What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Kolekcjoner

Active member
nada się?? wygląda trochęjak torf?

picture.php


picture.php
 

User_Name

New member
@up
nie za bardzo, krzaki kiepską rosną w takiej szarej ziemi. kup w biedronce 50l ziemi za dosłownie kilka złotych i wymieszaj ziemię ze spota z ziemią ogrodniczą w stosunku przynajmniej 1:1
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
USer name co ty bredzisz przecież to torfo podobne.
KOlekcjoner zapodaj dolomitu żeby to odkwasić, trochę kopy i ogień.
 

SzastPrast

New member
Tak sie zastanawiam, ponieważ nie wiem jak to mam dokładnie zrobić. Otóż chodzi o wsadzanie wykiełkowanych pestek od razu na dwór do kubków z ziemią. Planuje zrobić do tego mini szklarnie takie jakby na zasadzie że wezme butle plastikową 5 litrową obetne w połowie (4 kubeczki wejdą do środka) i na góre jakas folia na to. Oczywiście z dziurkami, żeby powietrze było. No i oczywięscie w okolicach 10-15 maja planuje to zrobić, żeby wyeliminować zagrożenie przymrozkami. Wyjdą peryskopy w takich prowizorycznych szklarniach ? Bo ogólnie u mnie nie wchodzi w gre żadne trzymanie kubków na parapecie czy coś. Musze wykiełkowane pesteczki od razu do kubków z ziemią na dwór dawać no i dlatego mam obawy aby ładnie powołać je do życia. Pozdro
 

Kikeritz

Member
Hej :tiphat:

Jak sądzicie, opłaca się robić FIM roślince na outdoor? Ów krzaczek to Green-o-matic x top skunk 44, a więc bardzo szybki automat x szybka sativa -- nie wiem niestety, czy odziedziczyła gen ruderalis odpowiedzialny za automatyczne kwitnienie, gdzieś przeczytałem, że jest recesywny. Nie wiem, czy przycięcie stożka wzrostu spowoduje tak długie zatrzymanie rośnięcia, że wpłynie to negatywnie na plony...
Pozdrawiam :)
 

frether

Member
Veteran
dokładnie jak mówisz AF to gen recesywny więc Twoje F1 nie zakwitną tak prędko, zakwitną dopiero wtedy kiedy dostano 12h nocy i 12h światła.
AF pokaże się dopiero w pokoleniu F2 u 25% osobników ukaże się ta cecha zaś u 50% będzie ona ukryta a u pozostałych 25% w ogóle jej nie będą miały.
 

loris

Member
Jeżeli do miesiąca od wysadzenia nie zacznie kwitnienia, oznaczać będzie, że AF się nie ujawniło i roślina będzie się cechować właściwościami tzw. 'regulara'. FIM będzie wtedy wskazany, choć niekonieczny. Jeżeli jednak chcesz FIMować automat to przytoczę historię sprzed 2 lat - po odcięciu głównego topa dr af na out niebawem(2-3tyg) odrósł praktycznie do rozmiaru sprzed okaleczenia (główny buds był gotowy, dolnym brakowało neiwiele) . Do dziś nie wiem jak to możliwe, albo nie miałem do czynienia z takim wigorem . Pechy były od masakratora
 

mistaP

Member
To są nawozy wolno uwalniające składniki odżywcze. Co prawda nie miałem z nimi żadnych doświadczeń ale do MJ raczej bym ich nie stosował. Nie dość, że czysta chemia to w wersji podstawowej pozbawiona kompletnie mikroskładników.

Nie do końca jest to prawda, tylko pierwsza generacja nie miała mikro teraz w produkcji jest trzecia i czwarta i mają już mikroskładniki, jedne mniej drugie więcej, w zależności od składu

Miałem do czynienia z osmocote, do konopi sie nadaje, ale ja bym stosował te dłużej uwalniające składniki 5-6 m-cy i raczej do gleby a nie do doniczek, bo łatwo przy wysokiej temperaturze zasolić podłoże

Jak masz dojście do tego nawozu to spokojnie możesz stosować, ale trzy wizyty u roślin i najzwyklejsze nawozy w stylu saletry i superfosfatu dadzą ten sam efekt bez przepłacania
 

dekadan

Member
Witam panowie, nie jeden indoor za mną i można powiedzieć że z MJ swojego czasu bylem bardzo na ty, dogadywaliśmy się i wszystko było cacy kiedy siedziałem nonstop w necie czytając i szkoląc się lecz potem trochę sie opuściłem a pamięć już też nie ta....

