What's new

Pierwsze podejście.

Zapaleniec

Member
Witam

Chciałbym powitać wszystkich serdecznie i zachęcić do śledzenia mojej fotorelacji. Jest to moje pierwsze podejście do uprawy mj. Nie mogłem już znieść zgrzytu piasku w zębach po spaleniu lolka od dila.
A więc zaczynajmy:

W roli głównej występuje 15x ak a.f. FEM from GGS
Kiełkowalność wyniosła 90%, w tym większa połowa w przeciągu 24h-48h, natomiast reszta po zastosowaniu pre-crushingu dogoniła je w około 3 dni. Po przedarciu się przez skorupkę, tempo wzrostu w porównaniu do tych które pękły same było jednakowe. Kiełkowałem na mokrych ręcznikach
picture.php


Do kiełkowania nasion stosowałem mix :
30% włókno kokosowe oczyszczone / perlit (brak na zdjęciach)
10% Wormhumus
60% Ziemi z pobliskiego lasu
1 łyżka dolomitu / litr ziemi

Tak sporządzony mix podlałem mocno wodą z soczkiem. Mowa tutaj o BioRhizotonic. Do momentu wyjścia na powierzchnię siona były także podlewane wodą z BioRhizo w maksymalnej dawce czyli 4ml/litr wody.
picture.php

picture.php

picture.php


Na koniec rzut okiem na mojego spota. Jak widać okoliczna roślinność wydaję się być wprost stworzona do tej roli :yes:
picture.php

Pozdrawiam i do następnego :wave:
 

jerzu19

Well-known member
Veteran
witam
widac twoj zapal ale co z tego bedzie zobaczymy,dobrej pogody zycze i bezpiecznej uprawy.


pozdro
 

Blancik

Member
Wszystko spoko:) Ale po co zakladac nowy temat zeby pokazac 3 automaty na out?! Moje ak47 juz sobie pieknie rosna
picture.php

Zycze powodzenia:)
 

czerwony

Member
Pierwsze, że w złym tonie jest zakładać nowy temat dla takiej małej uprawy, wiele osób ma dziesiątki krzaków i zasiedla topik zbiorczy. Tematy z trzema roślinami (w dodatku automatami) są mało spektakularne i jakby każdy tak robił to niezły bajzel by powstał.

Drugie, że trzech roślinek nie opyla się sadzić, bo jest wielka szansa że nic z tego nie będzie, im więcej tym lepiej, a czas (sezon) jest znacznie cenniejszy od nasionek...

Trzecie, miejscówka wygląda bardzo zacnie. Życze powodzenia :)
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
witam


Zapalony ladna miejscowka - powodzenia zycze , :tiphat: naprawde 3 automaty to nie za duzo , domyslam sie ze nas jeszcze czyms zaskoczysz , bo fotki juz sa fajne ;) obiecaj Mi ze bedziesz o nie dbal , to jesienia one zadbaja o twoje samopoczucie , ja osobviscie Kocham GGS :)witaj na forum !

jak juz podales ten Rhizotonic Bio to nic juz nie zmienisz , ale na przyszlosc takie male roslinki lej TYLKO czysta woda , wsadziles w kupna ziemie ona jest napakowana lakociami dla twojej roslinki ,
 

Hera

Member
działaj powodzenia, choc za pozno sie za to bierzesz ale mimo wszystko moze spalisz blanta z wlasnego soczystego ziolka .
 

Zapaleniec

Member
witam
widac twoj zapal ale co z tego bedzie zobaczymy,dobrej pogody zycze i bezpiecznej uprawy.


Trzecie, miejscówka wygląda bardzo zacnie. Życze powodzenia :)

pozdro

Witam i dzięki za dobre słowo. Życzę wzajemnie.


ja tam bym samym soczkiem podlał...po co rozrabiać z wodą w ogóle...?

Jak widać nie było to złe rozwiązanie, ale dzięki za dosadną krytykę

Pozdrawiam
:wave:

witam
Zapalony ladna miejscowka - powodzenia zycze , :tiphat:

Witam w mojej skromnej fotorelacji. Dzięki z doping :tiphat:


naprawde 3 automaty to nie za duzo

Heh już nie aktualne


domyslam sie ze nas jeszcze czyms zaskoczysz , bo fotki juz sa fajne ;) obiecaj Mi ze bedziesz o nie dbal , to jesienia one zadbaja o twoje samopoczucie , ja osobviscie Kocham GGS :)witaj na forum !

