz pewnie problemu z dotarciem do odpowiednich kodeksów/paragrafów.

...a dla właściciela sklepu byłaby szansa na spore zarobki. : )
 

gota

New member
pierwszy growshop byl juz w polsce otwierany i to mialo miejsce we Wro ze dwa lata temu, ale po kilku miechach sie zawinol. dolączył do tego nawet sklep z pestkmi, osobno - nie powiązany, ale i tak po kilku miesiącach zamknoł działalnosc i skończyło sie na wyprzedaży towaru. jesli juz otwierac - to jak ktos napisał - najpierw rozwinąć sprzedaż przez internet a dopiero wtedy myslec nad sklepem stacjonarnym.
niestety te sklepy są inwigilowane, czesto z wojtkiem z hemp.pl rozmawiam i on to ma normalne ze go wladza odwiedza, bo jak zawiną kogos, to pytają skad mial sprzet i wtedy info prowadzi do niego. jesli chodzi o pestki to growshop nie powinien byc łączony z seedbankiem bo zakladasz sobie petle.
1. podchodzi to pod paragraf - namawianie do uprawy
2. wbrew pozorom, pestki w polsce sa NIELEGALNE, reguluje to bodajrze rozporzadzenie min. gospodarki z lutego 2006, ktore zabrania sprowadzania nasion konopi indyjskiej. nie da sie tego podpiac pod nasiona kolekcjonerskie, bo certyfikaty wystawia wylcznie instytut wlokien naturalnych, a nie sadze aby on cos takiego ci wsytawil. jesli na opkowanie dasz ze to nawet jest dla ptakow, to kto ci to kupi, a jesli ktos sie polapie to dodatkowo ci dowalą. policja troche jest glupia, bo nie stosuje wlasciwych paragrafow i w sprawie ktora prowadza dot. seedbanku thc-thc, zostało to przekierowane do urzedu skarbowego za nieopodatkowana sprzedaz. niw wiem jak ty widzisz sprzedawac pestki legalnie za paczke np 200 pln za 10 szt, skoro kilo przemyslowki kosztuje 10 pln. to juz jest podejrzane. jedynie co mozna zrobic, to prowadzic osobno growshop i seedbank, i jesli ktos kupuje w growshopie i zapyta o pestki, to mozesz tylko na marginesie dodac, ze masz kolege, ktory prowadzi sprzedaz nasion i mozesz mu do niego namiar podac i tylko w ten sposob to mozna lączyc.

nie ma reguly czy ktos kupi, jeden wychodzi z zalozenia ze woli kupic w sklepie bo nie podaje adresu i sam sobie odbiera towar, a drugi natomiast bedzie sie bał. generalnie to mozna sonde zrobic i zobaczyc co ludzie sadza o kupowaniu w sklepie stacjonarnym.
 
M

minchi-bongo

sklep tego typu nie zda sprawdzianu w naszym kraju , zakupy przez internet sa ok ale nie kazdemu moga przypasc do gustu . hemp daje mozliwosc odbioru osobistego ale kto wie czy juz ich ktos tam nie obserwoje jedyna bezpieczna opcja to wycieczka do kraju tulipanow i zaopatrzenie sie na miejscu , nawet w uk gdzie jest prawie legalizacja sklepy tego typu sa sprawdzane cyklicznie a czasem nawet obserwowane a ich wlasciciele musza zapomniec o hodowaniu czegokolwiek.
 

GReen dreAM

Well-known member
Veteran
Witam

Moim zdaniem to w Polsce przydal by sie sklep internetowy <jak na dobry poczatek> ktory zapewnial by tylko pewna liczbe konkretnych akcesorii ktore sa niezbedne do startu <hobby>
Mianowicie chodzi mi:
-namioty w roznych rozmiarach <Dark Room, Bud Boxa>
-Cool tuby, zarowy, balasty,ducting
-witaminy na rosliny
-filrtry i wentylatory
-...i pare innych drobiazgow..

wszystkie te rzeczy oprocz witamin najlepiej sprowadzic z Chin....wiec moja rada jest taka ze jak ktos by chcial na prawde sie w cos pobawic to najlepiej niech zacznie szukac producenta...i zaufanego towarzysza podrozy <czyt. tlumacza> do Chin

Ps: mam nadzieje ze bede pierwszy ;)
 

melon

Member
Siemanko,
No wiec, na poczatek to mysle ze taki sklep mial by powodzenie ale do czasu. Ale skoro juz takie cos ma byc to ja moge dodac kilka slow od siebie.
Popierwsze, jak tu kolega powyerzej napisal "namioty w roznych rozmiarach <Dark Room, Bud Boxa>" to ja uwazam ze lepiej by bylo gdybys sam produkowal namioty ( patrz www.hydrolab-hydroponics.co.uk ) oni produkuja zajebiste namioty, i produkuja je tanio, przez co rabia w chuj duzy profit. wiekszosc polskich biznesow typu hemp.pl czy tez growbox.pl, oni sprowadzaja namioty przez co placa dodatkowo strasznie duzo za przesylke takich namiotow.

A drugim mojim pomyslem bylo by gdybys zatrudnil kierowcow, przez co przesylka nie byla az tak droga jak jest teraz, przez co wiecej ludzi by kupowalo od ciebie.

Pozdro
Melon
 

Latest posts

Latest posts

Top