What's new

Otwarta Pestka 2010 -wsparcie pestkowe

Favoritos

Member
Witam, chciałem Wszystkich tu obecnych zaprosić na kolejną edycję Otwartej pestki 2010 !

Jak zapewne wiecie, jest to ogromna akcja która zrzesza polskich rolników dzielących się swoimi pestkami ukorzeniając pro legalizacyjną akcję zasiewania polski !

Namawiam do dzielenia się i wsparcia inicjatywy własnymi pestkami, zwłaszcza Was - pierwszorzędnych rolników którzy wiedzą że początki bywają ciężkie a dobre ziarno to podstawa efektywnej uprawy !

Akcja zaczyna się w styczniu, jednakże pestki jak wiadomo trzeba zorganizować odpowiednio wcześnie.. więcej o akcji http://otwartapestka.info/viewtopic.php?t=1995
poprzednia pestka na icmag'u http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=113517

Wszelkie informacje i pytania proszę wysyłać na adres [email protected]

Pozdrawiam
 
Last edited:

Outowiec

Member
cel i akcja szczytne, jednak podejdzcie do tego z lekkim dystansem. Częśc (znaczna) dobrego ziarna czasami nawet femini albo firmowe trafiają w łapska gimnazjalistów którym rodzice zabiorą sadzonki i jeszcze szumu narobią, a zazwyczaj po dwóch tygodniach dadzą dwie garstki azofoski żeby szybciej wyrosło. Pewien jestem że znaczna część się z tym nie zgodzi i wiem że moja myśl jest kontrowersyjna, najlepiej było by zrobić jakąś weryfikacje i klasyfikacje dla najlepszych którzy potwierdzą swoją zdolność ogrodniczą dać 1 klase a tym co chcą się nauczyć dać klase 3B.
 

czerwony

Member
zgadzam sie, bo akcja moze i jest fajna, ale tak naprawde to znaczna czesc nasion z openseed się marnuje, bo nikomu nie jest szkoda wydać 7zł na pakiet, nawet jezeli na wstepie nie ma zadnych warunkow do uprawy i nie powinien sie za to zabierac

akcja zamiast byc prolegalizacyjna pozwoli sie pierwszemu lepszemu dziennikarzynie przypieprzyć się do tego że rozdaje się darmowe narkotyki uczniom (proste przybliżenie ala Super Express...)
 

Favoritos

Member
cel i akcja szczytne, jednak podejdzcie do tego z lekkim dystansem. Częśc (znaczna) dobrego ziarna czasami nawet femini albo firmowe trafiają w łapska gimnazjalistów którym rodzice zabiorą sadzonki i jeszcze szumu narobią, a zazwyczaj po dwóch tygodniach dadzą dwie garstki azofoski żeby szybciej wyrosło. Pewien jestem że znaczna część się z tym nie zgodzi i wiem że moja myśl jest kontrowersyjna, najlepiej było by zrobić jakąś weryfikacje i klasyfikacje dla najlepszych którzy potwierdzą swoją zdolność ogrodniczą dać 1 klase a tym co chcą się nauczyć dać klase 3B.

Co to znaczy 'podejdźcie do tego z lekkim dystansem' ?
i chyba 'zapomniał wół jak cielęciem był', chcesz zachować przywilej uprawy dobrej Marii dla siebie ? , selekcjonować rolników ma lepszych i gorszych ? zatraciłeś chyba klimat OP -darmowe ziarno dla każdego potrzebującego, czy to profesor upraw stosowanych czy młody rolnik, -obaj zasługują na najlepsze ziarno..
A że komuś rodzice zabiorą, kogoś złapią czy jakiś ch*j je sprzeda ziomkom to co ? taka polska, takie życie, nie będziemy przerywać tak ważnej ideologicznie akcji bo jakiś procent cośtam.. Poza tym w jakim celu wprowadzać kategorie, przecież ziarno i tak jest najwyższej jakości i czy feminizowane czy nie, to w mixie tracą ta cechę (od dziwo) a dodatkowo rolnik przysyłający Nam Ziarno może sobie zażyczyć żeby ziarno od niego było oznaczone jako jego lub może zażyczyć sobie żeby było przeznaczone na np. konkursy (legalizacyjne/konopne) lub dla najlepszych sprawdzonych znanych Nam rolników .


