What's new

Out 2010 Rolnik

Rolnik

Member
Elo towarzysze, widze że GL się pojawiają to i ja z chęcią założe, podobno pomaga to rośliną hehe, a i może jakieś rady dostane

od starszych wyjadaczy outowych.. Ogólnie to już mój 4 out więc się troche wie. W tym roku cienko z budżetem ale dzięki dobrym

ludziom jest troche dobrych genów.


Miejscówki narazie tworze, jest 2, będzie wiele więcej, myśle że do czerwca wszytsko powloutku się ogarnie, narazie pogoda jest

jaka jest, coś tam rośnie, coś sie kiełkuje, powoli do przodu, łyżeczką z kosnekwencją, zobaczymy jak to będzie , bądzmy dobrej myśli..


Narazie to jest trochę roślin sweet edi x ?, the pure ? ( nie wiem co, test ziomka który podesłał nasionka, dzięki), pare

roślin BWC ( Bluberry x white widow x cannadian czyli blue white cannadian ) tez fajne geny, chiałbym trafić fioletowe pheno hehee.

Jest jeszcze LRxRSxLR zobaczymy jak wyjdzie ten cross.

Piorytet mojego outa czyli Shiskaberry x Shiskaberry x The Pure (dzięki wielkie)

Kilkanaście nasion z outa 08 z których już miałem palenie, nie wiem co to ale ogólnie jakaś bardzo wczesna mieszanka.

Są jeszcze nasiona od OBS mieszanka wczesnych odmian tj. Automatic Skunk czy Sativa Fast, 10 nasion pomieszanych zobaczymy na co trafimy hehe

A będzie jeszcze C'99 x ak47, C'99 x WR, WR, i 2 femi myśle że Sativa Fast za gości w tym roku, wszystko zależy od budżetu..

Miejscówki dosyć pewne jeśli chodzi o nie proszonych gości, jednak z dużą ilościa zwierzyny na które stosował będe jedynie

domowe sposoby (skarpetka z proszkiem do prania, włosy, mocz itd. itp...)

Ziemia będzie transportowana z pobliża mojej rzeki, gdzie rosną piękne pokrzywy, zaś ziemia czarna i mięciutka więc git. Troche

ziemi zostanie zakupione, na 2 femki będzie dużo dobrej ziemii tak jak na af z c99 z ktorych mam zamiar zrobić nasionka, coby

pięniedzy zbednie nie wydawac hehe.

Jeśli chodzi o nawozy to standardowo biohumus, saletra amonowa, dolomit, popiół drzewny, na flo jeszcze nie zdecydowałem..

Przejde sie do castoramy może coś przez neta zamówie zobacze jeszcze.

Zrobie może jeszcze gnojóweczke z pokrzyw 1kg pokrzywy na 10 l wody, do Tego kupy gołebi co słyszałęm że dobre jest.

Troche fotek na dobry początek

spot 6 x ziemia zostaje ta co widać
picture.php



picture.php


spot 10 x ziemia bardzo cienka na tym spocie, dlatego będzie przywieziona

picture.php


picture.php


tutaj mini szklarnia na sadzonki które niedługo pójdą na spoty.

picture.php


Narazie tyle, niebawem więcej, porady, sugestie, opinie, mile widziane, pozdrawiam
 

kips0n

Member
widzę, że nikt nie napisał to ja zasiądę na 1 miejscu i chętnie pooglądam co tutaj się będzie działo. Ja też z kumplem outa atakuje do tego in także może się coś naczuę ;)

GL & HF sub i czekam na dalsze wieści ;)
 

Holan

Member
Życzę aby planty rosły zdrowe i silne i aby nikomu nie chciało się tam zaglądać w tym sezonie. Będę tu zaglądał bo masz w tym r geny które mnie interesują, Big UP
 

kips0n

Member
btw fajną masz szklarenke tylko pytanko po bokach tych krótszych ( na zdj lewa i prawa strona ) też masz folie czy nie? i jesio jedno a propo dołków jak duże je kopiesz i co ile? ;)

dzięki z góry
 

Rolnik

Member
Elo, foliak jest z prawej i lewej bez folii, ogólnie zrobiłem to bo przez parę dni padało i przelewało mi sadzonki, 4 pale wbiłem młotkiem i małymi gwoździkami po lekkim skosie przybiłem folie..

Dołki kopie na oko około 20-30 l, na jednym zdjęciu są duże bo ziemia ze spota więc nie żałowałem przekopać większego dołka, a rozmieszczam zależnie od miejsca ale nie bliżej jak 1m od siebie.

Dziś zerwałem niecałe 2 kg pokrzyw i zalałem to 16 l wody,

gnojówka w dwóch wiadrach w każdym po 8 l wody i 1 kg pokrzyw, stosował ktoś już taki nawóz wie jak dawkować? jak tak to piszcie bo ja słyszałem i takim dawkowaniu :

10L wody i 1kg pokrzywy
pokrzywę zalewamy wodą i trzymamy do sfermentowania (w lecie ok. 2 tygodnie)

1. Rozcieńczyć wodą w stosunku 1:20, i opryskiwać roślinki.
2. Rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10, i podlewać roślinki.



