What's new

nová bedna

nová bedna

  • 600W horizontální cooltuba

    Votes: 4 50.0%
  • 400W vertikálně

    Votes: 4 50.0%
  • jiná vatáž. upřesnete prosím níže jaká a proč zrovna ta a ne jiná

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    8

cornfield

anthropomorphic personification
ICMag Donor
zdar a sílu, drazí spolupěstitelé.
dovoluju si obrátit se na vás s malinkatou anketou na téma jakouže watáž by jste umístili do bedny o rozměrech 120x120x60 (vxšxh vše v cm)
možnosti jsou tyto :
1, 600W horizontálně v cooltube
2, 400W vertikálně (můj favorit, pojedu většinou popínavky)
3, jinou...specifikujte jakou a proč
 

simor

Member
Veteran
Zdar kolego
no 120 na výšku není mocka,a 600W ztrácí smysl,protože moc vysoko nemůžeš.Jestlli se dostaneš na výšku 50cm budeš pod stropem.
To 4kilo bych viděl ideál,pod širokým reflektorem,páč těch 120 do šířky je třeba osvítit.
Vertikál při 400W se určo zkusit dá,no já bych zvolil to široký stínidlo
př. pro přiblížení představy:
http://www.growshop-headshop.cz/Eshop_Products.aspx?ProductCategoryId=55
- stínidlo vlaštovka malá

těším se na start
pic...
romis
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Ahoj :wave:
ja bych to udelal na 4 kilo se stinidlem Stucco male nech se ti ta sirka osvetli jako rikal Simor....
První kolo jsem měl skřín a kousek menších rozmeru ( 80x60x150) aa mel jsem tam 4kilo a vysledek byl vic jak uspokojivy....
Jedinej zadrhl vidim v uhlidani teplot v tak malm boxu pri 4 kile, ale i to se da.....
takze jednoznacne 4 kilo... :yes:
 

cornfield

anthropomorphic personification
ICMag Donor
naposled jsem pěstil v bedně 95x75x55 (vxšxh) kolem 250W vertical a problém s teplotou nebyl (nooo, nebyl.....ale dalo se to) navíc nová bedna bude větší + bude nižší teplota okolí....se stejným větrákem a vysokým teplotám odolávajícími modelkama mi 400W nebo 600W v cooltube přijdou adekvátní.
tu 6-ti kouli sem myslel chytnout napevno pod strop bedny....ten ani ne metr mezi lampou a květnikama je pro tudle vatáž tak akorát.
žádnej drnčící plechovej lapač prachu neboli stínidlo nechcu (jedině jako součást cooltuby) stačí že tam "překáží" pacháč a hlučí ventilátor. navíc mám vyskoušené že pri té samé vatáži má vertical lepší výnos a hezčí kytky.....proto zvažuju 400W vertical versus 600W horizontálně.....
 

kekel

Member
at tam das co tam das, tak se tam snad cokoli hlavne bez cooltuby.. jelikoz tahle vec co pomaha od vysokych teplot,ubira pomerne znacnou cast vyzareneho vykonu vybojky.. alespon mi to tak prijde tedy
 

Clockmaker

Member
dá se to ale chce to opravdu dobrej pritah vzduchu.momentalne mam 4kilo na chodbe,pres den, kdyz je bedna vypnuta se vetra, ale v noci, kdy to jede na plny koule,musim mit vsechny dvere zavreny-jinak se nevychrapu.chodba ma tak 4metry a rano je tam opravdu hodne dusno.teplota tak ke tricitce. pod lampou sem to radeji nemeril.jedu CT bez nej bez sance,absolutne!
 

Machoman

Active member
Vertikal není na léto dobrej nápad(alespon s 600W ne).Jinak v plánu mám vertikal s šestikoulí bez CT,přes zimu v tom nevidím problem.

Ale jak psal simor bedna je dost malá-600W bych řekl že i dost zbytečny.

Jinak bylo to v plánu takhle (nonstop průtok) https://grower.cz/photos/020957/0236.jpg
 

cornfield

anthropomorphic personification
ICMag Donor
všem děkuju za zájem, postřehy a připomínky,
ovšem ve světle událostí posledních dnů (viz tady : http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=117566&page=4) se zdá že to bude skříň 150x150x250 (šxhxv) a budou tam šajnit 2 6-tikila (1xMH, 1xsodík) vertikálně nad sebou......ále to až po dalším stehování......zatim tma.
edit : prostě se zbavým báby a nahradím ji pořádnou skříní....jebat kompromisy !!!
 

simor

Member
Veteran
všem děkuju za zájem, postřehy a připomínky,
ovšem ve světle událostí posledních dnů (viz tady : http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=117566&page=4) se zdá že to bude skříň 150x150x250 (šxhxv) a budou tam šajnit 2 6-tikila (1xMH, 1xsodík) vertikálně nad sebou......ále to až po dalším stehování......zatim tma.
edit : prostě se zbavým báby a nahradím ji pořádnou skříní....jebat kompromisy !!!

kurwa máš recht
jebat kompromisy :yoinks:

...to se mi líbí a už se těším na ten hukot.


zdar a hodně úspěchu bez kompromisu
pic...
 
Top