What's new

Outdoor 2011

G

gibonelu'

poate o fi fost unpic mai mult nush :D am zis asa ochiometric 0.2, e buna oricum uscata la foehn 10 min si am crapat de ras :))) oricum de 2 saptamani am fumat numai dintr-o planta asa k m-am obisnuit cu high-u de la ea :D e o schimbare buna asta :dance013:

edit: de aproape 2 luni de cand fumez aproape zilnic am observat k mi-a cam crescut toleranta tre sa fumez mai mult :smoker:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
THC-ul ramane activ in organism pana la 48 de ore si apoi e stocat in tesutul adipos. Daca fumezi des efectele par mai slabe cu cat fumezi mai mult. Altfel sta treaba daca mananci cannabuter spre exemplu, pentru ca atunci THC-ul (si nu numai el) este metabolizat in mod diferit.
 
E

everydaygreen

Daca va intrebati...am terminat pe anul asta. Aproape tot este la borcane/caserole.
Ca si calitate, productia de cristale variaza de la planta la planta
Recapitulez

Am plantat Cheese, Super Critical, Kalashnikova, Super Bud, Himalaya gold, toate de la GHS.

2 ca numar nu au terminat.Dupa 9 saptamani de floare, ele tot mai aveau nevoie de 1 luna,cred, sa termine. Din astea o sa imi fac unt ,dar in primavara, ca ma doare cocoasa de la cat am muncit la ele.

Tot proiectul a durat aproximativ 8 luni, de cand am luat seminte pana in ziua curenta.
Curiozitati din timpul proiectului ...
Munca,munca,munca
Am facut peste 5000km vizitandu-le.
Nu au primit nutrienti.
Am avut 150litri pamant florimo.
Cel mai mult au stat neudate 21 zile, in August.
Una(SC) dintre ele a facut seminte, cam 10% din greutatea florilor.Este cea care nu a fost protejata din laterale.Calitatea nu este afectata si pe langa asta, ea este cea mai aromata.Are un miros de vanilie foarte puternic.
Daca va intrebati de cantitate...nu am cantar,dar te lasi de vreo 3 ori de fumat daca vrei s-o fumezi toata.

Poze din timpul culesului nu am, pentru ca nu am avut timp sa fac, dar va voi pune cu buzii, luna ce vine.

P.S.Pentru ca n-o sa mai fiu incurcat cu marioara, la anul planuiesc un razor de Psilocybe azurescens. Daca va intereseaza, http://www.fungifun.org/English/Psilocybe-Azurescens-Outdoor-Cultivation
 

MJgrow

Active member
ii dai pe psy 'chedilic ?

ma gandeam si eu la un moment dat sa fac un setup pt asa ceva... ba chiar am dat comanda de spori si ceva nu a mers cum trebuie... s-a intors orderul.

orcum daca e sa incepi ceva sa anunti :)
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Sa faci un smoke report cand termini cu ea, in descriere suna foarte interesant indica fara couchlock. De clonat se cloneaza usor? eu pana acum am dat fail cu toate clonele :)))
La solicitarea lui gibonelu' si pt curiozitatea lui sznake, dar si din respect pt cultura generala a membrilor, n-o sa fac smoke report, dar pot sa confirm ca Wappa nu are DELOC couchlock. :tiphat: Dimpotriva, e foarte energic high-ul si confortabil, fara panica sau alte efecte negative. Si nu doar la mine, ci mi-au confirmat si alte persoane, vreo 5-6 la nr.
Ce-i drept, le-am cules pe toate milky, insa am fost de-a dreptul surprins cand am vazut cat de misto poate fi high-ul, avand in vedere morcovu' ce-l aveam cand am aprins primul joint de wappa :D
Am mers mai departe si am fumat si din frunze (astea-s couchlock de felu' lor din exp mea), acelasi efect: happy energetic. :dance013:
Un 0,2 ma tine minim 3 ore high cu efectul cunoscut drept "carusel" sau "rollercoaster" adica se amplifica si se estompeaza de nenumarate ori surprinzandu-te in mod placut de fiecare data. Si cand se termina, nu vrei altceva decat sa "te mai dai" odata :D
Am mancat 0,3 de sugar trim si-am "calatorit" 4 ore jumate. :jump:

Cu aceeasi ocazie vreau sa-i felicit pe toti membrii care au participat la thread, sa-mi exprim satisfactia pe care am avut-o vazand ca toti au plantat si cules out anul asta, indiferent de rezultatele obtinute. Important este ca, sub o forma sau alta, ati avut pamant sub unghii.
Le multumesc si veteranilor care s-au perindat pe-aici cu minunatiile lor, cred ca n-are rost sa mai punctez cat ne-au incantat okiu' si ne-au inspirat cu fromoshetzile verzi. :thank you:

