What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Παμε Indoor

R

red23

Τα All Mix καπου κολλησαν και επρεπε να μπουν στις 18λ σημερα.
 
R

red23

Y Griega 5 σποροι Green Parrot + 1 Δοκιμασω και scrog για πρωτη φορα.Μια προταση?1 μηνα μαζι με τα αλλα 18/6 μια λαμπα απο σπορο?Τα All Mix πληρωμενα
 
R

red23

Θελω να τα βλεπω θετκα τα πραγματα γιατι με πηρε μηνες διαβασμα!!! απο εσας τους εμπειρους.Και καποια λογικη
 
R

red23

Παμε ......

Παμε ......

Και αυτο πληρωμενο γιατι το αξιζει και μπορει να το εβγαλε καποιος απο εδω μεσα.Ποιοτητα.Smoke report συντομα,κοινωνικο με παρεα.Σιγουρα εξωτερκη και πολυ ωραιο τριπακι high ...
Εκει δεν θελω να παω.Το αφηνω στους ειδικους
 

Attachments

  • IMG_3199.jpg
    IMG_3199.jpg
    94.4 KB · Views: 33
R

red23

Ksaderfo συμφωνο απολυτα με το σκεπτικο και καλως ηρθες.Οταν το γυρισουν στην ανθοφορια εξω?
 
R

red23

Παμε ......

Παμε ......

Τελευταια φωτο για λιφες μερες.Αρκετα τις ζαλισα.
Λειπουν 1χO.G Kush 1χSensi Skunk απο ττα οποια θα μπουν στο δευτερο μειγμα αυριο.Απλα το μειγμα ηταν πολυ υγρο για να μπουν σημερα.
Πανω αρισερα το Kosher Kusher,η κοιμισμενη,επρεπε να μπει σε γλαστρα απο περσυ.Και πανω δεξια το ενα απο τα S1 γοριλακια.Το εφερε ο δικος μου πισω να το βαλω κατω απο την λαμπα.Καρτελακια στην επομενη.
Οι 6 στην φωτο ειναι με το πρωτο μειγμα.Αλλαζουν οι δοσολογιες.Εδω καποια συμβουλη always welcome.Κοντα στα τρια λιτρα νερο και το αναλογο ml BioBizz Root Juice μοιραστηκαν η 6.
 

Attachments

  • IMG_3206.jpg
    IMG_3206.jpg
    56.6 KB · Views: 25

Ksaderfo

Active member
Ksaderfo συμφωνο απολυτα με το σκεπτικο και καλως ηρθες.Οταν το γυρισουν στην ανθοφορια εξω?

Ουτε καν... Εγω αυτο που σκοπευω να κανω ειναι να κανω ενα μικρο σπορειο με μια μικρη λεντ.. να τα μεγαλωνω λιγο και μετα να τα αμολαω εξω σε ενα θερμοκηπιο. Η και κατευθειαν στο θερμοκηπιο αν καταφερω να κρατησω τη θερμοκρασια σταθερη..

Ετσι μπορει και να μπορεις να εχεις ξεμπερδεψει μεχρι τον Ιουλιο...
 
R

red23

Παμε ......

Παμε ......

Καλημερα στην παρεα :)
Thandee ευχαριστω για τις ευχες και καλα θα παμε ολοι
Ειναι λιγες μερες τωρα που ερχομαι πισω στο συγκεκριμενο led(το γκρου το δικο μου παραμενει μια λαμπα).Ισως η εγγυηση...Δεν εχω ψαξει για thread με γκρου κατω απο τετοιο σετ
 

Attachments

  • Replace-Photo-Background1496324899989.jpg
    Replace-Photo-Background1496324899989.jpg
    34.4 KB · Views: 29
  • IMG_3207.jpg
    IMG_3207.jpg
    94.4 KB · Views: 23

Ksaderfo

Active member
Καλημερα στην παρεα :)
Thandee ευχαριστω για τις ευχες και καλα θα παμε ολοι
Ειναι λιγες μερες τωρα που ερχομαι πισω στο συγκεκριμενο led(το γκρου το δικο μου παραμενει μια λαμπα).Ισως η εγγυηση...Δεν εχω ψαξει για thread με γκρου κατω απο τετοιο σετ