zgadzam sie, bo akcja moze i jest fajna, ale tak naprawde to znaczna czesc nasion z openseed się marnuje, bo nikomu nie jest szkoda wydać 7zł na pakiet, nawet jezeli na wstepie nie ma zadnych warunkow do uprawy i nie powinien sie za to zabierac

akcja zamiast byc prolegalizacyjna pozwoli sie pierwszemu lepszemu dziennikarzynie przypieprzyć się do tego że rozdaje się darmowe narkotyki uczniom (proste przybliżenie ala Super Express...)

Skoro akcja nie jest pro legalizacyjna to jaka ? -pro przypałowa ?
-gdyby taka była to już dawno by się taką stała gdyż jej propaganda roznoszona jest przez aktywistów w całym kraju.. a że dziennikarzyna się może przyp****ć to sorry, ale zawsze i do wszystkiego może.. poza tym chyba nie pamiętacie że np. Spliffa wielokrotnie atakowano prokuraturą.

Pozdrawiam ! Walczcie z systemem razem z Nami !
 
Last edited:
@Favoritos, uspokuj sie troche
Proszac o pestki nie macie zielonego pojecia co komu dajecie
klimat OP -darmowe ziarno dla każdego potrzebującego, czy to profesor upraw stosowanych czy młody rolnik, -obaj zasługują na najlepsze ziarno..
Prosicie growerow o wysylke nasion i mowisz ze na najlepsze ziarno, skad wy wiecie jakie wy ziarno dostajecie ?
Akcja jest bardzo szczytna jednakze duzo nasion sie marnuje na poczatkujacych, poprzegladaj sobie jakies polskie fora, zobacz co pisza.... Kielkowalem 20 nasion, mam jedna rosline - dobrze ze chociaz jeszcze tą jedną ma. Nikt dobrych genow nie przekaze na poczatkujacych, lepiej niech kraza w zaszczytnym gronie
 

Favoritos

Member
@Favoritos, uspokuj sie troche
Proszac o pestki nie macie zielonego pojecia co komu dajecie

Prosicie growerow o wysylke nasion i mowisz ze na najlepsze ziarno, skad wy wiecie jakie wy ziarno dostajecie ?
Akcja jest bardzo szczytna jednakze duzo nasion sie marnuje na poczatkujacych, poprzegladaj sobie jakies polskie fora, zobacz co pisza.... Kielkowalem 20 nasion, mam jedna rosline - dobrze ze chociaz jeszcze tą jedną ma. Nikt dobrych genow nie przekaze na poczatkujacych, lepiej niech kraza w zaszczytnym gronie

Wiemy skąd ziarno dostajemy bo jak dotąd dostawaliśmy je wyłącznie od sprawdzonych rolników, dlatego taki 'apel' został wystosowany do wszystkich, wszystkich którzy brali udział w OP'08 (oraz poprzednich) bo jak widać spora rzesza ludzi nie potraktowała tego poważnie i uznała że skoro zapłaciła 7 zł za przesyłkę to ma już wszystko w pupie..

Poza tym apel wystosowany został do osób które korzystały już z OP oraz do ludzi którzy jednak widzą w OP formę walki z systemem i nie przeszkadza im że ich zajebiste ziarno czy dwa potoczy się nie w tą stronę w którą powinno.. mają to gdzieś i walczą z dilerami co sprzedają baty ze ścierwem i

Poza tym znaczna większość nasion pochodzi z --> http://chanvre-info.ch/info/en/pictures.html?dir=culture03 i są to sprawdzone w różnych warunkach zajebiste pestki !

Skoro żal Ci pestek dla początkujących (bo jakiś procent je zmarnuje) to wyślij je z przeznaczeniem dla 'zaawansowanego zaszczytnego grona'.

