What's new

OG Polish Team forumowi breederzy

KillaCam36

Member
Mój Crossik MEFISTO
( MarOcxgrapEFruiT x dIeSel ryder )
Miałem przyjemność posmakować jednej panny, super zapach pikantny cytrusowy, high również świetny energetyzujący viva sativa:p chętnie bym sie podzielił z kims co by dalej krzyżował z odmianą autoflow by otrzymać full autoflow bo widze wielki potencjał w niej :)

picture.php
 

m4c

Member
Mam pytanie do osób doświadczonych w tym temacie. Ponieważ zostało mi trochę pestek po tegorocznym oucie myślałem o zrobieniu z nich nasion na przyszły rok w moim pc-boxie. Nasiona jakie mi zostało to 2x easy sativa x wczesne f2 oraz 2x shaman f2. Z tym że mam jeszcze 2x Amnesia haze od RQS i 2x Jock Horror fem od Nirvany. I nie wiem teraz czy ryzykować i spróbować np crossa ES x AH i sprawdzić czy dojdzie czy bardziej opłaca mi się korzystać tylko z tych dwóch sprawdzonych pod naszym słońcem odmian? Co o tym myślicie?
 

RaStart

Member
Jakby tak czesem gdzies ktoś przypadkiem coś może był chetny na pestki Stnkie Pinkie x (chddxBBJ) to dawac na pm.pierwsze 6 osób wygrywa hehe czas start
 

lob19

Member
Veteran
a to moja kolekcja (na razie skromna):

picture.php


edit: w przyszłym roku zaczynam robić crossy, nie widać tego na zdjęciu, ale są tam tez mongoły z którymi będę się pewnie parę lat bawił, a afrykańskie sionka już są testowane :) Jest tam tez WhiteDwarf F3 z mojego pc, 3 porządne pestki wyszły lol

pozdrawiam
 

Ergonomic

Member
@Lob

Nigdy nie zamykaj pyłu w Eppendorfach. Dzień-Dwa i zgnije... Naciąłem się kilka razy. Najlepiej w papierku jakimś- byle suchym i nie za ciasno.
 

krislbn

New member
Chcialbym zadac pytanie. Mam 2 roslniki BB AF, jedna w 3. moze 4. tygodniu kwitnienia- kobieta, druga 3 dni temu dopiero pokazala plec-facet, na roslinie zenskiej wloski zaczynaja juz brazowiec, czy jest juz za pozno na zapylenie jej, czy jeszcze mozna?
 

JrDarus

Member
jak af to bedzie gdzies 6-7 tydzien zycia czyli lipa chłopak, pistle juz nie beda przenosic pylku do komory ale ppyyyll co ci szkodzi
 

krislbn

New member
Nie no, wlasnie dlatego sie pytam. Jak za pozno, to szkoda mi topkow marnowac ;) W takim razie chyba dokoncze ten grow, zbiore pylek z faceta i gdzies go schowam, tylko mam kolejne pytanko. W jakich warunkach przetrzymywac pylek?

@ergonomic
Ups. Wpadka. Przepraszam, za to pytanie ;) Tylko nie ma tam napisane w jakich warunkach, bo nie wiem czy w lodowce jakiejs czy w temp. pokojowej.
 

Ergonomic

Member
@krislbn
4 posty nad Twoim masz odpowiedź

spoko. Najlepiej w lodówce- dłużej przetrzyma. Musisz się tylko upewnić, że koperta (tak polecam) jest całkowicie sucha- ludzie twierdzą, że nawet do 4 miechów przetrzyma. Najważniejsze by nie używać żadnych woreczków, pojemniczków plastikowych itp. W zeszłym roku ktoś bardzo mądry udzielił mi tutaj tej rady i dzięki temu mam w tym roku swoje pestki.

Ja swoje pestki trzymam w pudełkach po zapałkach
 

Wyrolowany

Active member
w tym roku zrobiłem pierwszy raz własne kulki i właśnie schowałem je do plastikowych pojemniczków, bo myślałem że tak sie przetrzymuje kule, skoro kiedyś właśnie w takiej formie dostalem z seedbanku, heh :bashhead: na szczęście tak się cieszyłem z tych kul, że często do nich zaglądałem ciesząc oko, hehe no i zobaczyłem że pojawiła sie pleśń :crazy: usunąłem pleśń na szybkości i włożyłem do koperty, trzymam w szafce i wszystko okay, pleśń nie powróciła :) dobrze, że zorientowałem się w pore bo by było po nasionkach..
 

Mundek

Member
pestki można przechowywać w plastiku , trza je po prostu wysuszyć należycie .
ja trzymam w worku co jest w słoiku , a słoik jest w lodówce:) ,
....a w rogu mam skrzynie ,skrzynia jest pusta? , zaglądam do niej , w środku kapusta:).
tymczasem papa.
 
A

ares420

Spleśniały ponieważ nie wysuszyłeś ich przed schowaniem do plastikowego pojemnika.
Podejrzewam, że te słabsze i mniejsze pestki są do wyrzucenia- zgnił kieł- pestka jest pusta.
Możesz to sprawdzić ściskając nasionko delikatnie w palcach- te nie nadające się do użytku od razu pękają i słychać charakterystyczny trzask pękającej skorupy.
 
A

ares420

Siema

W tym roku pozapylało mi się trochę krzaków, jak ktoś jest chętny na pestki to piszcie pm. Posiadam sporo różnych crossów, jedne wcześniejsze inne późniejsze. Pylił samiec Mexican Sativa x Guerilla Gold.

Odmiany jakie posiadam:
1. Rudealis Skunk
2. Easy Sativa x Wczesne
3. Nothern Light x Wczesna
4. Ak47 x Shamanka x BHPT
5. Ak47,NYCD,herihuana mix (bardzo wczesne pheno 15.10 była kosa)
6. Ak47,NYCD,herihuana mix (późniejsze pheno, bardzo mocny stuff)
7. O.B f3
8. Monitoba medicine (mało)
9. C99 (mało)

Także jak ktoś jest chętny to pisać numerki i dresik, a ja w miarę możliwości i czasu postaram się jakoś to ogarnąć :)

Pozdro
 
Top