O Remo (που βγάζει τα nutrient) είχε κάνει ένα βίντεο και καλά συγκριτικό ανάμεσα σε ένα πανάκριβο λεντ (σπέκτρουμ κινγκ) και ένα σετάκι με hps. Τα συμπεράσματα ήταν νομιζω οτι με hps πανε λιγο καλύτερα και επίσης με τα λεφτα που κανει το spectrum king στηνεις ολοκληρη Βιετναμεζικη Βιλλα στο L.A. (Lekanopedio Attikis).

[YOUTUBEIF]QQcGYXyzSdo[/YOUTUBEIF]

Το είδα και εγώ αυτό το λεντ.. Αν αγόραζα λεντ μαλλον αυτο θα επαιρνα σε 70 βαττ ομως.. Μπορεί να έπαιρνα δυο. Το κατοπτρο ειναι 120 μοιρες νομιζω.. Μοιάζει πάρα πολυ με το cultilite..

Βασικο στα λεντ ειναι να μην εχει παρα πολλα λαμπακια, η πολυ λιγα. Γενικα τα λαμπακια πρεπει να ειναι περιπου στο βαττ. Δλδ για 70 βαττ να εχει περιπου 70 λαμπακια, οχι πολλα περισσοτερα η λιγοτερα.

Αυτη η εγγυηση ειναι μαλλον μεταφραση απο τα κινεζικα οτι "Ειναι εγγυημενο οτι θα σε συλλαβουνε μεσα στην περιοδο 3 χρονων" :biggrin: Ε και ξερεις ε; Λαμπα σημαίνει το "υδροπονια καλυτερης ποιοτητας" που κανει 40,000,000.00 ευρω το τζι.. :biggrin: (η παραπληροφορηση στις ειδησεις ωρες ωρες ειναι εξοργιστηκη.. :biggrin: )
 
R

red23

Παμε ......

Παμε ......

Καλημερα :)
Δεν μου αρεσε που πεταξα τις 3 μικρες.Δεν ξερω γιατι το εκανα αλλα ισως να το διορθωσω σημερα,και για τις αλλες
Αμα ειχα τεντα θα κρατουσα και τις σατιβες,αλλα,δυστυχως δεν εχω.Φυσικα με μια λαμπα.Ο χωρος ειναι μακροστενος.Εγω προσωπικα δεν εχω σωστη προσβαση κλπ
Για να κρατησω το γκρου σε σωστη πορεια και για τις μικρες να παρουν μια ανασα,απο τελος εβδομαδος,2χCultilie Spot Led 15W Booster Agro θα μπουν στο προγραμμα.
Το κανω αποκλειστικα και μονο για το γκρου( δευτερη λαμπα δεν χρειαζεται)
Τοπρογραμμα,ωστε να δουλευουν το λιγοτερο μαζι.
Με φωτο σε καποιες εβδομαδες θα δειτε γιατι τα 3 επρεπε να πεταχτουν και γιατι και led.Οι επιλογες μου σε λαμπες,τωρα και για led ηταν για πρωτο γκρου,Grow :)
 
R

red23

Παμε ......

Παμε ......

Ειπα να μην βαλω φωτο,αλλα,μονο ετσι μπορω να εξηγησω γιατι led τωρα και για ποιο λογο.Myllar? και αυτο?,δεν πειραζει.
Επειδη ο χωρος ειναι μακροστενος,με τα λεντ θα δωσω λιγο ζωη στα ακρα/γωνιες του διαδρομου,με την λαμπα στην μεση.Ακομα εχω 140χ125 ακομα κενο.Με αυτο υποψη και οτι δυο ανεμιστηρακια βγηκαν πριν δυο μερες(το ενα της λαμπας,χωρις να πεταχτουν)),επειδη περασαμε τα δυσκολα,θα επανορθωσω και ενα λαθος.Τωρα μπαινουμε ετσι και αλλιως με το νυχτερινο ωραριο.Λιγο οικονομια στο 16/8
 

Attachments

  • IMG_3213.jpg
    IMG_3213.jpg
    53.1 KB · Views: 27
  • IMG_3212.jpg
    IMG_3212.jpg
    37.7 KB · Views: 27
R

red23

Κοντα στα 70 κανουν τα BioBizz AllMix + Mylar........
 
