What's new

Önellátó projekt 1 [LED, auto]

A képek jól lemaradtak.
 

Attachments

  • purple-kush.jpg
    purple-kush.jpg
    97.4 KB · Views: 41
  • ww-cbd.jpg
    ww-cbd.jpg
    91.8 KB · Views: 38
  • bubble-gum.jpg
    bubble-gum.jpg
    114.8 KB · Views: 38

f2obsession

Active member
Szépek. Én egyel?re még nem tápoznám ?ket, látszólag elég jól ellátja ?ket a föld egyel?re.

Fényhez közelebb emelni ?ket (lehet?leg fokozatosan) viszont határozottan érdemes szerintem. Persze csak amíg nem jár 30 fok feletti h?mérséklettel a közvetlen közelükben.
 
Jobban megnézve annyira mégsem jó a helyzet, csak fellelkesedtem a növekedésükön. A Bubble Gum (harmadik kép) levelei a többiekéhez képest ernyedtek, er?tlenebbek. Túllocsolásra gyanakszom, jól gondolom?
Ha ez nem lenne elég, a Purple Kush (els? kép) leveleinek hegyén észrevettem apró pöttyöket, mintha hólyagosodnának, az élek pedig elkezdtek karmosodni. Vele mi lehet?
 
Szépek. Én egyel?re még nem tápoznám ?ket, látszólag elég jól ellátja ?ket a föld egyel?re.

Fényhez közelebb emelni ?ket (lehet?leg fokozatosan) viszont határozottan érdemes szerintem. Persze csak amíg nem jár 30 fok feletti h?mérséklettel a közvetlen közelükben.

Látom közben írtál, köszi! Finoman feljebb emelem a másik kett?t is, jó id? lesz rájuk.
 

f2obsession

Active member
Semmi olyat nem látok, amire indokolt lenne ráparázni. Nézd majd meg ?ket reggel (a fény szakasz els? egy órájában), általában olyankor peckesebbek.

Ellenben az a salátaszer? gy?r?dés a BG els? levélpárján engem arra enged következtetni, hogy épphogy nem túl sok a tápanyag, én már csak amiatt sem tápoznék egyl?re, meg amúgy is szép a színük, sziklevelek is teljesen zöldek még, elég nagyok a leveleik a fejletsségükhöz mérten. A túltápozás ilyenkor még könnyen végzetes lehet, de mindenképp nehezen kiheverhet?, ellenben ha táphiány jeleit kezdik mutatni, az gyorsan korrigálható.

Szóval nem mondom, hogy nem válhat a javukra egy enyhe tápozás, de lényegesen biztonságosabb várni még vele..
 
Hála és köszönet a rendszeres segítségért! A táppal mindenképp megvárom az els? hiányjeleket.
Azt meg eddig nem is említettem, hogy 24/0-ban kapják a fényt. Nálam nincs lazsálás. :D
 
Tizedik nap. Szépen fejl?dnek.

Mindig észreveszek rajtuk valami változást, pedig elég gyakran rájuk nézek. :) A leggyorsabban a PK növekszik, de most az eddig lassabban gyarapodó BG is rákapcsolt, ök ketten hamarosan túlnövik a 26 centis potok szélességét. A höm. továbbra is 26-28, a pára pedig 60% körül mozog.

Egyébként szemmel láthatóan nem igénylik még a tápozást, így nem is adtam nekik a 6,0-ra állított csapvízen kívül semmi mást. Elégedett vagyok az eddigiekkel.
 

Attachments

  • pk.jpg
    pk.jpg
    94.1 KB · Views: 40
  • ww-cbd.jpg
    ww-cbd.jpg
    90.2 KB · Views: 41
  • bg.jpg
    bg.jpg
    87.1 KB · Views: 37

Uzsidoboz

Well-known member
Nah most fognak ezek is beindulni :yay:
A szénsz?r? bevált? Valamit tákolnom kell
mert nagyon szaglanak
 
Last edited:
A szénszüröröl egyelöre nem tudok nyilatkozni, mert bár beszereltem, de a szekrényem béna ajtajai miatt itt-ott kiszivárog a benti levegö, és a szén ellenére lehet érezni némi illatot.

Más: A képen látható foltok mire utalhatnak? Háromból két növényen látok ilyet, és a Bubble Gumon a szembet?nöbb (alább). Csak a legmagasabban lévö leveleken jelent meg, ezért picit távolabb hoztam a fényt?l. Jelenleg 30 centire van, miközben a WW picit közelebb sem produkál ilyet. Tudomásom szerint ez nem táphiány, mert annak az alsó leveleken kellene megjelennie(?) Tápot továbbra sem kaptak.
 

Attachments

  • bg1011.jpg
    bg1011.jpg
    53.9 KB · Views: 42

f2obsession

Active member
Milyen közel voltak a körték? Nekem az, h csak a legfels? leveleket érinti feltételezi a led light burn-t.

Többször le lettem már miatta hurrogva, de szerintem sokan lebecsülik itt a 20W-os V-Tac-ok fényerejét. Én ilyenkor messzebb szoktam vinni a pilácsot, és az a tapasztalatom, hogy még az érintett levél is hajlamos javulást mutatni, ha nem is 100%-ost.

Epsom sóval permetezés nekem ezen csak rontott.

Persze lehet, hogy valóban táphiány, vagy PH baj van ilyenkor a háttérben, amin az én lámpaemelgetésem csak amolyan tüneti kezelés képpen javít...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
azzal csak a fotoszintetizátorolást vetted vissza, lassitottál csak rajta


iu
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
egyébként pont, az ellenkezöjét erösiti, nem hogy megoldaná, a többlet csapviz meg kálcium még jobban kizárja azt a kevés másikat


iu
 
Na ez új. Jót akar az ember, aztán csak ront vele...
Holnap akkor salétromsavval állított es?vízzel adagolok nekik óvatosan magnézium-szulfátot, annak segítenie kell a felszívódást. Köszi a chartot, mester!
 
Egyébként a fenti képen a kalcium felszívódását például szinte minden egyéb jelenlév? tápanyag gátolja. Akkor az hogy szívódik fel "normálisan"?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
"1837": Justus von Liebig német mez?gazdasági vegyész 1837-ben fedezte fel, hogy a növények által a talajból felvett tápanyagok voltaképpen ásványi sók. Innen már csak három év választotta el, hogy közzétegye híres törvényét. E szerint hiába áll rendelkezésre egy adott tápanyag (de akár más er?forrás), ha egy másik nélkülözhetetlen tápanyag/er?forrás nem áll elegend? mennyiségben jelen. Tehát a minimumban lév? er?források határozzák meg a maximális teljesítményt.


T%C3%A1panyagell%C3%A1t%C3%A1s%2F1+Liebig+f%C3%A9le+minimumt%C3%B6rv%C3%A9ny+%28XIX%29%3A.jpg
 
Top