Mylisz się też sądząc że nikt dobrych pestek nie wysyła, bo wysyłane są nam na bieżąco i to naprawdę kozackie.

Pozdro
 

Outowiec

Member
przyjacielu, zanim ja się zabrałem do praktyki poznałem dużą część teori ! tylko raz wyciągałem swoją łape do kolesia zwanego Salvią bo miał taki ciekawy i wyjątkowy OS, tak zawsze sobie kupowałem swoje ziarna z seedbanków jak DP FS czy Nirvany. Jeżeli ktoś zazwyczaj jest w rozsądnym wieku to ma mozliwość pracy co za tym idzie posiadanie pieniążków wtedy sobie kupuje nawet wydając te 100 zł które później zaowocuje. Ziarno jest bardzo tanie więc już nie dramatyzujmy, dla ubogich moze być wersja Nirvany jako tani orginał 66 zł 10 ziaren więc takiej kasy przez rok może nie uzbierać chłopaczkek z "GyMnAsJOOOm"/"-Potstafufki- =)" jakość ziaren większośći osób z IM przewyższa jakość Nirvany więc moim skromnym zdaniem szkoda było by dać ziarno dla takich osób które jak wcześniej wspomniałem dodadzą dwie garstki azofoski na wegu żeby za miesiąc były plony.
 

czerwony

Member
Prawda jest taka, że jak ktoś ma wydać nawet te 70zł na nasionka od jakiegoś taniego breedera (jak KC Brains) albo 50zł na jakieś F2, to nie robi tego pochopnie, tylko musi chwilę pomyśleć "czy w ogóle będę miał jak to uprawiać? czy nikt nie wyrzuci mi sadzonek? czy bede mial jak zawiezc ziemie na miejscowke? czy w ogóle wiem jak się za to zabrać?"

Nie jestem doświadczonym growerem, z mało kim mogę się porównać na tym forum, bo znakomita większość bije mnie na głowę. Ale jakbym miał nasionka z naprawdę kozacką genetyką to szkoda byłoby ich mi na taką akcję, wolałbym popatrzeć na forum i zaoferować je komuś, o kim wiem, że ma conieco oleju w głowie, wiem że nie jest napalonym małolatem, który będzie wszystkim się chwalił i zaliczy przypał. W końcu, komuś o kim wiem, że w przyszłości podzieli się ze swoimi znajomymi i będzie propagował ideę domowego palenia i samemu też rozda nasionka.

Nie podoba mi się akcja skierowana ot tak "do wszystkich". I nie, nie chodzi mi o to, że pestki mają się nie marnować, nie chcę też dzielić growerów na gorszych i lepszych. Po prostu uważam, że decyzja o uprawie to powinien być świadomy wybór dorosłego człowieka, a patrząc w listę zapisów i widząc przy poście "Wiek: 15" czy "Wiek: 17", nóż mi się w kieszeni otwiera, bo ci ludzie nie mają jeszcze pojęcia w jaki przypał mogą się wjebać. No ale to nieważne dla organizatorów, bo przecież akcja jest tak bardzo ważna ideologicznie. Idea propagowana wśród nastolatków z 2 postami, nawet nie skleconymi w czymś co przypomina polszczyznę, to moim zdaniem ziarno padające na dość kiepską glebę.
 

Outowiec

Member
10/10 dla Czerwonego moim zdaniem, jeśli już to robić to tylko zamknięty OS dla osób z IM forum które są zaufane które robią fotorelacje i potwierdzają swoje zdolności i kompetencje a nie dla dzieci które jeszcze smrodu narobią.
 

