What's new

Outdoor 2012

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
atat timp cat nu gasesti pamantul ud, ci doar putin umed, poti uda fara probleme.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Boyz, boyz, boyz!

Boyz, boyz, boyz!

Blueberry, F13, Oaxaca79 x Highland Oaxaca

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
@gc: absolut!

Blockhead X Flo, are cam 2m inaltime si o supravietuit cu succes unui atac caprin, partea prosta e ca si-a declansat inflorirea ceva cam tarziu intocmai ca si mama Blockhead macar de-ar mosteni-o si la productivitate... am si un fenotip purpuriu la indoor o sa-l postez si pe el ceva mai tarziu...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

losmagicos

New member
cand incepe secerisul?!

cand incepe secerisul?!

salutare, flacaii!

in primul rand tin sa multumesc celor de pe aici ce-si impartasesc informatiile cu cei ce stiu mai putin in domeniul asta. mugurii sa va rasplateasca munca!

am citit in lung si lat forumul asta, doar ca acum nu mai gasesc mare lucru. parca s-au incurcat multe p-aici.

in fine. am doua intrebari. am doua plantute, outdoor. le-am tinut pana pe 20 iunie in casa, pe la balcon, dupa aia le-am mutat afara si au explodat. una din ele e cum e, dar a 2-a e absolut minunata. pare f sanatoasa si promitatoare, cu toate marimile de muguri pe ea. si un miros.....uuuu. recunosc ca au crescut mai mult singure, fiind primul meu "grow".
vreau sa stiu ce nutrienti pot sa-i dau in perioada asta. dar nu vreau denumiri comerciale pentru ca in zona mea nu exista asa ceva :). as fi recunoscator daca as afla ce proportie de N, Ka, sau ce mai era acolo, e nevoie pentru perioada asta.
a doua intrebare e: cand stiu ca sunt gata de cules. cand imi dau seama ca's destul de mature, ca nu are rost sa le mai tin, etc. (stiu ca era scris pe undeva pe forum despre asta dar acum nu gasesc.)

un pic mai tarziu o sa urc si ceva poze cu fetele, ca sa se inteleaga mai bine.

multumesc inca o data celor de aici pentru tot efortul.

salutari de peste Prut!
 

eska

Member
Salutare si bine ai venit!
Despre nutrienti nu stiu mai nimic :) Or sa-ti raspuna ceilalti baieti.

Despre recoltat treaba sta in felul urmator: trebuie sa-ti iei un microscop de buzunar cu factor de marire in plaja 25-50x (de preferat cu led) ca sa urmaresti tricomii care sunt pe muguras. In functie de culoarea lor vei stii cand sa-i culegi. In prima faza sunt clear, ca de sticla, a doua faza e cand tricomii sunt laptosi, alb mat. A treia faza e cand ei sunt maronii. Acum te las pe tine sa Afli mai multe si in urmatorul post sa ne zici cand anume cand sunt gata de cules -> Un link ajutator: http://www.cannabisculture.com/content/2009/06/11/Inside-Trichome
http://i44.tinypic.com/ilwsoh.jpg

Toate bune si succes!

BASARABIA E ROMANIA! :tiphat:
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Bine ai venit pe forum !
In flower ii poti da orice nutrient pentru plante cu flori iar cat despre valori, in flower P trebuie sa fie mai mare iar N si K mai mici dar se gasesc si cele cu P si K mai mari, asa numitele flower boosters...
Le recoltezi dupa bunul plac dar ar trebui sa-ti iei un mini microscop ca pe ghicite nu prea merge... Te uiti la tricomi iar cand sunt majoritatea cloudy, adica laptosi si cativa amber(aurii), o poti recolta.
Ar fi bine sa stii provenienta semintei ca sa afli daca poate termina cu adevarat la voi.
Inca o data bun venit dar sa mai revii pe forum dupa ce ai recolta in sac...
 

losmagicos

New member
merci mult pentru primire si pentru informatii, fratiorilor!
keep in touch.
despre seminta nu stiu aproape nimic. era din aia gasita intr-un mugure bun.
va dau de stire cu prima ocazie.

mugurii sa va rasplateasca munca!
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Alea da "plantute", man ! Ce inaltime au ? Din cate observ arata foarte bine, ce mix de pamant ai folosit ?
Data viitoare poti incerca sa le faci ceva training(lst, topping etc.), nu numai din motive de siguranta(inaltime redusa) dar si pentru a-ti imbunatati recolta. Succes !
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Mai aproape lupa, la 2-3 cm de muguri (sau chiar mai aproape) , daca vrei sa vezi cum arata tricomii.

Trebui sa o privesti cam de la distanta asta :

4330d1097959747-picture-trichomes-she-ready-t_tri.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top