What's new

Pc Box

thcgecco

Active member
Tegnap megvolt az első toppolás , reggelre a levelek úgy álltak mint a szög. ( A toppot egy steril pengével megvakargattam , ferdén lenyestem , belemártottam vízbe aztán incid2 be és beletettem a kókuszba magas pára alatt) , nem fűzök sok reményt a klónhoz igazából lesz ami lesz :)
 

Attachments

  • IMG_2197.jpg
    IMG_2197.jpg
    68 KB · Views: 13
  • IMG_2199.jpg
    IMG_2199.jpg
    76 KB · Views: 14
  • IMG_2201.jpg
    IMG_2201.jpg
    84.8 KB · Views: 14

thcgecco

Active member
Kicsit variáltam ma a boxon , szétszereltem a szénszűrőket, átnéztem a ventik körül a szigetelést, rengetek rés volt és össze fújta a nyílásokon a levegőt , szóval ezeket betömködtem , és leragasztottam. Eddig a hőmérséklet 26-28 fok körül volt , viszont amióta ezeket megcsináltam lement 22-23 ra. Nem kiabálom el de a szénszűrők tökéletesen működnek egy pici szag sincsen a boxon kívűl , viszont ha megszagolom kis növényemet illatozik az rendesen. :) Lőttem néhány képet is , nemsokára kötözni kell.
 

Attachments

  • IMG_2205.jpg
    IMG_2205.jpg
    82.3 KB · Views: 21
  • IMG_2206.jpg
    IMG_2206.jpg
    76 KB · Views: 20

thcgecco

Active member
Nem történt sok változás , lenyírtam pár legyezőt ,mert elég szűkösen vagyok hely ügyileg , továbra sem tápozok még átültetés óta ,várom hogy megjöjjön az EC mérőm aztán csak utána fogok szerintem.
 

Attachments

  • IMG_2234.jpg
    IMG_2234.jpg
    69.4 KB · Views: 11
  • IMG_2232.jpg
    IMG_2232.jpg
    78.7 KB · Views: 14

thcgecco

Active member
Lassan 2 hete volt az átültetés , azóta csak tiszta esővizet kapott a növény. Ma megmértem a drain EC-t 3,0 volt , szóval a tápot még bőven elhanyagolom. ( Composana föld )
Ma kicsit kötözgettem, levágtam a legyezőket és hagyom egy darabig most erőre kapni .
 

Attachments

  • IMG_2259.jpg
    IMG_2259.jpg
    75.9 KB · Views: 13
  • IMG_2261.jpg
    IMG_2261.jpg
    88.8 KB · Views: 14

thcgecco

Active member
Igen aztán rájöttem :D

Reggeli helyzet: kigyökerezett az NL klón , amihez nem fűztem sok reményt mert besárgultak a levelei és eléggé bizonytalanul nézett ki végig szóval elég nagy meglepetés volt , hogy végül beindult és remélem hogy ebben a földben majd össze szedi magát.
Az LSD szépen hajt és helyre állt , bár az alacsony EC miatt minél hamarabb szeretnék tápozni a kövi locsolásnál , és szertinem akkor 2x látványosabb lesz a növekedés.
 

Attachments

  • IMG_2266.jpg
    IMG_2266.jpg
    85.6 KB · Views: 15

thcgecco

Active member
Na megvolt az enyhe tápozás 2ml /l .
 

Attachments

  • IMG_2273.jpg
    IMG_2273.jpg
    79.9 KB · Views: 16
  • IMG_2274.jpg
    IMG_2274.jpg
    74.2 KB · Views: 18

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
sokkal szebb volt 10.25.. valami nem tetszik torzulnak a levelek és miért karmosodnak ?
 

thcgecco

Active member
Nemtudom , ez nekem is feltűnt , pedig tápanyag hiány tüneteit nem mutatja . Talán az lst , toppolás és legyezők elvesztése kicsit megstresszelte , meg a 0,3 as ec is azt tükrözi hogy az átültetés óta kiszívott minden tápanyagot a talajból . Tegnap volt az első tápozás kis mennyiséggel fogom növelni és csekkolom a drain EC jét aztán meglátjuk . Vagy lehet a sötét órákban alacsony a hőmérséklet , 17 fok
 

thcgecco

Active member
Mert a Pc boxban nagyon alacsony a páratartalom és a talaj felső rétege hamar kiszárad, és az agyaggolyó segít megőrizni a talaj nedvességét ezáltal a gyökerek a talaj felszínéhez közelebb is terjeszkedhetnek. Átnézem amit küldtél
 

thcgecco

Active member
Talán a nagy hőmérséklet változás okozta ezt a növénnyel , vagy lehet egy kicsit túl is öntöztem. Most várok pár napot aztán meglátom hogyan alakul
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Akkor párásíts, mint ez az agyaggolyós bohóckodás, berohasztod a gyökeret csak
 

thcgecco

Active member
Sokan használják , és eddig nem hallottam panaszt róla , de megpróbálom úgy hogy leveszem akkor. Köszi az észrevételt
 

dev.

Well-known member
Akkor párásíts, mint ez az agyaggolyós bohóckodás, berohasztod a gyökeret csak

Régóta használok agyaggolyót, nem volt gyökérrohadás eddig. Azért kezdtem használni, mert így nem szárad ki olyan gyorsan a felső pár centi, nameg amikor nem volt, mindig megjelent valami zöld moha szerű szar a föld tetején. Igaz, air-potban, és light-mix keverékkel. Talán ennek köszönhető.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
ez csak itthoni perverzitás, jobban jársz az optimális párával, mint a tünetkezeléssel..
jól levegőző közeg kell, ha mulcsozni akarod, használj arravaló anyagot
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
na látod.. és egyből látszik, hogy a földkeverékedben például nyoma sincsen perlitnek, vagy esetleg tőzegnek, vagy kókuszrostnak, ami rohadt jót tenne a gyökereknek a tiszta feketefőőőődbe keverve, vagy ha van akkor én nem látom
oké, hogy plagron.. de van pár féle . és ahogy látom, nem ugyanaz a földkeverék az első képeken és az utolsón
 

dev.

Well-known member
Ez compo sana, nem plagron. Amugy tartalmaz ez is perlitet ezt tanusíthatom, de kevesebbet mint a plagron light mix, es sotetebb is annal.
 
Top