NiceGirl

Well-known member
Veteran
Mi sie akcja osobiscie podoba. dobra robota!. A niech sobie sadza WSZYSCY malolaty - gowniarze - amatorzy - noobki i cala reszta. a niech dostaja - jak glupi to i tak przypal zgarnie jak madry to skorzysta raz z open seeda potem ogarnie go moc i sobie zalatwi lepsze geny. niech POLSKE zaleje zielona FALA! Im wiecej tym lepiej! Im wiecej bedzie tego tym wieksze mamy szanse :D aha no i co was obchodzi ze super gen zostanie stracony przez jakiegos pierwszosezonowego rolnika ? 'wiadomo boli' ale jakby nie chcial darczynca to by nie wyslal - a skoro wysyla to boli was to ze wy tego ziarna nie dostaniecie ? Oprocz ogolnopolskiego open seeda proponuje aby open seed zrobic wsrod swoich znajomych ;))

SYSTEM mnie kara ? ja zakaze ten system
Mozliwe ze pisze glupoty - jest 13:30 a ja w pracy hehe
wylalo sie ze mnie prosto do tego posta - nie ktorzy nie zrozumieja niczego - niektorzy az za nadto - ciekawe czy ja po przeczytaniu tego cos zrozumiem :D

ZIARNO DLA WSZYSTKICH! CHOCBY JEDNA NA MILION!

Edit: dzieki Outowiec ;) Tylko ze na jakie straty ? Nie chcesz to nie wysylasz. chcesz to wysylasz. Przeciez nie mowia 'dawaj pestki bity i sample' tylko prosza o podzielenie sie. No ale tak RACJA Trzeba ponarzekac. Przeciez i tak kazdy wie jak sadzi sie open seedowe pestki. Garscia prosto do ziemi :D Taka prawda

To moze niech rozdaja pestki z instrukcja hehe Ciekawe ile ty zmarnowales pestek Outowiec
 

Outowiec

Member
na 100% piszesz głupoty ! jeśli ktoś chce wypróbować swoich sił niech sadzi karme dla papug za 4 zł a nie wykorzystuje utytuowanego hodowce na straty, zresztą wracajcie na swój haszysz.com albo inna trawke org a nie na koniec sezonu tu wracacie żeby mieć swoje ziarna na których zarobicie kase !
 
A

ares420

Outowiec weź już skończ tu pisać bo psujesz atmosferę tego tematu...
Jeżeli akcja Ci się nie podoba to tu nie pisz i nie zamawiaj w niej pestek - Proste.
Mi tam się akcja podoba jak najbardziej, nie chodzi w niej oto żeby wysyłać nasionka tylko dla pro rolników ale o to żeby obsiać całą Polskę :]
I nie ma co się spinać i marudzić :)

peace
 

Plantator

Active member
Veteran
Ja popieram akcję jako taką :] Sam dostałem pierwsze pestki od kilku z WAS . Uważam że trzeba się dzielić genetyką . Bez tego nie mielibyśmy tyle dobrych pestek. Wystarczy popatrzeć jak działa ESBE i wiele innych growerów / breederów na IC. Sam zrobiłem trochę pestek i chętnie się podzielę .

Druga sprawa jest taka, że powinno się jednak weryfikować growerów.

Chętnie oglądam owoce które wyrosły z moich ziaren. Przy okazji chciałem też przekazać, że ESBE też by chciał więcej fotek swojej genetyki !!!!

Kolega reprezentujący OP wspomniał że mają zaufanych rolników. Myślę, że jak chcemy wysłać super genetykę to mogła by ona trafić do sprawdzonych ludzi. Zwykły mix ( wcale nie gorszy ) może trafić do każdego. Nieda się sprawdzić komu co wyjdzie itd Można co najwyżej dać konkretny poradnik uprawy na stronie OP. Do tego wieku to też można różnie podchodzić , sadzą ludzie w każdym wieku , sami zastanówcie się kiedy zaczynaliście. Nie mówię, że jak dzieciaki z podstawówki sadzą to jest dobrze.

Nie da się utrudnić ludziom dostępu do pestek , można co najwyżej ich dobrze poinformować.
 

kazuya20

Active member
Za dużo nietolerancji wśród was więc edit post nie chce być postrzegany jako zły ziomek ponieważ mam inne zdanie /.........
 

