What's new

Pc GrowBox - attempt #1 - Journal;

Erba Shoe

Member
dar oare ... este normal sa ma tina atat in floare? efect are, tin sa spun ca folosesc la o tigara cam 70% tutun, 30% verde si din jumatate de tigara deja ma tavalesc de ras, dupa o ora sunt mileu.. nu ma misc nici sa ia foc casa.. ciudat efect, as fi mers pe un high mai mult, dupa cum spuneam.. ce-i drept mananc, dar mananc fratilor .. :))
 

coolbud

puffin' the herb
Uite , dupa cum se vede in ultima poza inca i dau pistili noi , toti pistilii ar trebui sa se retraga in bud , sa nu mai fie urma de firicele , si eu ma luam dupa microscop si etc dar am citit un thread de curand in care spunea ca full efect e doar atunci cand pistilii s-au retras in bud in totalitate.Acum ramane la aprecierea ta ce vei face.
 

Erba Shoe

Member
ah! tough decision mate! cooldbud ce spui tu e greu pentru suflet .. :)) pai bun, si daca o las pana se retrage, nu capata efectul ala stoned? (conform cu ce am citit pe net)...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pentru un high mai vioi, in cazul unei indici trebuie sa tai putin mai devreme. incearca un varf de ala de indata ce majoritatea tricomilor sunt milky, si s-ar putea sa fie ceva mai energic.
 

Erba Shoe

Member
pai problema e ca de acum ma face stoned.. high am tine daor putin .. si depinde cu cine sunt .. oricum, sunt f discret de felul meu la chestia asta deci sunt mai mult stoned.. :))
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
nea ierbasule esti intr-o mare dilema, n-am ce zice... adevarata intrebare care ar trebui sa ti-o pui e daca planta ar mai putea adauga in greutate in decurs de, sa zicem, o saptamana... dupa starea frunzelor si a pistililor io as zice ca merita s-o mai lasi... va deveni probabil ceva mai stoney dar si mai potenta si aromata...
pace si doi bani
 

Erba Shoe

Member
VV tot la aia ma gandeam si eu, sa o mai las, sunt FERM convins ca o sa mai ia in greutate, mai ales ca se si inalta, surprinzator de mult.. Dilema pare a fi rezolvata, o las sa creasca.. sunt sigur ca va merita. Sfaturile mi-au fost de mare ajutor, multumesc. Cine stie, poate o sa stea si mai mult .. adu-ti aminte ca de la inceputul lunii tot amenint ca-i dau topor.. :)))

Pace;
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
De lipsit ii lipseste intradevar, dar e prea tarziu sa-i mai dai ce vroia ea, si anume polen :biggrin:

Vrei sa spui ca se ingalbenesc frunzele, nu ca se usuca, nu ? E absolut normal ca frunzele sa moara incet incet pe masura ce mugurii se maturizeaza.

Dar nu cred ca e cazul sa iti face probleme, mai ales ca ai adus-o pana aici si i-ai mai incercat si potenta. Doar apa chioara , nimic altceva (asta daca nu vrei sa o revegetezi cumva).

Asta imi aduce aminte de bancul cu babuta care se duce in piata la o taraba unde se vindea peste viu si il intreaba pe vanzator "E proaspat pestele maica ? " , iar vanzatorul ii raspunde "Pai normal ca-i proaspat mamaie, nu vezi ca-i viu ? " , la care babuta ii da replica "Eeiii maica, si eu sunt vie ..." :biggrin:
 

Erba Shoe

Member
Salutare dupa saptamani de tacere! Am venit cu o veste oarecum trista si anume, am pensioant-o pe fata.

Acum sa trecem la vestea buna si anume, traieste prin mine efectiv drept urmare consider ca este momentul unui SMOKE REPORT.

Dupa cum stim cu totii din acest mini-thread daca il pot numi asa am avut o Northern Light feminizata pe care am crescut-o intr-un pc grow box.

Durata de la plantare pana la recoltare a fost de 4 luni si jumatate.. waw, acum ca am calculat pare cva... efectele/urmarile sunt:

High de scurta durata urmat de un stoned hotarat si coplesitor. Zoom-out facut bine, perceptie diferita a realitatii si mai ales, dar mai ales, a gusturilor ..coca-cola, pizza iute cu usturoi, skittles, M&M, schoegetten si nu numai au niste gusturi criminale iar unele melodii sunt de-a dreptul epice.

Nu sunt un cunoscator asa ca nu va pot spune multe despre gust... raman la ideea mea ca e iarba si .. miroase/gusta ca si una desi sunt sigur ca a mea e putin mai blanda (ori sunt eu obisnuit) pentru ca la miros/gust nu e atat de intensa dar daca nu esti stapan pe tine dupa cateva fumuri te ia efectiv de cap cu ameteli si da cu tine de pamant.. stiu ca pare utopie dar ma bazez pe faptul ca cel putin 2 din 5 care veti citi asta veti sti la ce ma refer.. se trateaza cu energizante si o automotivanta stare de energie .. dar nu e usor ..

Cantitatea nu o cunosc si pare irelevanta la ora actuala.. a iesit ceva si pentru mine consider ca este de ajuns.. am ce experimenta cu ea..

Multumesc pe aceasta cale celor care m-au sustinut, celor care nu m-au judecat si celor care au inteles de ce jurnalul acesta a fost atata de scurt si nu cum ar fi trebuit sa fie sau cum ar fi fost.. 'dincolo' .. a fost o reusita si ma simt de parca un capitol s-ar fi incheiat.. fie asta fie sunt inca.. da, depravare totala... ))))

Voi fi prin zona, dar chiar si asa, pace va doresc fratilor si tuturor celor care ati crescut una de la cap la coada, acum ca stiu ce inseamna si cata munca e, va zic sincer FELICITARI!

Le meritam!
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Sa te bucuri in liniste de ea si sa meditezi la urmatorul episod :biggrin:

Apropo, cand mai planifici o runda ?
 

Erba Shoe

Member
Uite ca s-a facut anul si mi s-a facut si dor de iCMAG. Am fost 'incognito' o perioada Hempfield dar iti pot spune ca de cand am pus prima samanta acum un an cresc intr-una. Nu mai mult de 2 plante, acum, dar si asa e suficient. Momentan am o Purple Wreck in grow si un Big Bud. Lesne de inteles ca am mai improvizat un mic grow-box care are in jur de 2/3 m3, therefore, ar trebui sa fie de ajuns.

Toata stima si respectul pt voi baieti. Dupa un an de experimentat pot spune ca sunt alt om, cateodata stau si ma intreb de ce am asteptat 23-24 de ani sa pun prima samanta. Deh, better late than never.

Cheers fratilor. Pace! :blowbubbles:
 

Erba Shoe

Member
Fratie deocamdata nu. Prima, sau mai bine zis primul a fost baietel si i-am dat topor, dar cand i l-am dat nu avea urme mov. Practic asta e o combinatie intre Urkel si Train Wreck, probabil tarziu in floare se face mov .. nu stiu inca, dar o sa va spun. Ce pot spune e ca se dezvolta foaaaarte greu. O am de 2 spatamani jumate si abia abia are 2 seturi de frunze.. dar sunt verzi si tzepene deci stiu ca mediul ii prieste..
 

Latest posts

Latest posts

Top