What's new

outdoor2009-dp supercrop

sznake

jarhead
Foarte tare!

Eu zic ca mai are cam 5 saptamani minim si dupa cum arata o sa fie fff buna!!
Nu te grabi cu recoltarea!

Si eu zic ca are ceva skunk in el pt ca e Durbanul olandez. Astia au incrucisat cu skunk cam toate soiurile.
 

zeeland

Member
high4free, sa vezi cum or sa fie peste o luna, hehe. ma bucur ca iti place.

vanvulpen, dada, clar are indica. da sa sti ca la cat de indica arata....s-ar putea sa fie nu sk1 ci ceva indica mai pur. nu m-apuc acum sa speculez pe tema soiului dar no, am crescut si sk1 nu o data si asta arata mult mai indica decat skunkul by himself. sa nu mai vb ca ar trebui sa fie skXdp. efectul este mai de sativa momentan, sa vedem cum a fi cand se coace.

edster, sznake, siguuur ca mai are. io ii mai dau cam o luna. ma rog, aprox mijlocul lui oct. oricum, nu inainte ca trichomii sa fie la jumate/jumate.
 
S

soulles

Frumosi muguri Zee.Mijlocul lui octombrie:badday: inseamna ca ale mele no sa fie gata veci.Nici pe jumate nu is asa inflorite ca asta.Oricum buna treaba!!!!!!:lurk:
 

zeeland

Member
sal soulles.
pai mai sunt cam 2 luni pana sa apara temp cu minus, deci timp mai este. io am lasat un an o planta de new purple power, de curiozitate, pana o inghetat, si vreau sa-ti zic ca primele ninsori/fulguieli le-o rezistat bine.

si io mai am plante din seminte de la sznake, ce dau foarte spre sativa, si care au floricele ce is "nici pe jumate asa inflorite". da' nu-mi fac probleme ptr stiu ca or sa gate. asa-s io, mai optimist, hehe.
 

zeeland

Member
na ca am corectat.

sa sti ca mai am un pic din ce am luat de proba:D si ieri seara m-am bagat in el, dupa cateva beri.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
arata ca la carte, sunt foarte curios care-i efectul final, si io m-am uitat dupa Durban si toate referintele duc la DP... :joint:
 

high4free

Member
pfoai man ma uit la planta asta si salivez ca prostu in borcanu de material aproape gol.sa vina toamna mai repede sa ne dea numa muguri grasi :D

cheers:joint:
 

zeeland

Member
bilu, soulles, rdk, merci de aprecieri. chiar ca ii ultima 100 de m. o sa mai pun o serie de poze de la finish

high4free, inca putina rabdare. cam o luna-max2 si se cam fac toate.

vulpen, si io is curios, iti dai seama. pacat ca-i de asa natura situatia de cacat incat nu pot sa-ti dau un sample.

sznake, sa inteleg ca iti place ? :D
 

zeeland

Member
cocoflexme said:
eu vin cu tabac si alcool din productie proprie

ma, alcoale mai zic si io da tu iti cultivi si propriul tutun?

in alta ordine de idei, am obs azi primii trichomi galbui :)
 

sznake

jarhead
Foarte tare, pai tabacul comercial e plin de aditivi si kkturi, si in cazul tabacului regula e valabila: GROW YOUR OWN!

Eu am fumat odata in SUA tutun organic crescut de un amerindian (avea pravalia lui cu tot felul de grozavii in materie de tutun). Vreau sa spun ca 2 fumuri am tras din tigara si eram in delir, ma luase o ameteala mai rau decat de la un hash brutal, eu fiind nefumator de tutun de principiu.

De altfel, indienii americani au in mod traditional un soi de tutun salbatic si f mic de statura (Nicotiana Vulgaris, denumit mai tarziu Nicotiana Rustica si numit in limbajul comun "Mapacho" sau "Sacred Tobacco" sau "Shaman's Tobacco") care e mult mai brual decat tutunul comercial "Nicotiana Tabacum". Am citit chiar ca tutunul amerindienilor poate fi chiar periculos datorita concentratiei foarte mari de nicotina. El este de altfel folosit si in fabricarea de pesticide organice.

Atunci am inteles si eu de ce cand vedeam prin filme indienii aia cand fumau pipa pacii in cort intrau intr-o adevarata transa...
 
Top