What's new

OUTDOOR - PYTANIA

O

Ojciec

Siemka.

Widziałem że na pewnym forum , ktoś kiełkował około 20 maj i wcale nie była mała roślina miała gdzieś z 170 cm bankowo , do tego była raz podcięta i wyginana. Oczywiście w ogródku miał dobrą ziemie i co drugi dzień lał bio humst ( uprawa była na jego podwórku ). Co do ziemi , mógłbyś rozejrzeć się może gdzieś w okolicy jest lepsza gleba , i stamtąd ją przenieść oraz przygotować do uprawy , jeśli ta jest piaszczysta i nie nadaje sie.

Pozdrawiam.
 

Tommekk18

Member
cannabis sativa :
czlowieku ja w tamtym roku sadzilem w 2 tyg czerwca i nie narzekalem na wielkosc rosli i zbiorow
chociaz zawsze moglyby byc wieksze :joint:
 

Mariko

Member
To ja rok temu posadzilem nasionko samosieji, tak dla smiechu, wykielkowala na poczatku czerwca, a wzrostu miala kolo 180cm, musialem przyciac glowny szczyt bo bylo widac z ulicy. Dawalem tylko biohumus co jakies 3 dni-4 dni i to tez nie zawsze.
Dopiero dzis poszly na wate passiony i gratisy. Ja sie nie spiesze i tak zbiory beda duze, a to czy bede mial 50g z rosliny czy 110g to dla mnie roznicy nie robi i tak bede mial tego za duzo ;)
 

g1enek

Member
mada faka

zaczalem kielkowac kilka "lr mix " ( by P ) i cholera zadna pestka nie chce kielkowac, po jakichs 36godzinach na wacikach, wrzucilem je do pudeleczka z woda, mija jakas 20godzina i nadal nic nie wykielkowalo. Moge juz do konca trzymac w zbiorniczku ? Czy przeniesc na wate ? eh kurna nie mam bardzo glowy bo matura w tym roku :p
 
O

Ojciec

g1enek czytałem że niektórzy lekko nadgryzają nasionka , tak żeby tylko pękło w miejscu gdzie powinno się odtworzyć. Sposób może dla ryzykantów ale warto sprawdzić :) ponoć i im wychodziły kiełki. Mówiąc o twardych nasionach LR.

Albo trzymaj w tych zbiorniczkach , HC tak pisał w swoim temacie że wrzucał do szklanki z wodą aż do wykiełkowania.
 
Last edited:
Ja nadryzalem nasionka lr i lr#2 i kiełkowalność prawie 100% Tylko delikanie nadgryzaj i z wyczuciem bo szkoda niczyć nasionka.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Ja tam wole precrush robic w paluchach. Dziki niemu dosc szybko skielkowaly mi oasis x lr.Dla porownania te ktore mialy precrush juz wystawily peryskop nad ziemie a te bez pre jeszcze nei maja kielkow.
 
G

Guest

g1enek, trzeba było zostawić na wacikach bo z wacików do szklanki to nie ma sensu. Ja bym dał im 25 stopni, mokry materiał typu waciki dookoła ich i zamknięte w czymś utrzymującym wilgoć i ciemność.

Jak nadgryzać czy naciskać, to pamiętajcie, że z tej bardziej ostrej, czubatej strony.

A bezpośrednio w wodzie najlepiej kiełkują świeże i zdrowe nasiona.

Heyah
 
G

Guest

nie wiem co to precrush, ale co do nadgryzania nacinania nasionek, dostalem od jamesa bonda skalpel mega ostry, naciete w tym miejscu gdzie zawsze wychodzi kielek i elegancko wyszedl :D mysle ze nie ma sie co bac, stestuj na jednym nasionku i zobacz czy dziala :wave:
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
GanJah said:
A czy mozna zrobic taki precrush na nasionkach, ktore juz leza mokre kilka dni i nic?

Mozna, ja jak pestka nie puszcza kla wiecej jak 2-2,5 dnia to robie pre i wszystko gra i śpiewa :smile:
 
S

sweet-dreams

g1enek olej system wrzuc do ziemi podlej i ciepliwie poczekaj i tez wykielkują
 

rastaman

Member
Witam

Pewnie to pytanie pojawiło sie X razy ale nie mam w tej chwili czasu na przeglądanie tego threadu, a sprawa jest pilna (jutro o 9.00 jade przygotować 35 dołków). Mianowicie chodzi o to jak dawkować azofoske - na opakowaniu pisze: 9kg na 100 m2. Jaka objetosc bedzie potrzebna na dolek 25L ? najlepiej podajcie w litrach, ewentualnie w garsciach choc to malo precyzyjne.

Proszę o szybką odpowiedz PILNE!

Pozdro :rasta:
 
Last edited:
G

Guest

Ty, Rastaman, tylko nie jedź tam gdzie ja jutro jadę :D Fajny z Ciebie gość ale moich pól na 2 growerów albo i trzech podzielić się nie da :D
A Azofoski za dużo nie syp. Zwłaszcza jeśli od razu chcesz coś sadzić. Naprawdę nieduża garść na te 25 litrów. Jak rośliny powiedzą że chcą więcej to im rozpuszczonej w wodzie później jeszcze dodasz.
 
Last edited:
siema
nastepny problem, 2 dniowe rosliny bardzo mi sie wyciagniely, staly na parapecie a teraz dalem je na swierze powietrze. da sie cos zrobic aby wrocily do normalnej formy?
pozdro
 

Cinnamon

Member
@cannabis sativa jak będziesz przesadzał je do ziemie to po prostu nadmiar łodygi zakopiesz, wyrosną sobie z niej korzenie i będzie dobrze ;).

Peace iG... :kissass:
 
V

Varg

Siema,
Co sadzicie panowie o szansie przezycia kielkow, ktore za dlugo posiedzialy na chusteczkach, zrzucily calkowicie "skorupke" i jest po prostu dlugi, zdrowy korzen zakonczony zoltymi malymi listkami :D Wrzuciłem to do ziemi i zastanawiam się jaka jest szansa, że takie kiełki przeżyją?

pozdro
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Panowie stwierdzilem dzisiaj ze czekam do Zimnej Zośki, w tamtym roku jakos przed 15 maja poszły przymrozki i szlag trafil wisniei jablka. pozatym "..Sikorki pitolo wiec zimno bydzie.."
 

Giet

Member
Znacie jakieś dobre nawozy w granulkach czy coś w tym rodzaju którymi podsypuje sie rośline tylko pare razy w roku? będe bywał na miejscówkach dość żadko i potzebuje czegoś długo uwalniającego sie w glebie i sprawdzonego
 
Top