R

red23

Σημερα σταματαει και η οικονομικη υποστηριξη :)
(πηρε μηνες να μαζεψω τον εξοπλισμο).Τωρα μονο ΔΕΗ
 
R

red23

15W LED Spot Cultilite - Boost Agro
LED Spot of Cultilite for indoor growing suited to both the growth phase at the flowering stage .
This spot is composed of 15 LEDs , LEDs are 80% of from 630 to 660nm, and 20% of LEDs are 480nm, in order to obtain a luminous flux said '' Agro ''.
The optical lens, 120 °, associated with each chip has the property to diverge the light emitted by the diodes in order to cover a larger part of the culture space.
The spot produced a strong and intense beam of light that can cover areas up to 50x50cm when reflected correctly.
Technical characteristics :
Real Power: 36 Watts
Power consumption: 15 Watts
Number of LEDs: 25 LEDs
Watts LED 3 Watt
E27 socket
consumes little
heater little
 
R

red23

Μεχρι και τωρα το πρωι,και καλημερα σε ολους,προσπαθω να βρω ενα τροπο να συνεχισω το γκρου μονο με την λαμπα,και,mylar που εφτασε χθες αργα.
Και δεν ξερω γιατι ο ανακλαστηρας της λαμπας(κιτ)ειναι το προβλημα.?
 

Ksaderfo

Active member
15W LED Spot Cultilite - Boost Agro
LED Spot of Cultilite for indoor growing suited to both the growth phase at the flowering stage .
This spot is composed of 15 LEDs , LEDs are 80% of from 630 to 660nm, and 20% of LEDs are 480nm, in order to obtain a luminous flux said '' Agro ''.
The optical lens, 120 °, associated with each chip has the property to diverge the light emitted by the diodes in order to cover a larger part of the culture space.
The spot produced a strong and intense beam of light that can cover areas up to 50x50cm when reflected correctly.
Technical characteristics :
Real Power: 36 Watts
Power consumption: 15 Watts
Number of LEDs: 25 LEDs
Watts LED 3 Watt
E27 socket
consumes little
heater little

25 led, επι 3 watt = 75 watt...

Τα λεντ άκουσα ότι είναι καλύτερο να είναι εκεί περίπου στο watt. Δλδ μια λαμπα με 15 βαττ να εχει 15 λεντ.

Ο ανακλαστηρας της λαμπας θα ειναι πιθανον η 90 η 120 μοιρες...

Εχεις φωτομετρο να λυσεις τις αποριες σου; Ενα φτηνο φωτομετρο κανει κανα 10αρικο.. Το πας βολτα τριγυρω στα φυτονια και βλεπεις που λαμπει "Το Φωc το Τεχνητο".. :biggrin:
 
R

red23

120 μοιρες ξα.
Μονο το ενα λεντ πληρωνω.Τα μπιζ δεν ξεροθμε που ειναι αλλα επειδη χρησιμοποιω τα site + τηλ. το ιδιο για 16? μηνες τωρα,ολα λυνονται πολιτισμενα.Εχω και θεμα τοποθεσιας.Τα myllar λιγο αλλαγη στην τοποθετηση,λαμπα στην μεση,λεντ οταν παρουν υψος στην ανθοφορια και χαμηλα.Ο χωρος μου ειναι αλλοκοτος.
Ξαδερφε ειναι καλο λεντ για boost στο γκρου,αν και γραφει Grow.Ετσι συμβαδιζει κατα καποιο τροπο την hps dual grow?Δεν χανω τιποτα.
 
R

red23

Με το ματι μονο,νομιζω,τα Kush θα μπορουσαν με κατι πιο ηπιο απο την λαμπα για 2 ωρες(14/10 ?).To S1,Pineapple,Crack κλπ,δωστους :) Θα λυθει
 

Latest posts

Latest posts

Top