What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Outdoor 2007

sloskank

Member
No, a kdo že kej razmišlja? Želje/nameni ? Ste že skopal luknje? :D

Jaz osebno bom letos zuni posadu Deep Chunk, cincam pa še med belim nosorogcem hehe in Durban Poison. Bomo vidl,lahko da bo celo oboje zunaj.

Dejmo mal razglablat.. :)
Tut ostali, južnejši brati lahk sodelujete ane,da bo debata bolj polna :joint:

:sasmokin:
 
G

Guest

Priprave so v povnem teku,priprava lukenj,kamuflaža vse stvari ;)
še malo še malo pa se bo začelo
 
G

Guest

luknje sicer se niso skopane, sam se pocas prpravlam tut jst.

lokacije mam ene ze nastuderane, ene se nism ziher pa se kksno morm najdt, sadil bom pa deep chunk , black domino , mal jih bom dal kalit iz pohe (mam cca 50+ semen iz hude pohe iz '05 pa jih se nism niti probu), tiste iz pohe k sm jih mel lansk let, mam se dve semke purple power k jih sparam se iz '05 (umes sm jih zgubu pa sm jih par dni nazaj spet najdu tko da bo veselje)

kdaj ste mel v mislih vn nest? jst sm lank let 14. aprila pa je blo mal zgodi, sam lansko leto so bile tudi druge razmere
 
G

Guest

Jaz računam dat kaliti nekje na začetku aprila da jih pol konec aprila , začetek maja nosim počasi že vn ;) čeprav letos so idealni pogoji za naredit kakega huge monster bilko :) try it i will
 
za monster bilko je najbolj pomembna priprava in izbira placa, timing pa niti ne igra tuk velike vloge (itak da mal ma veze). sicer sem se jst zmer držal plana, da sem bilke začel doma v lončkih in jih nesu ven, ko so ble okol 30cm. največ sem jih znosu med praznki (27. april - 2. maj), ker sem bil frej. če mi ni uspel vseh nest, sem jih še pol nasledn vikend znosu.
glede na to, da je zima letos bolj tko, bi se dal prej, sam vseen boljš počakat, da 'ledeni možje' gredo mim. nikol ne veš, lohk nam pa aprila vrže 1m snega. klima je itak čist v kurcu, tko da neb blo nč čudnga.

sam bom pa letos pomoje brez outdoora. prvič po mnogo letih. a jebat ga, situacija je taka, da bodo njive počivale.
 

Padonation

New member
Nekje tu sem prebral, da stari mački vegetirajo rastline celo zimo, pol pa maja ven vržejo (ko so že krepko čez 1meter velike), posekajo pa jeseni, skratka celo leto jo imajo.

Me zanima če je kdo že kaj probal, v naši mali državici je to pomojem skor nemogoče, če maš bilko velko ko leska, ti bo slej al prej gobar najdu grrrrrrrrrrrrrrrrr.

pa še eno uprašanje, kako zuni sejete:

- luknje skopljete pa notri zemljo
- Prnesete jupol kontejnerje pa napolnete z zemljo
- al ker u 20l vrečki terra magme

letos bom prvič probu outdoor pa me zanima naslednje leto pa mogoče enga monsterja, če bom letos uspešen
 

57X

Member
monstri rasteju tud pri mas (messo, ares & Co). in ni treba celo zimo vegetirat hehe. js vem za enga, k je metr pa pol vlke matke ven nosil. mora bit kr podvig pomoje, dec je priznal, da ga je bilo pošteno strah.

js luknjo skoplem, čimgloblje. pa nekaj zemlje kupljene dam notr, pa kameno moko, letos pa še guano.
 

sloskank

Member
eh nevem če bom kupoval zemljo. mam za bajto eno fino črno prst,pa bom kar tam mal pogrebu, ma ne veliko...pa kurji drek. (menda je hudo,bomo probal)


drgač pa ko bodo ene 30-50 cm velike, nesem ven. odvisno od vremena,časa.
 
