What's new

Outdoor 2011

am si eu o fetitza care sta la soare de vreo 4 sapt a mai stat o sapt in casa dar nu stiu daca trebuia sa creasca mai mare in timpul acesta am impresia ca nu prea ii merge bine
voi ce credeti?
 

Attachments

  • 20062011205.jpg
    20062011205.jpg
    104.1 KB · Views: 14
  • 20062011209.jpg
    20062011209.jpg
    166.5 KB · Views: 19
  • 20062011207.jpg
    20062011207.jpg
    93.1 KB · Views: 10

growcase

Member
E bine MJgrow ! Hai ca vin si eu cu poze curand. Ale mele-s mici, ca deh, au primit o supradoza de N chimic....si le-a super fertilizat dee...arata ca la 2 sapt :))))

Preview:
 

Attachments

  • DSC03595.jpg
    DSC03595.jpg
    79.9 KB · Views: 13
Last edited:
N

nightsmoker

:laughing: ce mare e auto ala:)..am si eu kalash si super bud doar ca mai micutze:D , cate zile au?
 
S

Shtote

Toate sunt afara de 50 de zile . Ca varsta ,Unele au 50 de zile , Altele au 60 zile .Auto are in jur de 50-55 de zile si mai trbuie lasat vreo 3 saptamani .Este singura asa mare dintre auto .Kalash -ul il am triploid[ la fiecare nod pleaca in 3 directii crengile ] si distanta intre noduri este foarte mica . Au mai mult de 6 ore lumina directa .Nu au primit nutrienti
 
N

nightsmoker

cam cat estimezi ca scoti din ea cate zile are? eu am un big bang auto da am cam dato in bara cu el am ratat fim si a trebuit s.o mut din locul unde am plantato prima data la 30 de zile arata cum arata la 15 :|
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
ce nu le omoara le face mai puternice ...... cateodata

problema e ca de foarte multe ori te trezesti cu coitze...

dar hey!... faci ce trebuie ca sa ai ce fuma, nu?
 

MJgrow

Active member
ma uitam zilele trecute la clonele ce au fost scoase afara.... la frunze mai exact...

au devenit triploide. Nush ce s-au intamplat cu ele...dar nu ma deranjeaza...

Au crescut niste monstri toate. Data viitoare am sa revin si cu 2-3 poze :)

p.s: am observat ca orce oratanie sta la distanta daca le dai cu spray de tantari/gandaci.

nici nu le-am mai gasit ciupite si nici cu spidermites. In perioada de veg, merge fest metoda, cel putin pentru mine .
 
G

gibonelu'

ar avea efect si contra melcilor? k nu gasesc granule pt melci nicaieri :| si nu sunt sanse sa fie absorbite chimicale din spray de planta? sau doar in flower daca dai peste buzi e toxic :bump:
 

Snakey

New member
De ce vreti sa apelati intotdeauna la ceva gata facut si cumparat. Puneti-va mintea la lucru si incercati sa rezolvati probleme care intervin prin mijloace proprii. Incearca sa pui in jurul plantei sticla pisata si nu cred ca o sa mai ai melci.
 
G

gibonelu'

stiu ce zici man am improvizat o gramada la indoor si a iesit foarte bine, da poate scap de mai multe cu sprayu gen omizi insecte spidermite ca n-am chef sa dau cu 20 de chestii pt fiecare daunator :)
 

marian123

Member
Hai sa pun si eu niste poze cu ce am la outdoor . Pozele sunt facute cu un aparat foto digital si anume Sony DSC W350 de 14mp .

Puse din 1 Mai

Big Bang Auto de la GHS . L-am avut vreo 15 de zile in ghivece de 2L cu pamant light mix de la biobizz . Cat timp l-am tinut in ghivece nu i-am dat decat apa . Apoi l-am mutat in pamant in gropi de 20L in care l-am pus in all mix de la biobizz . Apoi am inceput sa il ud cu 10L la 3 zile (destul de rar pentru ca a plouat) iar in acei 10L intrau si nutrientii (3ml/L bio-grow) . Cand a implinit 35 de zile a inflorit si volumul de apa a ramas la fel doar ca s-au schimbat nutrientii si am inceput sa ii pun bio-bloom impreuna cu top max . A avut cam 8 ore de lumina directa pe zi si arata foarte bine , are vreo 70cm .

Day 12

picture.php


Day 30

picture.php


picture.php


Day 53 - 18 flower

picture.php


picture.php


Day 60 - 25 flower

picture.php


picture.php


picture.php


Sour Diesel este o specie predominant sativa care o tin mai mult de frumusete si pentru ca mie aiurea sa o tai si nu prea cred ca o sa termine la noi (are vreo 10 saptamani de flower). La fel ca si big bang-ul a stat cam 15 zile in ghivece de 2L cu light mix apoi a fost mutata in gropi de 20L in pamant biobizz light mix . A fost udata cu 10L de apa la 3 zile (cand a fost cazul) si dat doar bio grow pentru ca este in vegetatie . Are vreo 10 ore de soare si cred ca 140cm .

Day 60

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Puse din 1 Iunie

Am pus 3 specii (big bang normal - GHS , bubba76 , durban poison - Dutch Passion) . Toate au fost tinute cam 15 zile in ghivece de 2L cu light mix apoi au fost transferate in gropi de 40L de light mix tot de la biobizz . Dupa ce le-am pus in pamant le-am udat cu cate 10L de apa cu bio-grow dozaj normal (3mL/L) la 3 zile . Au cam 10 ore de lumina directa si o duc bine .

Day 30

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Puse din 20 Iunie

Am pus 2 Vertigo autoflower de la Paradise in ghivece de 2L de light mix . Dupa 12 zile le-am mutat in smart pot-uri de 10 galoane (40L) . Au fost ceva probleme cu smart-urile legate de cantitatea care ti-o zic ei si cantitatea adevarata care intra de pamant . Ei spun ca intra 40L si eu avand cate 50L de light mix pentru fiecare au crezut ca mai imi ramane si pamant . Pun pamantul tot (50L de light mix in smart-uri care zic ei ca au 40L) il presez si apoi observ ca a mai ramas 20% din smart pot neocupat . Deci el teoretic fiind de 40L eu zic ca pentru a il umple iti trebuie vreo 70L . Apoi am pus smart-uri la locul lor si aia fost . Au cam 8 ore de lumina pe zi si ud cand e nevoie cu 10L iar nutrienti am bio grow pentru vegetatie , bio bloom si top max pentru flower .

Day 12

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Bafta tuturor cu outdoor-ul de anul asta :tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top