What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Dronabinol

Member
moim skromnym zdaniem każdego automata z osobna wsadzać do 15l donicy się nie opłaca z tego powodu iż i tak nie wykorzysta całego dobrodziejstwa a w to miejsce lepiej wsadzić coś innego jakąś dużą odmianę chyba że masz same af to wporząsiu, bo i tak będą miały nadto ziemi, więcej niż książka pisze a w tej kwestii wiadomo nie zaszkodzi a można sobie całkowitego organica strzelić. Pozdrawiam


Namaste.
 

Majaa

Active member
ja wysadziłam w 5L donicach i AF urosły na 60cm czyli maximum :) z kolei normalna odmiana w 5L donicy dala rade do 130cm i zaczęła marudzić.
 
male doniczki trza czesciej podlewac, szczegolnie jak juz na maxa korzenie sie rozrosna. wiec Twoj wybor ;) ja rowniez sadze w 15l a min 10l.
 
O

Ojciec

cześć.

Idzie w jakiś sposób opóźnić kwitnienie męskich kwiatów ? Mam dwa AF,y w jednej doniczce i chciałbym zapylić a prz okazji uzyskać większą pulę pestek więc by musiał męski zaczekać z pylenie bo źeńska dopiero co zaczełą pokazywać włoski.Obrywając pierwsze jajca ?
Czy zwyczajnie zostawić i niech się pylą do sćięcia zbierając co jakiś czas te które będą same już opadać?
 

zed6

New member
Ojciec myślę że za bardzo chcesz kombinować.ja radzę tobie zbierać kwiatki w papierowy worek etc przesuszyć i wtedy zapylasz w dowolnym dla ciebie, tudzież roślin czasie.pozdro:wave:
 
tak jak zed ale dodam ze trzymajac w lodowce zwiekszysz jego zywotnosc....ale o ile ich data waznosci sie przedluzy za cholere nie pamietam :p no ale tez wiadomo im nasienie swiezsze tym lepsze :D
 

Dronabinol

Member
no i tak jak przewidywałem podlałem wczoraj wszystko spora dawka TerraVega (więcej niż wg. tabeli) bo rośliny wykazują brak azotu, mimo że auto już kwitną braki trzeba było uzupełnić i proszę totalne oberwanie chmury, nie ma bata że nie wypłukało tego co ja podlałem, jest sens podlać to jeszcze raz (60ml na 10l wody max dawka w tabeli to 50ml na 10l wody) czy aby jednak nie będzie jakiś komplikacji czy w połączeniu z Tą dawka mogę podsypać dolomitem czy jednak zmniejszyć dawkę nawozu?

Pozdrawiam.
 

smierdziel

Member
no i tak jak przewidywałem podlałem wczoraj wszystko spora dawka TerraVega (więcej niż wg. tabeli) bo rośliny wykazują brak azotu, mimo że auto już kwitną braki trzeba było uzupełnić i proszę totalne oberwanie chmury, nie ma bata że nie wypłukało tego co ja podlałem, jest sens podlać to jeszcze raz (60ml na 10l wody max dawka w tabeli to 50ml na 10l wody) czy aby jednak nie będzie jakiś komplikacji czy w połączeniu z Tą dawka mogę podsypać dolomitem czy jednak zmniejszyć dawkę nawozu?

Pozdrawiam.

Moim zdaniem to nawet lepiej jak popadało bo ten nawozik ładnie wejdzie w glebę dalej do niżej położonych korzeni. Podsypać dolomitem zawsze można, ale pamiętaj, że dolomit jest dość trudno rozpuszczalny i efekty będą widoczne dopiero po jakimś czasie. Lej normalną albo nawet odrobinkę większą dawkę tych nawozów przed oczekiwanymi deszczami.
Pozdrawiam!:wave:
 

kaczy

Active member
Veteran
myślę, że powinieneś przestać panikować. zrelaksuj sie i daj tym krzakom rosnąć. natura swoje wie i nie da zdechnąć swojej dziatwie. zaufaj nie tyle moim słowom co matce naturze. jeżeli chodzi o Twoje zmartwienia na temat tego czy wypłuakło, to Ci powiem, że deszcz dla roślin jeszcze (przynajmniej w mojej skromnej karierze) nie wyrządził nigdy nic złego. Szacun dla Ciebie, że masz takie matematyczno-analityczne podejście, ale rozważ na spokojnie pewną rzecz. Mianowicie, że konopia to chwasta więc faja w gębe browar w prawice, fajna cipeczka po lewej i relaksuj w miękkim fotelu przy dobrej muzie. Btw pokaż pare fotek tych krzaków co byśmy wiedzieli o czym mowa. 3m sie i pozdro.

Kaczy :joint:
 

mistaP

Member
@ Alex1354
Na wciornastka dobry bedzie oprysk z Mospilanu lub Confidoru, pamiętaj żeby popryskać też spód liści i podłoże a po tygodniu oprysk należy powtórzyć, dodaj też gram cukru na 1 litr oprysku

@ bamboleeo nie wiem co to ale zwalczysz to każdym preparatem na szkodniki gryzące czyli jakiś pyretroid np. talstar lub karate albo fosoroorganiczny np. Dursban
 

Mundek

Member
@ bamboleeo nie jestem w 100 % pewien , ale małe ślimaczki to mogą być , tak mi się wydaje , mam i miewałem podobne i żadnych innych szkodników nie zauważyłem, ino ślimaczki.
Mi coś dziurki w łodygach robi i wydaje mi się ,że to jakieś takie rude muchy , ale też może być takie niby mucha niby ćma co siedzi na łodydze i jak chce się ją złapać to idzie bokiem po łodydze jakby się za drzewo chciała schować :) , ale historia , hehe.
Wie ktoś coś o tym :):)?
pozdr.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
W związku z tym że moja główna miejscówka w lesie ma w tym roku przerwę techniczną (ścieżki dostępowe po paru latach korzystania muszą pozarastać) mam pytanie: Co mogę zrobić by w tym czasie poprawić tam ziemię? Wiem że są jakieś rośliny które warto wysiać i które później ją porządnie wzbogacą (płodozmian? to to?). Co to za rośliny? Poza tym mikoryza? jak, skąd, ile? Jakieś nawozy dodatkowo, tak aby w przyszłym roku mieć idealną ziemię? Może warto dorzucić trochę hydrożelu, kokosu?
Czasu jest dużo bo do przyszłej wiosny ale jako że się nie znam to pytam już teraz bo nie chciałbym przespać czasu siewu wzbogacaczy.
Ha... wiem że Plantator bardzo mógłby mi w tym pomóc ale coś cicho siedzi ostatnio... [wiem że ma się dobrze, btw, ale się nie udziela]
 

tost

Active member
osobiscie bym przekopal ją z obornikiem naturalnym, ale poczekamy na Plantatora ;)

co do hydrozelu to wydaje mi się że efektywniejsze jest wsypywanie go konkretnie w dołek niż po całej powierzchni spota. a mikoryzę stosuje sie na korzenie, czyli tez bezpośrednio przy wysadzaniu, ja mam taka z serwisu aukcyjnego do warzyw :)
 

Latest posts

Latest posts

Top