What's new

ORGANIX & SHIZZLES

Agronomist

Active member
דופק אותו?
ככה מייצבים זן.
אחרת בכל פעם שתכליא תקבל משהו אחר לגמרי.

אבל לא יהיה קל לבחור פרמטרים להומוזיגוטיות שאתה שואף אליה בזרעים, בגלל שבצמח שלך יש גם הבדל או שהוא כבר כמעט מושבח?

לא הבנתי את השאלה.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
דופק אותו?
ככה מייצבים זן.

לא הבנתי את השאלה.
אם אין שונות גנטית אתה דופק את הזן, כן. הוא שווה הרבה פחות לפרויקטי הרבעה בעתיד.

Boomerr

Member
דופק אותו?
ככה מייצבים זן.

לא הבנתי את השאלה.

כולם פה מסטולים.
החלטתי להשביח ולהרבות זן סתם דוגמא
אני רוצה שמתוך מאה זרעים כולם יצאו אותו דבר, זה הומוזיגוטיות בזרעים למשל.
זה אומר שהצמח הזכרי הראשוני יצתרך להיות הצמח המזווג שלי כדי שלא יהיו סטיות לכל אורך התהליך?
השאלה שהתיחסתי אליה מתיחסת בעצם לאיזה פנוטיפים אני מחפש להשביח , מכיוון שיש כל כך הרבה אופציות אפשריות
ואיך בעצם עושים תקולקשיין ובוחרים מה רוצים ומה מעדיפים שישאר בחוץ

Agronomist

Active member
כדי לקבל צמח הומוזיגוט, אתה צריך לבצע הכלאה עצמית במשך מספר דורות.
צמח עם עצמו, וכל צאצא עם עצמו.
כך הלאה למשך מספר דורות. בערך 8 דורות.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
כולם פה מסטולים.
החלטתי להשביח ולהרבות זן סתם דוגמא
אני רוצה שמתוך מאה זרעים כולם יצאו אותו דבר, זה הומוזיגוטיות בזרעים למשל.
זה אומר שהצמח הזכרי הראשוני יצתרך להיות הצמח המזווג שלי כדי שלא יהיו סטיות לכל אורך התהליך?
השאלה שהתיחסתי אליה מתיחסת בעצם לאיזה פנוטיפים אני מחפש להשביח , מכיוון שיש כל כך הרבה אופציות אפשריות
ואיך בעצם עושים תקולקשיין ובוחרים מה רוצים ומה מעדיפים שישאר בחוץ
אם אתה מחפש אחידות אתה לא מחפש קולקשן, אתה מחפש לשמור רק מאפיין ספציפי אחד.

יש מעט מאוד (פחות מ10 שאני יכול למצוא) זרעים בשוק שהצליחו לעבור את הדור ה7-8 בלי לחטוף בעיות משמעותיות מאוד של רצסיביות.
ג'ק הרר, סופר סקאנק, אוריג'ינל הייז, סאניס ג'ק הן הדוגמאות הראשונות שקופצות לי כרגע.
אף אחד מהם לא עבר עם בק-קרוסינג או סלפינג בשום שלב וגם בכולם יש כמה פנוטיפים שונים.
קנאביס הוא צמח שאתה לאו דווקא רוצה דומיננטי ולהשביח לתכונות רצסיביות כמו הפקת שרף במקום סיב זה הרבה יותר מסובך. אם אתה הולך להכליא דורות על גבי דורות בשביל לבודד פנוטיפ ספציפי - סבבה לך. לי אין מקום לזה, ואני לא מכיר אף מגדל שיש לו.
היו כמה דיונים מאוד מעניינים עם ברידרים, בעיקר מחתרתיים, שהלכו למקום של אחרי אף 8 וכולם סובלים מרמה מסויימת של
Inbreed decline
ושוב, אף אחד מהם לא עובד על בידוד פנוטיפ ספציפי ממה שראיתי.

הכי קרוב היום בשוק, לדעתי, לאחידות מלאה מזרע זה סיריוס סידס
הזנים הותיקים שלהם כמו וויט ראשן ואייקיי47 ידועים כסופר-אחידים
למיטב ניחושי הם עובדים באיקיי עם נקבה מאוד דומיננטית וזכר מאוד רצסיבי. אני יודע שהם שומרים מאגרים של תרביות רקמה אז אני גם אנחש שהם פשוט חיפשו זכר ע"פ ניסוי וטעיה או קרבה גנטית לאמא.
שני הזנים שציינתי הם אף 1, לא שום זן יציב.

