What's new

Outdoor - 2013

raster

Member
am avut si eu invazie de omizi intr-un an, dar cum trimuiesc odata fan leaves-urile direct pe camp, si apoi le iau din nou la mana pt. trimul mugurilor, am reusit sa scap de toate manual. (peste 90% din ele cadeau dupa o usoara scuturare a ramurilor.)

oricum, interesanta treaba cu berea! oare nu functiona si daca puneai ligheanul cu bere langa planta, s-o protejezi de ele? :)

Pai asa am facut si eu , vanatoare in fiecare zi , dar fiinda mugurii erau destul de grasi se bagau prin ei si a fost destul de greu .
Langa celelalte plante am pus cate 1 l de bere dar nu prea functioneaza
ca bate vantul destul de tare unde stau ele.

In orice caz , mai am aproape o luna de vanatoare ... SLH-ul a inceput f tarziu inflorirea si cred ca termina la sfarsitul lui Oct.

O sa mai revin cu update
 

JaJa_Man

Member
Sa revin si eu cu un update pentru auto bubblegum 51 zile.
Nu stiu ce s-a intamplat cu planta de abia acum a intrat in flower fiind auto... eu zic ca nu mai are nicio sansa sa termine.:frown:
picture.php

picture.php
 

raster

Member
Chocolope - recolta

Chocolope - recolta

Vin si eu cu update , ieri si azi am taiat cele 2 chocolope . Din pacate calitatea pozelor este la fel de proasta.
Prima a fost taiata aseara si nu am reusit sa fac poze ca a fost totul pe fuga si fara lumina destula.
Amandoua au avut probleme cu omizile , am pierdut destul material frumos din cauza lor dar bine ca am apucat sa le tai. Dupa cum aratau tricomi parea ca mau au de stat cam o saptamana dar omizille imi creau mari probleme.
Cateva poze cu fata de azi si un inamic
 

Attachments

  • CAM00295.jpg
    CAM00295.jpg
    53.4 KB · Views: 21
  • CAM00297.jpg
    CAM00297.jpg
    78 KB · Views: 24
  • CAM00306.jpg
    CAM00306.jpg
    93.8 KB · Views: 24
  • CAM00298.jpg
    CAM00298.jpg
    88.6 KB · Views: 24
  • CAM00285.jpg
    CAM00285.jpg
    49 KB · Views: 22

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Am si eu o oarecare dilema : in descrierea breederului se stipuleaza ca Mazar ar termina in prima saptamana din Noiembrie. Cu toate asta am observat la vreo 3 clone micute de le-am scos o data cu plantele mari ca frunzele mari au cam murit si au inceput sa arate si mugurii semne de colorare specifice toamnei (colorare cauzata cel mai probabil de vremea rece).

Ma tot intreb cat sa mai las plantele mari pana sa le recoltez ... Ma tem sa nu fie deja trecute (si mai rau, mucegaite) daca astept pana la final de Octombrie sau inceput de Noiembrie.

Ca sa imi fac idee daca ar ti timpul de cules o sa tai o clona micuta, o sa o usuc si o sa verific high-ul.

Ceva pareri ?

P.S. Spuneam cu ceva vreme in urma ca Mazar nu impresioneaza prea tare , high-ul fiind nu foarte intens. Ei bine, dupa aproape 6 luni de curing, pot spune ca este unul din cele mai complexe strainuri pe care l-am crescut si fumat. Chiar daca nu te da pe spate intensitatea high-ului, durata lui face din Mazar un alergator de cursa lunga : un cui de 0.5g fumat seara pe la 8 isi face simtite efectele (pt unele persoane din plin) chiar si dupa 12 ore. Nu este insa strainul pe care ai vrea sa il fumezi zi de zi daca activitatea profesionala cere concentrare.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai daca acel sample-ul acela din clona e bun.. si tricomii arata potrivit, le culegi mai devreme.. nu? :D
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Asa ma gandeam si eu ... De fiecare daca cand am mers pe la clone am uitat sa iau microscopul cu mine, dar cred ca maine o sa o smulg pe cea mai mica ( are ~20cm inaltime si vreo 6-7 topuri in miniatura) - halita de vreo 2-3 ori de oi - si sa vedem de ce este in stare.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Vari ce flush li se face plantelor din outdoorul de anul asta ! Sa speram ca dupa ploaie vine vant, sa le usuce repede, ca altfel ... :watchplant:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Piaf

Nu-i asa ca-i minunata ?

picture.php


picture.php


Cu putin noroc o sa vedem un nou episod cu Piaf in rolul principal in aceasta iarba. Pardon, iarna :joint:
 

Latest posts

Latest posts

Top