Co do dbania, to nie ma gadania. Te trzy panie skradły moje serce.

Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny hehehe :wave:

działaj powodzenia, choc za pozno sie za to bierzesz ale mimo wszystko moze spalisz blanta z wlasnego soczystego ziolka .

Witaj i dzięki za dobre słowo. Co do tego że za późno, to niestety nie dało się wcześniej. Wiem, że nie mogę liczyć na maksymalne plony, ale zawsze na jakiś czas będę miał co zapalić.
 

Zapaleniec

Member
Witam wszystkich.:tiphat:
Natchniony piękną pogodą wybrałem się dzisiaj na spota. Co się okazało, panny jeszcze zbyt małe żeby je przesadzać - nie mam już ślimakolu bo całą paczkę wysypałem wokoło kubeczków, a jak na razie były by zbyt piękną perspektywą w oczach tych śluzowych bestii. Przy następnej wizycie na spocie zaopatrzę się w jakiś specyfik na te potwory, co by kobietom nie było zbyt ciasno.

Tak oto prezentują się ślicznotki w 4 dniu od wybicia z ziemi :)

picture.php


picture.php

Dzisiaj zawiozłem na miejscówkę wszystkie narzędzia potrzebne do ukopania ziemi w lesie, tak więc przy następnej porcji zdjęć nie zabraknie kilku z tejże czynności - coby śmieszniej było. Znalazłem już wymarzoną glebę - 20 cm ściółki pod którą kryje się piękna, brunatno czarna próchnica :jump:


Na zakończenie w ramach przykolorowania tematu :

picture.php


Pozdrawiam i do następnego razu.:tiphat:
 

kaczy

Active member
Veteran
Siema :rasta:

Bardzo ładne zdjęcia. Nie wiem czy mój ekran jakoś dobrze wyświetla, ale wydaje mi się, że Twój aparat świetnie przekazuje kolory. Bardzo fajne automaty i dobrze przygotowana ziemia. Fakt, że temat mogłeś wrzucić tam gdzie wszyscy do naszego Co w ogrodzie rośnie, ale i tak jest luz. Obyś często uploadował fotki i dbał dobrze, żeby było na co popatrzeć.

Podoba mi się to organiczne podejście. Zwłaszcza używają produktów Canny. Musiałeś sporo zainwestować w takie preparaty, dlatego tym większy szacun za podejście i zaangażowanie. Dobra strategia bo Ci zioło będzie świetnie smakować na sam koniec.

Tylko mam pytanie czy te kiełkujące maluchy zalewałeś tym Biorhizotonikiem? Czy to aby jest konieczne (czy nie za wcześnie)?

W każdym razie powodzenia i dosadź czegoś więcej żeby nudno nie
było. Troszkę ode mnie kolorku, mam nadzieje, że się nie obrazisz :)



Pozdro
Duck :rasta:
 

Zapaleniec

Member

Witam :tiphat:
Bardzo ładne zdjęcia. Nie wiem czy mój ekran jakoś dobrze wyświetla, ale wydaje mi się, że Twój aparat świetnie przekazuje kolory.

Mój aparat to najprostszy model za 200 zł z media mark. Od dzisiejszego posta obrabiam każde zdjęcie w programie graficznym w celu usunięcia EXIF, więc i kontrastem się pobawię.

Bardzo fajne automaty i dobrze przygotowana ziemia.

Dzięki. :)

Obyś często uploadował fotki i dbał dobrze, żeby było na co popatrzeć.

Dbał będę :) A fotki będę wrzucał po każdej wizycie na spocie - no chyba, że żywcem nie będzie co pokazywać.

Podoba mi się to organiczne podejście. Zwłaszcza używają produktów Canny. Musiałeś sporo zainwestować w takie preparaty, dlatego tym większy szacun za podejście i zaangażowanie. Dobra strategia bo Ci zioło będzie świetnie smakować na sam koniec.