כדי לקבל צמח הומוזיגוט, אתה צריך לבצע הכלאה עצמית במשך מספר דורות.
צמח עם עצמו, וכל צאצא עם עצמו.
כך הלאה למשך מספר דורות. בערך 8 דורות.
מה הדבר האחרון שהשבחת? יצא לך לעשות יותר מ2 דורות לקנאביס?
תגדל את
Karma Genetics - Sour Biker
או הכלאה שלו ותבין מה הבעיה במה שאתה מציע. בק-קרוס בערך דור 6 של אוג'י קוש, שטוענים שגם הוא בק-קרוס שני, של כמדוג.
הצמח הופך לכל כך רצסיבי שאין לו שום משמעות בהכלאה והגידול הופך משמעותית קשה יותר כל דור.
זה נחמד כדי למצוא זכר להכלאות שידגישו את הנקבה באופן מאוד ברור אבל לגדל זן כזה זה מאתגר.

Agronomist

Active member
נראה לי שאתה משתמש במילה רצסיבי בצורה לא נכונה.
מה זה בעיות של רצסיביות?
הגעת לגן\תתכונה לא רצויה?
סימן שלא עברת סלקציה על מספיק צאצאים של אותה הכלאה.

יצא לי כבר לעשות מספר הכלאות עצמיות עם זנים של מספר חברות.
שיט בנאדם!
חוסר האחידות שאני מקבל בצאצאים פשוט מטורפת!

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
נראה לי שאתה משתמש במילה רצסיבי בצורה לא נכונה.
מה זה בעיות של רצסיביות?
הגעת לגן\תתכונה לא רצויה?
סימן שלא עברת סלקציה על מספיק צאצאים של אותה הכלאה.

יצא לי כבר לעשות מספר הכלאות עצמיות עם זנים של מספר חברות.
שיט בנאדם!
חוסר האחידות שאני מקבל בצאצאים פשוט מטורפת!
בעיות של רצסיביות זה צמחים לא עמידים לסטרס.

לאיזה דור הגעת שקיבלת צאצאים לא אחידים?
הדור הראשון הוא בערך כל פנוטיפ אפשרי, הדור השני אפילו יותר גרוע אבל ככה אתה ממש מבודד תכונות ע"י הסרה של תכונות לא רצויות.

למצוא צמחי בק-קרוס 8 שיוכלו להתחרות בחיוניות של האמא זה ממש ממש לא פשוט.
השאלה היא מה המטרות שלך בזרעים - אתה רוצה זן שמייצר רק לינלואול או שאתה רוצה זן שגם גדל יחסית בקלות ונותן יבול מספק?

עם המגוון העצום של הזנים הקיימים היום בטוח אתה יכול למצוא זן שאתה מרוצה מכמה מהפנוטיפים שלו - מה כל כך חשוב ליצור צמחים זהים אם יש לזה מחיר גם בהוצאות וגם ביבול נמוך יותר?

Boomerr

Member
שתיכם אחלה באמת,
אני לא התכוונתי לפנוטיפ אחד, אין דבר כזה בקאנביס גם בפרא.
אבל מתכוון כן למבנה אחיד של זרעים שנובטים וגדלים באופן דומה, מבחינת טעם חוזק ואיכות, אם אפשר להוסיף כמות שיהיה עם מה לעבוד מה טוב.
אני שמעתי על התהליך הזה אבל במספרים כמותיים של 200 זרעים לכל גזע, ומשם רצים לברור ומכליאים

Last edited:

Boomerr

Member
בעיות של רצסיביות זה צמחים לא עמידים לסטרס.

לאיזה דור הגעת שקיבלת צאצאים לא אחידים?
הדור הראשון הוא בערך כל פנוטיפ אפשרי, הדור השני אפילו יותר גרוע אבל ככה אתה ממש מבודד תכונות ע"י הסרה של תכונות לא רצויות.

למצוא צמחי בק-קרוס 8 שיוכלו להתחרות בחיוניות של האמא זה ממש ממש לא פשוט.
השאלה היא מה המטרות שלך בזרעים - אתה רוצה זן שמייצר רק לינלואול או שאתה רוצה זן שגם גדל יחסית בקלות ונותן יבול מספק?

עם המגוון העצום של הזנים הקיימים היום בטוח אתה יכול למצוא זן שאתה מרוצה מכמה מהפנוטיפים שלו - מה כל כך חשוב ליצור צמחים זהים אם יש לזה מחיר גם בהוצאות וגם ביבול נמוך יותר?

שמע גן רצסיבי זה גן שלא בא לידי ביטוי,
עם האמא היא בעלת עלים גדולים וגבעול עבה, והאבא עלים דקים וגבעול צר
אז חלק יקבלו גבעול עבה ועלים גדולים כגן דומיננטי וגבעול דק ועלים דקים כגן רצסיבי.
בחלק השני של הפרחים, יצא גבעול דק ועלים דקים כגן דומיננטי וגבעול עבה ועלים דקים כגן רצסיבי
או שאני הולך לעשות עוד ראש כי אני לא זוכר מה למדתי בעבר😧

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שמע גן רצסיבי זה גן שלא בא לידי ביטוי,
עם האמא היא בעלת עלים גדולים וגבעול עבה, והאבא עלים דקים וגבעול צר
אז חלק יקבלו גבעול עבה ועלים גדולים כגן דומיננטי וגבעול דק ועלים דקים כגן רצסיבי.
בחלק השני של הפרחים, יצא גבעול דק ועלים דקים כגן דומיננטי וגבעול עבה ועלים דקים כגן רצסיבי
או שאני הולך לעשות עוד ראש כי אני לא זוכר מה למדתי בעבר��
לא.
התוכנה הדומיננטית מבין ה2 תהיה זו שתמצא בכמעט כל הצאצאים של הדור הראשון.