Bread

Member
Tylko jak można zacząć swoją pierwszą poważną hodowlę outdoor? Wyjść jest kilka, nie wszystkie są tanie. Powody dla którego ludzie wybierają OP są jasne - tanio, niemało (jednak o jakości nie wspominając). Sam osobiście zrezygnowałbym z idei OP gdybym miał lepszą propozycję. Tu nie chodzi o 7 złotych, ale o genetykę. Nie tyle uprawę, co hodowlę. Jeśli breeder zaoferowałby mi pestki, z uśmiechem na twarzy przyjąłbym propozycję rezygnując z OP.
 

1337grower

Active member
Podzielam entuzjazm NiceGirl pięknie to wszystko napisała "niechaj polske zaleje zielona fala" jestem jak najbardziej na tak. Kazdy z nas byl dzieckiem :D każdy z nas rajcował sie gdy pierwszy raz dostawal jakies pestki , przynajmie ja .Pierwsze moje pestki dostalem od ekipy PL na OG bylo to z 7 lat temu...ale nie zapomne jak codziennie poczte sprawdzalem itp, :D . NA DZIEN DZISIEJSZY szacunek ,ze komus sie chce robic taka akcje a z drugiej strony smieszy mnie taka akcja bo dzisiaj kupic orginalne pestki to pikuś i wcale nie trzeba mieć gór pieniedzy - femelseeds , nirvana można takie geny dostać ,ze szok , ale tak jak mowie szacunek ,ze sie komuś chce takie coś robić jak najbardziej na +++++++++++ .
Wszyscy którzy płaczą i szarpią sie z tego powodu ,ze ktoś za darmo poswieca swój czas i wklada prace w taka akcje majka chyba jakieś kompleksy albo żal im dupe sciska ,ze wychaczą z OS 20 pestek zamiast 30 bo 10 dostal jakis malolat :D:D:D .
KAZUYA - nie porzesadzaj albo gandzia bedzie legalna albo bedzie nie lagalna i zadne akcje tego typu nie sprawią ,ze społeczeństwo sie bardziej oburzy i będzie za nie zalegalizowaniem czy tam pan policjant sie oburzy - to co napisałeś to igłą w stogu siana - jezeli złapią tego gówniarza to nei martw się wszystko i tak bedzie stało w miejscu albo zalegalizuja albo kurwa nie - kazdy z nas był gówniarzem i kazdy z nas ma swój rozum i zna konsekwencje , ok zgodzę się taki gówniarz bardziej olewa i lekceważy i ma w dupie i smieje sie nie zdajac sobie do końca sprawy ale jak napisał autor tematu "A że komuś rodzice zabiorą, kogoś złapią czy jakiś ch*j je sprzeda ziomkom to co ? taka polska, takie życie..." i nic nie zmieni nic no i ogólnie pierdolcie system PEACE
edit :
OUTOWIEC - nie pisz już nic prosze cię , !ch!ODOWALES i paliłeś od nirvany bubllelicius , blue mistic , ice ,jock horror? nie ? to nie pisz nic o jakosci bo nirvana byla pierwszym tanim bardzo bankiem nasion i bylo BUM na ten bank i wszyscy kupowali z niego,,,znajdz sobie strainguild z OG i poczytaj - bubllelicius np. uprawiam od 3 lat tylko to i nie potrzebuyje niczego innego taka dojebana trawa i nie raz przebija to co przywoza znajomi z niderlandu do polski wiec nie pierdol o jakosci :)
 

Outowiec

Member
stary ! mam troszeczke więcej niz "18 lat" plony z "N" wcale nie są mi obce pamiętam czasy eufori itd. więc przestań mi pierdolić farmazony ! "Chodowla" ... ciepło pozdrawiam bo nie bardzo chce się awanturować, co do medycznych odmian ... . OG tak an marginesie doskonale pamietam wiec przestań pierdolić bzdury jesli gówno wiesz na dany temat ! co do uprawiania może i uprawiasz ale chyba ... teraz masz różne ofrty różne stabilizacje różne odmiany ... więcej nawet nie bede pisał bo szkoda nerów !
 

Latest posts

Latest posts

Top