Tylko organiczna uprawa. Innej drogi nie ma jak dla mnie. Co do zainwestowanej kwoty, to nie żałuję żadnej złotówki. Nawet jakby miało się coś stać z moimi pociechami to bym nie żałował. Jestem perfekcjonistą i do tego to mój pierwszy grow, a już wiem, że pokochałem to zajęcie. Każda kropla potu otarta z czoła przy pracy na spocie wywołuję uśmiech zadowolenia na mej twarzy.


A co do smaku to nie wiem, bo nigdy nie paliłem eko-zioła.

Tylko mam pytanie czy te kiełkujące maluchy zalewałeś tym Biorhizotonikiem? Czy to aby jest konieczne (czy nie za wcześnie)?

Tak. Już po sporządzeniu mieszanki ziemi podlałem ją roztworem rhizo, i stale nim podlewam. Nie jest to nawóz ( nie zawiera substancji odżywczych), więc o tak zwane "popalenie" chyba bać się nie muszę. Zawiera on głównie witaminy i wyciągi z alg morskich, przez co stwarza korzystne środowisko dla rozwoju korzeni. Nie widzę tutaj zagrożenia dla kiełków, jedynie co to może marnotrawienie rhizo. Gdy kiełkowałem jedno nasionko kontrolnie na wacikach w celu poznania anatomii kiełkowania, to zauważyłem, że jeszcze przed zrzuceniem skorupki i wypuszczeniem liścieni, z głównego kiełka zaczynają rosnąć małe włoski. Pomyślałem więc, że skoro korzenie zaczynają rosnąć zanim roślinka wytworzy liścienie, to warto go stosować od początku. Dodatkowo brak chemii w wersji BIO utwierdził mnie w tym i spróbowałem. Jak na razie nie widać by im to zaszkodziło.


W każdym razie powodzenia i dosadź czegoś więcej żeby nudno nie
było. Troszkę ode mnie kolorku, mam nadzieje, że się nie obrazisz :)



Pozdro
Duck :rasta:


Dzięki za dobre słowo. Jesteś tu zawsze mile widziany i zdjęcia Twoich pociech również.

Pozdrawiam :tiphat:
 

Zapaleniec

Member
Witam wszystkich.:tiphat:


Z tą aktualizacją zwiększamy troszkę kaliber. Zawiał pomyślny wiatr z północy i rodzina się troszkę powiększyła o kolejne akacze od GGS.
:party:


Sytuacja na froncie jest jak najbardziej pomyślna i klarowna. Panny ładnie idą w górę. Część z nich już raczy się BioVega w dawce 1ml/1l wody ( zgodnie z zasadą, że lepiej mniej aniżeli za dużo ). Słońce praży niemiłosiernie. Strumyk który miał być moim źródłem wody okazał się sezonowym, przez co muszę brać wodę z rzeki która jest około 3 km dalej. Wedle moich obserwacji panny kąpią się w bezpośrednim słońcu przez 11h/dzień, więc nie jest źle.


Pierwsze wysadzone do gleby zostało 6 dziewczyn. Ogólnie na każdego planta daje 10l mieszanki ziemi. Przy wysadzaniu podlałem je odrazu 6 litrami wody+biorhizo w dawce 4ml/l .Po niecałych dwóch dniach już zaobserwowałem wzrost, co świadczy że rhizo działa. Już wiem, że będzie on stale gościł w moim arsenale. Trzeciego dnia od wysadzenia do gleby dostały już biovega w wyżej opisanej dawce.


Kolejne 9 pań poszło do gleby dwa dni później. Było to spowodowane upałami które uniemożliwiały jakiekolwiek operacje łopatologiczne. Dostały znowu po 10l mieszanki na głowę i odrazu 10 litrów wody+biorhizo w dawce 4ml/l.

Wszystkie dostają Hesi SuperVit w dawce podanej na buteleczce.