G

Guest

Sloskunk pa misliš da bo tudi tako cool rootsystem naredilo čeprav v manj kvalitetni zemlji kot kupljeni.
Letos bom še gojiv v črni/kupljeni ter dodajal perlit,mivko,guano ter te stvari..drugo leto če bo plac zdržal pa bom napravil zemljo kot se spodobi...
/konjski gnoj ter koplji...
Mislim ,da če boš sadil v navadno zemljo brez da boš močno gnojiv mel bolj slabe rezultate kot sicer.(dc) je požeruh glede gnojil...keeep growing
 

57X

Member
sloskank, nič ni narobe z navadno nekupljeno zemljo, če imaš kaj kvalitetnega pri roki. jaz je nimam, pa tud najbolj zaupam kupljeni. sem pa letos zaradi navadne lenobe svoje vidu, kako je to, ko sam navadno zemljo pustiš + mineralna gnojila. no go joe! nikoli več hehe.

pazi pri kurjem gnoju, ker zelo rad kuri, še posebej če je svež-neobdelan oz ni prezimil zime na prostem.
 
hehe, 57x, jst sem zmer sadil v zemljo s placa, zmer gnojil s kristalini, pa ni blo nikol slabo zarad prsti. men so po večin žvali pojebale letino. sam skor vselej sem tej zemlji še kaj dodal. prvo leto nič (samo z zalivanjem z gnojili), drugo leto sem med rastjo po placu raztrosil konjski gnoj, jeseni preštihal, naslednji dve sezoni pa spomladi dodal brikete in preštihal plac.
sicer pa je zadnč rasta11 na konopl razlagal, da je nabavu 50l žakle cvetalove prsti v šparu po 2.98€. dons sem med listanjem papirnatga junkmaila dobu hoferjevo reklamo. 15.3. majo v akciji zemljo za rože (premium blumenerde) 40l za 1.59€, če koga zanima.
sicer pa pomojem najboljš, da če že nosiš gor kupljeno zemljo, da jo zmešaš z zemljo s placa (vsaj jst bi) in dodaš kakšn gnoj.
kot je že 57x reku, pri doziranju kurjega gnoja je treba bit previden, ker je kaj hitro lohk overdose (precej dušika). zato je mal riziko gnoj mešat takoj v zemljo. en frend je ponavad na placu kurji gnoj zmešal z vodo in s tem zalival okrog bilke.
 

sloskank

Member
RastaBud said:
Sloskunk pa misliš da bo tudi tako cool rootsystem naredilo čeprav v manj kvalitetni zemlji kot kupljeni.
Letos bom še gojiv v črni/kupljeni ter dodajal perlit,mivko,guano ter te stvari..drugo leto če bo plac zdržal pa bom napravil zemljo kot se spodobi...
/konjski gnoj ter koplji...
Mislim ,da če boš sadil v navadno zemljo brez da boš močno gnojiv mel bolj slabe rezultate kot sicer.(dc) je požeruh glede gnojil...keeep growing

stari,ta zemlja = enako kupljena zemlja. folk jesprašvalče jo lahko hod kopat, da bi celo plačal nekateri. :) je res fina prst. in, itak mal zmešaš..


glede kurjega gnoja pa..i know what im doing..navadne rastline sem že gnojil na vrtu s tem. ampak, to še bolj v otroštvu tak da .. čene drugač prašam mat, k je expert glede kurjega dreka hehehe
 
Last edited:

57X

Member
@LED: tam pr vas tud js nebi zemlje nosu hehe. ma s to zemljo je tko. bolj loterija kot ne. to zadnjo sezono sm mel eno tako negativno izkušnjo. mamo staro več kot 3 mesece sm dal ven, kr v tisto zemljo. orenk skopal --> lepa mehka zemlja, posadil, zasul nazaj in zalil z kristalom. potem še dosuval kristal ob zalivanju. rastlina je zrasla reci in piši samo za 50% (MF sativa pheno, pozno kot hudič, sej veš). na vseh ostalih luknjah je bla kupljena zemlja in par let star konjski gnoj, rezultat vidno bujnejši. js bi iz tega vsega nekak tko reku. če plac poznaš in ga obdeluješ, gnojiš ipd. že par sezon, pol ni nikakršne pootrebe po vsakoletnem nošenju neke nove zemlje (razen če maš takplac kot js enga (žal je plac lani "padel" :( ), ko je nekakšno naravno korito in z vsakim donosom zemlje povečaš volumen, ampak za to tud ne rabiš kupovat, komot uporabiš krtine). če pa je plac svež, tle se pa js ne grem več nekih rizikov. niti ne kopljem nevem kolk jam na enem placu, 4-5 max. pa večino placov delam s cogrowerjem, tko da ni nek hud problem, kar se nošenja tiče.

