What's new

OUTDOOR - PYTANIA

E

ewelina_thc

Kup ziemię http://www.hollas.pl/?act=produkty#aura-warzywne podłoże warzywne, wymieszaj z dolomitem, a za oszczędzoną kasę kup nawozy, pozdro top :)))

Dzięki za pomoc . Pozdrawiam również

NO niestety mam dostęp do konkretnego podłoża, które jest innej firmy. Z tego co piszę na opakowaniu, to zawiera już dolomit. Co do mieszanki to raczej nie będzie problemu - ph sprawdzę i wyreguluję, i dodam kokosu dla lepszego napowietrzenia i spulchnienia.


Nie ukrywam że cieszy mnie to, gdyż ziemia z ogrodniczego jest w cenie 80l za 10 zł :D

To jeszcze tak dla pewności, czy 20 litrów ziemi + 5 kokosu wystarczy na jednego automata, tak żeby mu nie brakło miejsca na rozrost korzeni przez cały jego żywot ??
 
M

Mr.TopTop

Dzięki za pomoc . Pozdrawiam również

NO niestety mam dostęp do konkretnego podłoża, które jest innej firmy. Z tego co piszę na opakowaniu, to zawiera już dolomit. Co do mieszanki to raczej nie będzie problemu - ph sprawdzę i wyreguluję, i dodam kokosu dla lepszego napowietrzenia i spulchnienia.


Nie ukrywam że cieszy mnie to, gdyż ziemia z ogrodniczego jest w cenie 80l za 10 zł :D

To jeszcze tak dla pewności, czy 20 litrów ziemi + 5 kokosu wystarczy na jednego automata, tak żeby mu nie brakło miejsca na rozrost korzeni przez cały jego żywot ??

Wystarczy - i obejdzie się bez kokosu, dolomit bym jednak dodał.
 

klint

Active member
Veteran
Dla Afow nawet 5l wystarczy byle byl dobry soil mix :D i automaty potrzebuja wiecej odrzywek niz zwykle strainy :) Pozdro :joint:
 
M

marta-mes

Witam.:wave:

Potrzebuję weryfikacji planu outa na ten rok.

No to lecimy :

odmiana auto ak 47 fem

około połowy czerwca kiełkowanie standardowe na wacikach, następnie do kubka styropianowegona napoje 0,5 litra.

na miejscówce przekopanie około 40 litrowego :) dołka ( doła ? ), w tym 20 litrów ze spodu to spulchniona ziemia ze spota, na to 20 litrów ziemi uni do jarzyn ph 5.5 - 6.5 ec około 1.

To wszystko w worku raszlowym :
iStock_000005963454XSmall.jpg


W tym miejscu pytanie odnośnie mieszanki ziemi. W jakich proporcjach dodać perlit i dolomit ?? W jakiej proporcji dodać do ziemi z miejscówki a w jakiej do ziemi z ogrodniczego ??

Pestki od razu po wykiełkowaniu muszę wysadzić. I tutaj kolejne pytanie. |Czy robić na miejscówce foliaka ?? Spota mogę odwiedzać najczęściej raz na tydzień, więc boje się że się mogą ugotować jak przygrzeje ....

Ja znikam, ale będę odwiedzać ten temat regularnie i czekam na pomoc panowie.

Po udanym oucie jakas fotorelacja też się może znajdzie :)

Pozdrawiam.:tiphat:
Pozdrawiam.
 

Control_

Member
Kolejne konto pojawia się i znika... wtf ?

@marta foliak Ci nie potrzebny, ja robilem tylko daszek z foli bo były u mnie jeszcze ostatnio ulewne deszcze...
 

ssynekk

Well-known member
Veteran
a wiec na wega zostanie mi substral :D
a ecolist standart...juz zaczely kwitnac porzadnie wiec koniec pryskanianawozami teraz na zmiane raz woda raz substral raz plankton K podlewam je ok 2 razy na tydzien...
ok nie bede spamowal...co do kont nie wiem co sie dzieje.
na oucie tez sie ladnie zieleni :)
 

fugasik

Member
Witam Panowie :tiphat:

Mam takie pytanie do growerów którzy sadzą/sadzili na out w donicach

Mam fajną miejscówkę koło jeziora gdzie jest bagno trzciny stare drzewa itp
trza się tam przebijać w woderach przez wodę po jaja konary itp
jakieś 30min i jest super spot z tym że "grunt" jest jakieś 3-4cm
ponad lustro wody:moon: i tu moje pytanie....
Mam zamiar dać tam donice ok 30-40l i 7 ES femi i wolałbym aby
były trochę zakopane tak coby ich nie było widać z łódki (wędkarze)
no wiecie tak że krawędź donicy była by ok 10cm ponad lustro wody
i to rodzi pytanie.... można sadzić w donicach bez otworów???
bo z nimi zgniją korzenie
Czy przy ulewnym deszczu nie pogniją?? i czy za często nie będzie
trzeba podlewać?
 