Przejdźmy do fotorelacji z ostatniej operacji


Pierwszą rzeczą jaką musiałem zrobić było ukopanie ziemi w lesie.
Przy wyborze miejsca kierowałem się grubością warstwy humusowej jak i starszej, częściowo rozłożonej ściółki - zajebiście spulchnia glebę, coś jak kokos. W najlepszym miejscu jakie znalazłem, mogłem liczyć na 6-7cm interesującego mnie podłoża. Nie ukrywam, że tu i ówdzie dostało się troszkę piasku z głębszych warstw ziemi, ale nie uważam żeby wpłynęło to negatywnie na mieszankę.


picture.php



( przekrój gleby w miejscu wykopek po usunięciu górnej warstwy ściółki )



Następnie zebrałem górną warstwę ściółki z dosyć dużego kawałka terenu i przystąpiłem do wykopek.


picture.php


Ile się namachałem w tym 35 stopniowym upale to moje. A myślał człowiek, że będzie łatwo....

picture.php


Skoro worek pełny, można się udać na miejsce przygotowywania mieszanki.

picture.php




Ten zielony worek to wormhumus.:)



Tak wyglądała ziemia po rozdrobnieniu i spulchnieniu :

picture.php



No i kolejno wormhumus 1l/10l ziemi i dolomit na oko.

picture.php



picture.php




I oto co uzyskałem - wierzę, że moje panny będą się w tym czuły świetnie.


picture.php



Worki z ziemią zapakowane - można się gibać na spota :cool:

picture.php




Spot nr 2


picture.php



Dno jest pozostawione bez worka - okryte są tylko ściany, żeby pobliska flora nie podkradała moim kobietom dobrodziejstw.

picture.php




Wsparcie z północy.

picture.php


Po przesadzeniu

picture.php



Ta mi się spodobała :)

picture.php




Spot nr 1



picture.php


Panny zostały wysadzone 4 dni przed zrobieniem zdjęć.

picture.php


picture.php



picture.php




I na koniec troszkę smaczku :

picture.php



Nie wiem czy Canna dodaje do swoich produktów aromaty, ale ten BioVega tak zajebiście pachnie czekoladą, że chętnie bym go spróbował :bigeye:

Jak widać na powyższym zdjęciu, Rhizo musiałem uszczelnić kawałkiem folii. Jest to mankament który zauważyłem we wszystkich posiadanych przeze mnie produktach Canna.
Te uszczelki w środku nakrętek szybko rozmakają i wypadają, przez co korek po prostu przecieka.

Niestety kończy mi się pomału miejsce na upload zdjęć, przez co kolejne aktualizacje będą raczej biedne.

Pozdrawiam i do następnego .
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
wysmienta robota , jak i w plenerze tak i na IC wszystko pieknie przedstawione opisane , jak dorosne to chce tez tak piekne tworzyc posty jak TY :D kocham takie foty z prac , kiedys na PL sekcji byl koles co noktowizorem sadzil razem z poziomka po nocach i pokazywal tez ciekawe foty z prac ( wroc do nas soulf.) czaczo tez pokazuje piekne plenery robotnicze , bo tak to jest ze jak czlowiek zobaczy na fotce jak sie 2 stara to zaczyna kminic co i jak polepszyc we wlasnej uprawie , i tak dorzymy do dokonalosci czego Tobie rzycze z calego serca :D

wspomnienia z UK
27510zielarz1221_008.jpg


27510zielarz1221_012.jpg


27510zielarz1221_003.jpg


pozdro bracie
 

Zapaleniec

Member
Witam.

Niestety nie było mi pisane widocznie skosztować własnego palenia, bo ktoś zniszczył moje oba spoty. Rośliny były powyrywane z korzeniami i tak zostawione. Znalazłem także ślady stóp.



picture.php



Tak więc out 2010 w moim wykonaniu można uznać za zakończony.


Pozdrawiam
 

Wyrolowany

Active member
współczuję, napracowałeś się nieźle :/ ja bym jeszcze próbował z automatami na innym spocie :) podłoże masz, tylko musisz jakoś przetransportować. Warto spróbować ;)
 

Zapaleniec

Member
współczuję, napracowałeś się nieźle :/ ja bym jeszcze próbował z automatami na innym spocie :) podłoże masz, tylko musisz jakoś przetransportować. Warto spróbować ;)

Witam

No niestety to nie wchodzi w grę. Nie mam już czasu na tego typu operacje - wszystko było zapięte na ostatni guzik, miałem tylko jechać raz na tydzień podlać. Ale dzięki za radę. Pozdrawiam :wave:
 
Top