Do czego zmierzam - startuje teraz z outdoorem z którym raczej nie mam praktyki i byłbym wdzięczny jakbyście tak na szybko podpowiedzieli jaką mieszankę glebową zrobić pod krzuny i w jakich proporcjach? Ziemia będzie uniwersalna z ogrodniczego, palnuje jeszcze dodać dolomit, perlit no i oczywiscie nawozy ale z tym już sobie sam poradzę. Będe wdzięczny za podpowiedzi a w zamian przypomnę wam co nie co z moich szafowych kobitek:yummy:

Pure AK

Super Skunk

Nexus

Spoetnik

Grapefruit x Nev Haze

No i jedyny outdoor jak widać bardzo udany haha:laughing:
Spoetnik, 2x Passion


Pozdro przyjaciele, będę teraz znowu często do was zaglądał:tiphat:
 

giedozetkr1

New member
MP dzieki za rade, znajomy wysiał dokładnie pod to, o czym mówisz, automaty w tamtym roku, patrząc z perspektywy plonu było ponad normę, mógłbym się przyczepić do smaku ale to przez to że nawóz jeszcze był aktywny gdy to zbierał i tu jest pies pogrzebany, że interesuje mnie jak to wyjdzie w pełnym cyklu
 

Somelier

Active member
Siema. dekadan a po co kombinować i mieszać ? Na dno dołka dajesz dolomit i nawozy ale ostroznie młode roslinki sa delikatne sam wiesz. Ziemia z ogrodiczego ma juz w sobie to co trzeba i nic nie dawaj do niej chyba ze bedziesz wysadzał juz wyrośnięte rośliny ale tak jak pisałem troche nawozu na dno dołka na to ziemia i bedzie dobrze. Fajne masz jerze w ogrodku hehe. Pozdro :wave:
 

dekadan

Member
Hehe no fajne ale niestety chore były, zarobaczone czy coś bo matka padła i za późno było żeby je odratować, ok a ile tego dolomitu na powiedzmy dolki ok 15-20l ziemi? Myśle że takie dołki wystarczą co nie? W razie czego korzenie będą mogły isć dalej w ziemie a co do nawozów to myślałem raczej o takich dozowanych do wody typu cann flores, pk13-14 bo będę planty regularnie podlewał

Hmm trochę przejżałem stron tego wątku i powoli mętlik mam w głowie:canabis:
 

kOdO1912

Member
dokładnie jak mówisz AF to gen recesywny więc Twoje F1 nie zakwitną tak prędko, zakwitną dopiero wtedy kiedy dostano 12h nocy i 12h światła.
AF pokaże się dopiero w pokoleniu F2 u 25% osobników ukaże się ta cecha zaś u 50% będzie ona ukryta a u pozostałych 25% w ogóle jej nie będą miały.

Czy ktoś może podać jakieś przydatne linki gdzie mógł bym więcej w miarę przystępnym tekstem na ten temat przeczytać. Z wytłuszczonego tekstu najbardziej mnie interesuje co to oznacza iż "u 50% będzie ona ukryta" co autor przez to rozumie pisząc ukryta.Jak to się objawia.?
 

tost

Active member
Czy ktoś może podać jakieś przydatne linki gdzie mógł bym więcej w miarę przystępnym tekstem na ten temat przeczytać. Z wytłuszczonego tekstu najbardziej mnie interesuje co to oznacza iż "u 50% będzie ona ukryta" co autor przez to rozumie pisząc ukryta.Jak to się objawia.?

u ludzi tez tak jest ze np. matka przekaże potomstwu gen jakieś choroby i u dziecka on sie 'aktywuje' choć matka cale życie zdrowa.
tu czaczo trochę pisał, mam nadzieje ze się przyda:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=190032
 

SzastPrast

New member
Mam pytanie tego typu. Wiecie może jak sie ma sprawa z polowaniami? Mam na oku miejscówke w której pobliżu znajduje sie ambona mysliwska no i czy myśliwi co chodzą na polowania uczęszczaja na nie w dzień czy w nocy?
 

bandit650

Member
Czy ma ktoś patent na nabieranie wody z płytkiego strumienia? Mam takowy przy miejscówce i aby nie latać z baniakami na plecach chciałbym z niego nabierać wody a najlepiej to bym przeciągnął szlauch tylko jak bez pompy zaciągnąć wodę? Raczej nie wchodzi w grę zasysanie bo wąż miałby z 15-20m długości :) Wszelkie pomysły mile widziane!
 

Latest posts

Latest posts

Top