Eu o sa iau o pauza mai lunga din motive administrative.
Am destul material cat pt doi-trei ani as zice, dar trebuie sa ma concentrez pe niste... detalii. Asa ca n-o sa prea mai am timp de chat, insa o sa mai vizitez site-ul periodic, sa dau cu salutu'-n populatie.
Dar de la crescut, iau pauza clar si or sa-mi lipseasca rau de tot sedintele de udare, pruning, clonare si ce alte gainarii mai facem noi prin dulapuri sau alte balcoane...
Am strans si impaketat toate echipamentele, le-am trimis spre depozitare sigura si discreta si poate ca data viitoare o sa cresc pe alte meleaguri decat cele mioritice.
O sa-mi lipsiti si voi, mamaligarilor! :tiphat:
p.s.
Nu am nici o pb, dar imprejurarile ma obliga sa ma bag pe stealth mode. O sa revin, dar pana atunci: RAMANETI SANATOSI FRATII MEI VERZI! :wave:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
piramidoane eu cred ca ma iau cu tine de mana cu aceea pauza..
dar mai am cateva mici chestii de finalizat inainte. ;)

anul asta a fost unul bunisor, cu o toamna destul de dragalasa. pentru la anul pot garanta de pe acum ca stau pe bara. si foarte posibil si anii ce urmeaza. :laughing: :joint:

@fane: chinuie-te mai cu talent! :wave:
 

MJgrow

Active member
nu-i problema cu pauza... vin altii mai tineri din urma :)

Cat despre wappa sa stii ca e foarte couchlock... posibil sa o fi cules tu putin inainte de termen.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Flo, fenotipul sativa, taiat pe 15 oct...

picture.php


picture.php


Care-i treaba cu pauza baieti? V-o pus cu botu pe labe tagma asupritorilor, haha?
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Flo are o structura columnara fara crengi laterale mostenire de la stramoasa Highland Oaxaca poate?... io le-am topat de cateva ori in vara si am sfarsit cu plante cu cate 4-6 tulpini de 1-1.5m... coloritul purpuriu - albastru nu apare mai devreme de jumatatea lui septembrie...
 

NightS

Member
eu am si acm plantele out sau futut? ma duc sa le iau? le-am lasat ca nu erau asa excelente ca high
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cateva intrebari: Unde as putea sa depozitez cutiile astea 2? la ce temperatura ar trebuii sa stea pungile? cate minute pe zi ar trebuii lasate desfacute?

Dupa curing le bagi la frigider sau chiar in congelator si asa nu se va degrada prea repede THC-ul. Ce nu bagi in frigider ... bagi in pipa :)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Atunci daca pastreaza-le in containere opace din care, daca este posibil scoti cat mai mult aer (cu un aparat de vacuum sau aspirator). Se pot pastra si in pungi metalizate (ca cele in care se ambaleaza cafeaua macinata) vidate.

E important sa fie pastrata la temperatura cat mai scazuta pentru a incetini procesul de degradare, daca se doreste pastrarea pe termen lung.

Daca e vorba de o pastrare de aproximativ un an, poti foarte bine sa o pastrezi in punga de plastic (zip-lock) bagata intr-o cutie metalica cu capac, bagata in dulap.
 
Nu am cum sa o tin mai mult de 1 an,poate doar un borcan micut atat sa vad cum se pastreaza iarba,am o camera in care nu sta nimeni si pe timp de iarba daca nu se face focul (si nu o sa se faca) e foarte foarte frig,alta optiune ar fi in pod,acolo unde am si uscat-o. In punga trebuie sa fie cat mai putin aer?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ai strans ceva fane, si chiar mi-e greu sa cred ca poti fuma tot ce ai acolo in un an. trebuie sa faci un mare exercitiu de bataie de joc sa iti iasa atat consum..
asa ziceam si eu mereu la inceput ca nu ajunge, si dupa ma trezeam si dupa 3-4-5 ani cu provizii..
asa ca ar trebui sa gasesti un loc bun sa pastrezi, daca nu vrei sa iti bati joc de fan. :wave:

felicitari!
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Poti sa o ti si in pod, dar la primavara va trebui sa o iei de acolo si sa o bagi in beci, la racoare. Daca e potenta rau nu o sa simti prea tare degradarea THC-ului.

Daca ai prea multa, transform-o. Poti face cannabutter sau hash. Ocupa mai putin loc si se pastreaza mai discret.
 

Latest posts

Latest posts

Top