moj problem zadnje dve leti je pomankanje časa, in mi je res dost lažje se ustavt v kmetijski trgovini in naložit par žaklov terrabrill blumenerde v avto, kot pa skakat po travnikih in gozdovih + kopat lepo zemljo pa prenašat to okol. tle v ghetu mamo sam asfalt, kar je pa zelenic je pa itak samo mačje in pasje scanje&sranje. že za gnoj mi je bed ko ga enmu modelu, k ma konjsko farmo al neki, vsak let par žaklov nakradem.

sloskank res pazi s tem kurjekom. js sm sicer krasn durban čist zjebal in je prov po kurjem gnoju smrdel iz kozarca jeseni. enga sem pa skuru, kersm mel slabo odtekanje vode na enem placu. drugo leto sem ga dal malo manj, predvsem pa precej bolj zgodaj spomladi in je bil rezultat krasen, o vonju ne duha ne sluha, rože pa lepe, zdrave.

lp&stay safe
 
Last edited:

rasta_man

Member
HLOOOOOOOOOO SLOVENIJA

HLOOOOOOOOOO SLOVENIJA

:wave:

čaw mam eno uprašanje...
kaj menite da je dobro plac pred sajenjem gnojit z NPK umetnim gnojilom??
 
tiste sive kuglce? jst teh kuglc rajš ne uporabljam. sem enkret skuru eno lepo rožco s tem.
glede tega gnojenja pred uporabo, pa kakšnega hudega gnojila rajš ne uporabljat. ko boš presadil rožce, bodo še precej občutljive na dodana gnojila in lahko se zgodi, da jih požge. rajš kakšno organsko sceno zmešaj vmes alpa pognoji par tednov po presaditvi. jst neb pred sajenjem mešal vmes umetnih gnojil.
 
G

Guest

jaz sem to premislil....res da sem kr nekaj nasu na plac tega gnojila zaradi tudi boljše kamuflaže (robida, grmičevje) dobesedno ponori če ji nasuješ tega ...Led , jaz sem to posipal najmanj 3 tedne pred presaditvijo rožic tako da pomojem v naravi se hitro to razradi in ni možnosti da bi to rožico opeklo (ker itaq korenine še ne dosežejo zemlje ker prvo delajo v kupljeni..) , dež pa to itaq raztopi...nevem letos sem probal....zato me tudi mene zanima mnenje če še kdo prakticira z tem...vseekakor z temi kuglicami pa tem nebi dajal umes ko rastejo....(moje priporočilo).KO je live pa uporabljam gnojila njej namenjena ker vse ostalo je shit zamene...Ker ubistvu mi to konzumiramo (tudi prek rastline to gnojilo).Keep it Natural....lp
 

rasta_man

Member
NPK uemtna gnojila

NPK uemtna gnojila

Ja Ja rasta bud samo kje tle pri nas dobit hlevski gnoj;) pa kako ga nest na plac ne...to je tudi problemček...tko da v praktičnosti so tudi bolša ta NPK gnojila ki jih lepo u vrečko pa u rucak daš in je...
drugače pa niso nevem kako močna...pač to se uporablja za njive pa sadovnjake gnojit...
vrjetno pa da pretiravanje ni lih zdravo...
Drugače pa sm zdej tudi neki hlevskega gnoja dobu tko da bom še tisto probaw malo potrest pa z grabljami enakomerno razporedit po placu...
 
kaj pa kakšne bio zadeve? v kaliji dobiš eno organsko gnojilo v obliki briketov. če se ne motim, gre za drek stisnjen v brikete. jst sem to uporabljal ene par sezon. pred sajenjem potresu po placu in preštihal, ko sem sadil pa še mal zmešal s prstjo iz luknje, ki sem jo naredu za rožco. skuru nism nikol, pa tut ni take panike spravt ene 2-3kilce v ruzak.
 
G

Guest

To sem tudi hotel varjanto probat samo kaj ki tukaj v moji okolici je to bolj bogo...ni kalije in takih stvari....za te brikete sem ču ja sam nič od tega...ker tipu je zmanjkalo....bom poslikal par fotk kako je plac reagiral na NPK gnojilo ter na organično.
 

Latest posts

Latest posts

Top