What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

DcSantos

Active member
dacă nu vrei polenizare totala ii pui separați și polenizezi tu crenguțele care vrei sa facă semințe
Si daca vrei aanse mai bune la seminte ok foloseste regulare.
pai polenizare totala man,cred ca mai eficient e sa pui un cort plin cu femele si polenizat cu polenul adunat de la mascul . :joint:
ma gandeam ce ar iesi man , nu as incerca oricum , as baga 2 regulare, m-am gandit sa fac un cros intre un haze si un afgan kush ..:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
tot ma gandesc sa fac si eu niste seminte normale ,ar fi mai bine oare sa las un mascul si o femela sa creasca impreuna sau sa cresc masculul sa ii adun polenul si polenizez dupa ? ce se intampla daca de exemplu polenizez o planta din seminte feminizate cu polen dintr-un mascul din seminte regulare?
Daca regularele au 50% sanse sa fie femela si 50% sanse sa fie mascul si il incrucisezi cu feminizata ce crezi ca se intampla face seminte !
Dar acum sansele sunt tot 50% la 50% dar acum din 50% fem si 50% male + 100% fem
75% sanse sa ai o samanta feminizata dar si 25 % masculi cred ca cam asa sta treaba , daca gresec corectati-ma!:smoweed::joint:
 

DcSantos

Active member
Daca regularele au 50% sanse sa fie femela si 50% sanse sa fie mascul si il incrucisezi cu feminizata ce crezi ca se intampla face seminte !
Dar acum sansele sunt tot 50% la 50% dar acum din 50% fem si 50% male + 100% fem
75% sanse sa ai o samanta feminizata dar si 25 % masculi cred ca cam asa sta treaba , daca gresec corectati-ma!:smoweed::joint:
pai stiu ca face seminte bro,ma gandeam sa nu am de a face si cu hermafroditi din astia totusi ! :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Am avut si eu unul a fost super aroma ziceai ca mestecam guma si un high pe masura aromei tot asa misto!
Se numea torpedo era un crosback bubble gum x bubble gum ! :joint: Ce as mai fuma unul de ala!!!:smokeit:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
tot ma gandesc sa fac si eu niste seminte normale ...ce se intampla daca de exemplu polenizez o planta din seminte feminizate cu polen dintr-un mascul din seminte regulare?
Iti ies seminte regulate.
Asa am facut sezonul trecut, am polenizat cu Double gum regular feminizate ca Wappa si Purple Bud ca sa-mi asigur rezerva de seminte.
Am sute de seminte cross-uri, care au caracteristici de la ambii parinti.
Cand le-oi creste p-alea o sa am si wappe, si purple bud-uri si double gum, plus invariabilele combinatii care nu anunta decat surprize placute avand in vedere genetica buna a parintilor.
Pe scurt, dai cu polen regular pe planta feminizata, vei avea seminte regular.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Cum e cu mango ala ??
Trebuie sa mananci mango mai intai si apoi fumezi sau sa fumezi intai apoi mananci mango??
Ca ma cam rupe iarba asta!!......Ori e de la mango?
Si daca mai mananc se mai amplifica starea de high sau nu?
Depinde de ce cantitate mananci ?
Care ar fi portia pentru o sesiune ?
Sau cum functioneaza toata treaba asta ?? Care se pricepe??
MORT ! 🥭:joint::smoweed:
 

DcSantos

Active member
Cum e cu mango ala ??
Trebuie sa mananci mango mai intai si apoi fumezi sau sa fumezi intai apoi mananci mango??
Ca ma cam rupe iarba asta!!......Ori e de la mango?
Si daca mai mananc se mai amplifica starea de high sau nu?
Depinde de ce cantitate mananci ?
Care ar fi portia pentru o sesiune ?
Sau cum functioneaza toata treaba asta ?? Care se pricepe??
MORT ! 🥭:joint::smoweed:
mananci cu o ora inainte sa fumezi daca imi aduc aminte bine . si portocalele si alte fructe au efect amplificator. :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Numa grija cat bagi ca daca bagi sa zbori si mananci si un mango s-ar putea sa iti iei trip prea puternic. Am patit o data dupa cateva pipe de kief sa imi dau seama ca mancasem si un mango si aproape nu am dus pe picioare highul. Dar am observat ca depinde si de organism si dispozitia din momentul ala, si de ce fumezi, si mai ales de mango. Daca e super copt e mult mai intens efectul.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pai asta și făcusem seara aia , eram spart maxim și eu de colo ia sa bag jumate de mango și mi-a dat de nu m-am văzut! :muahaha::joint:
 
Top