לפעמים תכונה רצסיבית שמסתתרת מאחורי גן דומיננטי תופיע בצאצאים והרבה פעמים יש יותר מ2 אופציות

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
גולדן דיזל אף 3 מספר 3 מהצנצנת של הראש

attachment.php

Attachments

• GDF3-3 macro.jpg
    GDF3-3 macro.jpg
    59.8 KB · Views: 22
פונזי חברי היקר לפני כמה ימים המלצת לי על יומני גידול באתרים שונים חחח וזה הראשון שלך שמצאתי תוכל בבקשה להכניס אותי לקבוצה של הגולדן דיזל ולהסביר לי איך אוכל להזמין זרעים לארץ הקודש? תודה מראש ושבוע טוב

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
פונזי חברי היקר לפני כמה ימים המלצת לי על יומני גידול באתרים שונים חחח וזה הראשון שלך שמצאתי תוכל בבקשה להכניס אותי לקבוצה של הגולדן דיזל ולהסביר לי איך אוכל להזמין זרעים לארץ הקודש? תודה מראש ושבוע טוב
בלינק הראשון בחתימה שלי תוכל למצוא עוד יומנים רבים ובפרופיל שלי תוכל למצוא את הפתילים שפתחתי לרשימה של כל יומני הגידול, כולל אלו בעברית.

בשביל להצטרף לקבוצה של יקה סידס אתה צריך 50 הודעות בפורום.
רק אחרי שהסטטוס שלך באתר ישתדרג למשתמש שהוא לא מתחיל (משתמש מהשורה) תוכל להשתמש בפיצ'רים היותר "מתקדמים" של האתר, כמו להכנס לקבוצות חברתיות, להכנס לצ'אט, לערוך את ההודעות של עצמך ועוד.

יש כרגע רק ספק אחד שמוכר את הזרעים, מריס סידס.
אם תריץ בגוגל
Yekke Seeds - Golden Diesel
הם אמורים להיות בעמוד הראשון.
בנוסף החנות של הפורום הזה,
Seedbay
מחזיקה סטוק של הזרעים שימכר בזמן שאיננו ידוע לי, אך הם מחזיקים זרעים אורגינל גם כן.
אופציה שלישית היא להרשם כטסטר, בשביל זה אתה צריך לשלוח לי הודעה פרטית, מה שגם לא אפשרי כמשתמש חדש בפורומים פה אלא רק כמשתמש מהשורה ומעלה.

שבת יצאה לה
שבוע חדש מתחיל
זמן טוב לשאכטה

-פונזי

50 הודעות בפורום זה אומר שמהשיחה איתך יש לי כבר 2 או שצריך לפתוח 50 פתילים?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
50 הודעות בפורום זה אומר שמהשיחה איתך יש לי כבר 2 או שצריך לפתוח 50 פתילים?
יש לך כבר 3 הודעות.
מונה ההודעות נמצא מתחת לשם שלך מצד שמאל.

המקום פה לא מסובך במיוחד. יש כמה חוקים פשוטים:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?p=6107770#post6107770

וגם באותו פתיל יש לינקיה עם כל מה שסביר להניח שתצטרך בתור משתמש מתחיל ומגדל מתחיל, כולל איך לצבור הרבה הודעות מהר.
בנוסף ל50 הודעות אתה צריך גם שיעבור שבוע מההרשמה לאתר, שזה בערך הזמן שזה אמור לקחת. למה שלא נכיר קצת אחד את השניים?

כדי להיות טסטר ביקה סידס אתה צריך שיהיה לך לפחות יומן גידול אחד מההתחלה עד הסוף באינטרנט עם נורת של 600 וואט לפחות, להתחיל את הזרעים ישר שהם מגיעים ולכתוב עליהם יומן גידול מפורט מנבט לשאכטה.

אם יש לך יומן אתה מוזמן לשלוח אותו גם פה בפורום. לא תהיה לך בעיה להגיע ככה ל50 הודעות ממש מהר.

ברוך הבא!

-פונזי

לא הבנתי אחי נכנסתי לפרופיל הציבורי שלך ואיך משם אני מגיע ליומנים בעברית שדיברת כי אני רואה רק פרטים בסיסיים כי טיילתי קצת אצלך בלינק של החתימה והכל אנגלית בתודה מראש וסליחה על הבורות והחפירות חדש כמו שאמרנו ;-)