What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

outdoor 2014

buruiana

Member
scuze pentru dublu post dar nu vad nicaieri un buton de edit.
multumesc pentru atentionare hempfield. da intradevar, pe unii ""copacei"" de acolo exista o pudra alba, daca scuturi acele frunze sare o pulbere alba de pe ele..
in afara de aspirina cunosti ceva mai eficent pentru problema asta? si de cand ar trebuii sa incep tratamentul? nu cunosc nimic despre aceste probleme pentru ca e prima mea cultura outdoor (am mai avut una indoor) si nu am experienta cu dauna/daunatorii. sunt dispus sa mut munti daca e vorba de marioarele mele!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sulful si cuprul reprezinta un tratament foarte bun pentru PM, si ambele se gasesc in sulfatul de cupru (CuSO4). Dar nu as vrea sa fumez asa ceva. Intai de toate vezi daca au plantele probleme, mie imi par destul de aerisite, n-ar trebui, dar cine stie, daca ai vazut ca e mult in zona, e posibil.
 

buruiana

Member
e cam rau, mai ales in zilele calduroase. poti lasa apa in ceva bidoane la fata locului de pe o zi pe alta.. ideal ar fi sa fie max 5 grade diferenta intre temperatura mediului si cea la nivelul radacinilor. Ingalbenirea aia prematura a frunzelor ar putea sa fie si de la stresul din cauza apei reci.
eu unul nu vad PM in pozele tale, adica nu spun ca nu e, poate n-am vederea asa buna ca a lui hempfield. Verifica, totusi.

asa am facut pana acum, am lasat apa acolo(numai ca acum data trecuta ma prins o ploaie acolo si nu am reumplut bidoanele) acum am 2 bidoane de 40l fiecare. mentionez ca asta e a doua oara cand ud cu apa rece ( odata am udat seara pe la 7, atunci apa era mai ok ca acum), azi noapte a fost o noapte cam rece, posibil ca planele s-au acomodat cu temperatura mai scazuta fata de restul zilelor si asa s-a acomodat la randul ei cu apa mai rece (am dreptate?)
 

edster

Member
Am aflat stainul,este Baby Boom de la Kannabia, experienta a fost placuta,o planta usor de crescut si intretinut,mi-a placut cum a evouluat pe parcurs ,am taiat-o la timp insa cred ca daca o mai lasam si ii mai dadeam ceva de mancare mai scotea ceva foxtails.
Va prezint niste poze, smoke report...poate dar va zic de p'acum ca "intra blana" vorba unui prieten.(doar o saptamana de curring)
telefon 1700.jpg telefon 1703.jpg telefon 1708.jpg 6 telefon 1711.jpg

Revin cu poze...partea artistica
DSC02677.jpg DSC02684.jpg DSC02681.jpg DSC02680.jpg DSC02683.jpg
 
Last edited:

raster

Member
Am aflat stainul,este Baby Boom de la Kannabia, experienta a fost placuta,o planta usor de crescut si intretinut,mi-a placut cum a evouluat pe parcurs ,am taiat-o la timp insa cred ca daca o mai lasam si ii mai dadeam ceva de mancare mai scotea ceva foxtails.
Va prezint niste poze, smoke report...poate dar va zic de p'acum ca "intra blana" vorba unui prieten.(doar o saptamana de curring)
View attachment 280197 View attachment 280198 View attachment 280199 View attachment 280200 View attachment 280201

Revin cu poze...partea artistica
View attachment 280202 View attachment 280203 View attachment 280204 View attachment 280205 View attachment 280206


:tiphat:
 

sensimiliu

New member
Ar bate prea tare la ochi daca ai face un gard din plasa de rabiz sa iti protejezi recolta in formare de posibile atacuri viitoare ?

Cannabisul ramane verde pana toamna tarziu, iar asta atrage atentia ierbivorelor.


nu ar fi foarte batator la ochi . s-ar putea sa fac asta
 
Top