Fotki:

picture.php


picture.php


2 wiadra, w jednym 1 kg pokrzyw i 8 litrów wody w drugim tak samo
picture.php


pozdro
 

Outowiec

Member
tym nawozem nie otryskuj roślin tylko nim podlewaj bo inaczej spalisz je!!11jedenjeden jeśli już tylko podlewaj, dawkowanie znasz, będzie git:tiphat: i lepiej zakryj wieczka bo będzie ci jebało tak że ubrań nie dopierzesz :)
 

ziben

Active member
Veteran
Witam Ciebie Rolniku :) Cóż mogę powiedzieć, tfu! napisać.. Ty to ja a ja to Ty? Dlaczego? Już tłumaczę.. Czytając wstęp do tego GL wybałuszałem oczy, ponieważ wygląda on jak mój (który jeszcze nie jest założony).. Ponownie zapytam - dlaczego? Otóż Out 2010 także jest moim czwartym sezonem outdoor, również priorytetem będzie właśnie Shb x Shb x Tp, wysiewam także Blue White Cannadiana oraz WWxPassion/Passion. Co dalej? Również budżet w tym roku malutki i z ziemią krucho.. Ale, ale ale.. hehe na moim spocie także jest podobna ziemia :) Czarna, mięciutka mniami. Jedynie na wierzch albo tylko do sadzonek użyje ziemi od pani Barbary z kwiaciarni. Z automatów także kiełkuje Cindy x WR za które bardzo dziękuje panu L :) Poza tym do wody idą jeszcze: WR, DR, LR, ak47xDR, LS, WM i może coś jeszcze :) Zatem nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Tobie udanego out'a :) Co do nawozów to ja w tym roku stawiam na hesi lub ghe, jeszcze nie wiadomo + pk canny. Geny dobre są, nawozy też, doświadczenie niemałe, ale no kurcze czasami żałuję, że nie sypie w dołki 20 litrów ziemi kwiatowej + ziemia ze spota + dolomit perlit ble ble ble.. No ale co poradzę.. box jest także palenie zawsze jakieś będzie, a outa po prostu nie przegapię, bo nie darowałbym sobie do końca życia :) Pozdrawiam

P.S. U mnie z GL to jeszcze niewiadoma sprawa, ale fajnie, że będę mógł śledzić podobne strainy u Ciebie :)
 

Rolnik

Member
Siemanko
ziben powodzenia oby ładne arbuzy ci porosły,
u mnie rośnie już na spocie 4x LRx(RSxLR), ciekawe w jakim stopniu odziedziczą AF, myślę że ponad 50 %, zobaczymy, to nie mój cross..

A tak to w mini szklani to co było to jest nic nie doszło na razie bo wiadomo pogoda straszna. Ale dziś do wody wrzucam 10x out fast mix od OBS i 5x SHBx(SHBxTP) więc pomału będziemy lecieć z tym wszystkim..

picture.php


Przygotowałem dziś trochę ziemii ale to jest dopiero kropla w morzu potrzeb, może starczy na 3 dołki hehe

picture.php


picture.php


Byłem dziś wykopać jakieś dziury lecz jak wracałem calutki przemokłem, nie ma to jak przedzierać się przez takie trasy haha

picture.php





Na razie nie ma fotek roślin, będą jak coś odbiją po tych deszczach. Elo , pzdr.
 

Rolnik

Member
Elo, spore opoznienie mam ale pogoda nie dopisuje jak narazie.
Teraz poszło do ziemii 5 ShB x ShB x Tp, 10 FAST MIX od OBS i 2 Shaman x GWS od GGS.

To miejsce na jednego Shamana x GWS, duża dziura, ziemia kupna i spod pokrzyw, dolomit, popiół, piasek, styropian..

picture.php


Jeden z krzaków SE lub TP..

picture.php


Tutaj BWC, MIXY mojej produkcji z 08 i SE, TP (sweet edi x?, the pure x?) Ogólnie wszystko idzie na spota na dniach..

picture.php


Gnojówka się tworzy już 11 dzień , wali ostro, pawia idzie puścić jak się to miesza, pieni się jeszcze więc jeszcze jest nie gotowa...

picture.php


Tutaj właśnie te geny o których pisałem na początku, jak tylko pokażą peryskopy idą na spoty, nie ma na co czekać, butelki na tydzień dostaną i będzie git jak myślę

picture.php


pozdro, niedługo foty ale już ze spotów i też coś do kiełkowania jeszcze pójdzie
 
E

Ergonomic

@Rolnik
Mam nadzieję, że te wiadra to są zwykle zamknięte bo jeśli nie to Ci amoniak pięknie ucieka xD
To się ma zakisić, a nie po prostu zgnić

Powinno być szczelnie zakryte- wszystko ma przefermentować... Dopływ tlenu jest potrzebny tylko do zapoczątkowania procesu kiszenia- resztą zajmują się bakterie beztlenowe. Tlen sprzyja rozwojowi bakterii gnilnych, które pozbawiają nawóz części jego wartości, która dodatkowo w postaci amoniaku (czyli tego na czym nam zależy) ucieka na zewnątrz...
 

Rolnik

Member
@Ergonomic
Wiadra są zamknięte ale z szczelinami , czytałem że do fermentacji potrzebny jest tlen na jakimś forum właśnie o gnojówce z pokrzyw więc nie wiem już w końcu OCB...
Mówisz że mam je zamknąć szczelnie żeby tlenu nie dostawało ?
 

Rolnik

Member
Elo

Spot pierwszy dużo sadzonek niestety kisi się w małych doniczkach ale na dniach zostaną przesadzone, nna tym spocie są sweet edi, the pure, mixy od madmana ( BWC, Purpurea Ticinensis) moje mixy 08 i fast mixy OBS. Dzis niektore dostały mała dawke gnojowki z pokrzyw, post u góry można usunąć..

spot

picture.php


se i tp

picture.php


picture.php


se i tp. Prawy górny róg mój mix, widać bardziej sativove liście

picture.php


madman mix (bwc,pt)

picture.php


mix 08

picture.php


se, tp

picture.php


fimy

picture.php


picture.php


picture.php


rodzinka do wysadzenia

picture.php


mixy 08 , jakies mutanty

picture.php


fast mixy OBS, dzis na spota poszly

picture.php


troche koloru

picture.php



pozdro
 

Latest posts

Latest posts

Top