What's new

OUTDOOR - PYTANIA

kaczy

Active member
Veteran
siemka!

Dolomit doglebowo w dużych dawkach bo mam kilka kwasnych miejsc. Siarczan magnezu tylko i wyłącznie w formie dolistnej. Zapobiegawczo pryskam, zeby mi liscie nie pożółkły i nie zmalało tempo wzrostu.

Pozdro
 

Awareness

Member
A ile litrow keramzytu jest potrzebne na usypanie warstwy wierzchnej donicy 30/25/35L? (na oko, z doswiadczenia, bo nie wiem ile kupic na kolejny sezon na 20 donic 30L)

Czy slimaki potrafia wspiac sie po donicy i dostac sie do rosliny?
 

stoneDHigh

New member
wykresl odrazu ten jakze marny keramzyt - huja dający / tym bardziej na out / slimaki taaa to cwane skurwysynstwa... u mnie od 5 sezonow snacool na slimaki sprawdza sie wysmienicie - nie jest drogi
 

Awareness

Member
wykresl odrazu ten jakze marny keramzyt - huja dający / tym bardziej na out / slimaki taaa to cwane skurwysynstwa... u mnie od 5 sezonow snacool na slimaki sprawdza sie wysmienicie - nie jest drogi
Zdecydowanie sie nie zgadzam, keramzyt bardzo dobrze zapobiega tak szybkiemu przesuszaniu sie ziemii.

Snacol oczywiscie znam, ale nie stosuje i nie bede stosowal bo tylko obroze z butelek daja 99% pewnosc, ze zaden slimak sie nie wpierdzieli.
 
S

Simon Templar

@ Awareness - Na Twoim miejscu stosowałbym keramzyt jako drenaż (dno doniczki). Mały keramzyt (ten malutki drobniuteńki) można też dodawać do mieszanki (jak perlit - i w tym samym celu). Jeśli chodzi o zapobieganie wysychania, to najlepsze jest ściółkowanie. Wystarczy skoszona trawa ;)

Pozdrawiam!
ST :smoker:

P.S. Z tą ilością o któą pytasz to tak z deka różnie ;] Najlepiej sam zrób eksperyment...weź doniczkę i zobacz ile Ci na nią poszło litrów keramzolu.
 
Siema
Moje poletko automatow przez ta pieprzona pogode przeszlo małą powódź i czesc roslin zaczyna juz padać :( W tej chwili juz nie ma wody na spocie ale ziemia jest dosyc mocno wilgotna. Jutro juz powinno to przeschnac ale obawiam sie ze kiepsko z nimi bedzie. Macie jakies sposoby zeby odratowac rosliny po zalaniu? Oprysk z Asahi SL moze cos pomoc? Prosze was o jakies rady bo jest tam 170 roslin i bede zalamany jak wszystkie szlag trafi...
 

Awareness

Member
a mozesz rozwinac temat, kolego? bo nie znam tej metody a brzmi ciekawie.
foto?

pozdr :smoke:
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=46405&pictureid=1107532

Ucinasz butelke, w dolna czesc wbijasz zgiete gwozdzie ktore wbijaja sie w ziemie i utrzymuja obroze w ziemii natomiast gorna czesc tej obrozy przycinasz nozyczkami, tak zeby powstaly paski o dlugosci 2cm i szerokosci 1cm (mniej wiecej), paski zaginasz tak zeby potem powstala tak jakby korona.
 
V

viceroy995

Witam panowie a propo mam pytanie mam na stanie lemon sative ma moze 160 cm pokazala plec i tutaj pytanie czy to noormalne ze liscie z zielonych robia sie fioletowo-brazowe? czy to jakis nie dobór czy co ?? moglby ktos pomoc mnie?
 
C

Chucky

viceroy995 jeśli masz możliwość wstaw zdjęcie ! będzie łatwiej użytkownikom odpowiedzieć bo tak to wierz , tak jak bym napisał że z Twoją dziewczyną sypaiam :) . pozdro.
 
V

viceroy995

chucky ciezko mi bylo wrzucic te zdjecia ale mam nadzieje ze mi pomozesz mordko :)
prosze to sa zdjecia z dzisiaj , 2 dni temu dostala 2 litry planktonu k powiedz mi czym to jest spowodowane niedoborem? za malo jej?

Code:
http://speedy.sh/zttqF/20130719491.jpg
 
V

viceroy995

chucky ciezko mi bylo wrzucic te zdjecia ale mam nadzieje ze mi pomozesz mordko :)
prosze to sa zdjecia z dzisiaj , 2 dni temu dostala 2 litry planktonu k powiedz mi czym to jest spowodowane niedoborem? za malo jej?

20130719491.jpg
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
kolego wgraj te foty do swojej galerii, dostales taka mozliwosc od ICM i warto z niej skorzystac ;)
wtedy bedzie ci latwiej wklejac je w tematach.

pozdr :smoker:
 
Top