rondel

Member
fugasik ledwo sie powstrzymalem od inwektyw względem twojej osoby, piszesz ze super spot, to co tam robią wedkarze? druga kwestia, kisi to sie ogorki a nie planty, elementarne podstawy,

ja pozostawiam pytanie z ktorym zwrócił się do mnie mój kumpel, z czym teraz lepiej zadziałać, ze względu na plon:
1. femi af od ggs
2. femi es, pp, dp, passion
realizacja zamówienia pestek do tygodnia, czyli mamy połowe czerwca na start, dlatego uwzględniając 3 miesiące af wychodzi zbliżony termin finałowy, stąd moje pytanie
 

fugasik

Member
przepraszam że trochę nie zrozumiale ale zrąbany po pracy jestem ;p

no spot super bo z lądu niedostępny...
ale na tym sporym jeziorze jest też sporo wędkarzy
z których część korzysta z łódek

wprawdzie planty a potencjalnego obserwatora dzieliły by martwe drzewa
i inne krzaki ale i tak było by to dość widoczne... sam sprawdzałem
na rybach... na dniach dam fotki obsadzonych miejscówek i tej
konkretnej która mnie interesuje


wracając do pytania... Donica ~40l bez dziur w dnie.... Czy to ma sens?
czy odpuścić sobie na starcie?

edit// Dzięki Kanibal.
 

g1enek

Member
Chlopaki chlopaki mam pewien problem ://
Mam na jednym spocie zajebistego femi PPP ktory ma juz gdzies z 100cm ... i wlasnie problem jest taki ze dwie ososby maja regulary obok mojej miejscowy i tu rodzi sie moje pytanie. Czy jak bede chcial go przesadzic to moge uszkodzic korzenie ? Czy ma to sens w ogole ? No kszak jest wlasnie juz duzy, najwiekszy z moich wszystkich i do tego femi... nie wiem co robic jeden gosc jak zobaczy juz boby na miejscu to napewno je wezmie... no nie wiem co robic, kumpel jeden mi mowi ze ten kszak bedzie mial juz korzenie gdzies na ponad pol metra w ziemie... noi kurwa nie wiem co robic przesadzac czy go zostawic
 

jerzu19

Well-known member
Veteran
witam
g1enek mozesz sprobowac z przesadzeniem,na poprzednim out`cie tez mielismy podobny problem i wykopalismy krzaka bez wiekszego uszczerbku(spowolniony wzrost przez kilka dni).krzaka obkopalismy w promieniu okolo 50 cm od lodygi i cala bryle ziemi z krzakiem przenieslismy na plandeke bo niemielismy wystarczajaco duzego wiadra.oczywiscie cala akcja odbywala sie wieczorkiem po zachodzie slonca

pozdro
 

BlinD

Active member
powinno sie udać na luzie. warstwa orna to ok 20cm i malo roslin uprawnych glebiej sie korzeni- nie konopie w oucie na 0,5m. tak jak wcześniej pisał jerzu wykop spora bryłę dookoła (bez przesady). i wykopana włóż ostrożnie w jakis worek/duże wiadro żeby bryły nie oberwać, a do wykopanego dołka nowego wlej sporo wody i po zakopaniu też podlej to powinno być gites.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Można można. Swego czasu półtorametrowe kwitnące laski przesadzałem. Zwiędły, stanęły na max tydzień a później kontynuowały swoją misję bez większych problemów.
:wave:
 

loko17

Member
Ja tego SS przesadzałem już na początku fazy kwitnienia w tamtym roku. Trochę mu to dało w dupę bo niestety nie udało mi się bryły przenieść w całości ale i tak trochę palenia z niego było.

przed


po
 

clothez

Member
ot trafil mi sie jeszcze prezencik od SS mam pytanko jak wzuce to jeszcze na jakies dwa tygodnie pod MH 250W spokojnie dojdzie mi to na oucie ? pokoj !prosze o konkretna odpoiwiedz bo jak NIE da rady na out kategorycznie to wzucam pod lampe dodam ze klimat polska ale duzo opadow omija to miejsce etc..no i slonce od rana do nocy .
picture.php
 

Chmurek

Member
skoro masz możliwość wrzucenia tego pod lampe to jest to chyba lepszym rozwiązaniem niż wyrzucać je pod słońce. Niby pisze że może być cięta pod koniec września, u nas pewnie się to przesunie na środek października, ale czy jest to na 100% pewniak? Wydaje się mi, że jednak nie. Po za tym długość dojrzewania jakoś nie specjalnie mnie przekonuje.
 

flinster

New member
czy warto inwestowac kupowac jeszcze w tym sezonie af i dac je na out?
problemy z przesylka pestek spowodowal ze mam pare dolkow przygotowanych,
i zastanawiam sie czy warto jeszcze zamawiac. od poczęcia do ścięcia jest około 3 miesiące tak? czyli w polowie wrzesnia mialbym zbior, jest to dobry czas na af czy zbiory bedą marne?
 

Latest posts

Latest posts

Top