What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ca tot zici de stiri, na aci dovada suprema ca magazinele de profil colaboreaza cu politia:
”La data de 01.02.2021, organele de cercetare penală din cadrul S.C.C.O. Hunedoara s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că inculpatul a achiziționat, în mai multe rânduri, în iarna anului 2020 și la începutul anului 2021 mai multe semințe de cannabis și aparatură specifică cultivării plantelor de cannabis, de pe site-uri de specialitate cu care a înființat o cultură ilegală indoor de cannabis într-un apartament cu intenția ca după recoltare să consume o parte din drogurile rezultate, iar cea mai mare parte a drogurilor să le comercializeze către diferiți consumatori din Valea Jiului.
Sesizare din oficiu, yeah right!
Cred ca nu mai incape nici o forma de dubiu. Unde sunteti, aia care ziceti ca e safe sa cumperi online din ro?
 

DcSantos

Active member
Ca tot zici de stiri, na aci dovada suprema ca magazinele de profil colaboreaza cu politia:

Sesizare din oficiu, yeah right!
Cred ca nu mai incape nici o forma de dubiu. Unde sunteti, aia care ziceti ca e safe sa cumperi online din ro?
Aiurea..
 

vasile

Well-known member
Veteran
un tată și un fiu vor sa facă o coaliție pro buruiană, cererea s a făcut deja din câte am auzit



Ai dat de icmag de pe buruieni? Sunt cel care mentioneza pe acolo icmag de fiecare data cand vrea sa creasca cineva.

(username bagmuguri)

Comunitatea asta e cea mai buna resursa din a te informa ca roman, mai afli ca nu e bine sa dai comanda pe siteuri romanesti de seminte /lumini, mai afli de un agronatura 15 lei de la dedeman ca e mai bun decat alte mizerii de nutrienti la pret de 10 ori mai mare, vezi si experienta altora outdoor gramada, din prezent sau de acum 10 ani.

Ar trebui sa se scrie o carte despre comunitatea asta

Vasile,am un borcanel mai mic,bag niste muguri in el cu o felie de mar sau para daca vreau sa mai hidratez. N-as baga in borcanul mai mare,imi e sa nu hidratez prea tare tot ce in borcan. Am control mai mult cu mai putini muguri intr-un borcan mai mic parca . Oricum n-am mai hidratat demult si ma gandesc acum sa hidratez cativa.
Acum depinde si ce tutun e exploziv,daca e tutun din tigari care de obicei e uscat te zgarie pe gat daca iarba e si ea uscata prea tare. Tutunul de rulat care tinde sa fie mai umed defel face o treaba destul de buna amestecat cu iarba uscata.


De ceva timp eu folosesc niste plicuri speciale facute pentru iarba (integra/boveda) astfel incat sa tina umiditatea la 60~% in borcan, ani de zile .

Initial am fost impresionat de ele, chiar isi fac treaba insa recent am observat ca cam sug si din aroma.

Terpenii din iarba sunt solubili in apa si cumva plicurile alea extrag si aroma mugurilor cumva, am avut muguri care miroseau frumos inainte de borcan, dupa ceva timp petrecuri impreuna cu plicurile alea parca nu mai miroseau deloc la fel, se schimba mirosul drastic.

UE nu poate da legi de capul lor. Dar exista deja recomandarea de tolerare/legalizare, reemisa chiar recent.

Asta voiam sa zic si eu, UE nu ne controleaza avand in vedere ca suntem stat SUVERAN, noi primi recomandari de la ei insa nimic altceva.

Cand facem ca ei ne mai dau niste fonduri nerambursabile...

E ca si cum ii dai lu fitu 50 lei ca sa dus sa iti cumpere niste beri.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Probabil e a lor magazinul totusi..ei se autosesizeaza altii se "autotdenunta" mergand la ei in magazin..
Nu cred ca ### e magazin finantat si controlat de gabori

Am fost acolo acum 2-3 ani in timpul pandemiei, cu masca pe fata si cu gluga in cap, nu se vedeau decat ochii si aia nu sunt atat de speciali incat sa fiu recunoscut.

Am stat la vorba cu oamenii din interiorul magazinului si chiar sa pricep, iti fac un growroom cap coada fara probleme, in functie de marimea cortului iti recomanda ghivece, marimea ventilatoarelor, nutrienti cap coada etc.

Sunt niste golani, se vede pe ei ca stiu despre ce vorbesc, un gabor de rand nu cunoaste atatea detalii ca oamenii aia, sau poate ca au evoluat recent si nu stiu eu.

100% sunt filati de mult, si ei si multe siteuri din ro, cand dai comanda de asa ceva online ai sanse f mari sa te trezesti cu surprize, gaborii colaboreaza si cu firmele du curierat si aia toarna orice pleaca de la firma respectiva.

E mult mai ok cu comenzi externe, pe nume si adresa falsa. Sau daca ai niste bani deoparte si nu stii pe unde sa iti mai petreci timpul ,cu cateva sute de euro poti sa ai o vacanta prin tari in care e mai ok sa cumperi lucruri de care ai nevoie
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dupa faptul ca stiau si ce a cumparat de acele sume, eu zic ca cel putin au baut o cafea cu baietii de la magazin..
Apoi, golani golani dar daca vrei sa fii golan nu te angajezi la shop de iarba, mai bine iti cresti iarba linistit. Si golanii mai ar avea si putin respect fata de clientii lor. Daca stii ca ii dai pe mana garzii si pe aia de cumpara de sub 200 lei, mai bine te lasi in plm. Gabori sau nu, cel mai probabil sunt informatii pur teoretice. Pana la urma aia face un om de vanzari, invatata tot ce misca despre ceea ce vinde. Asta daca vrea sa vanda!
 

vasile

Well-known member
Veteran
Dupa faptul ca stiau si ce a cumparat de acele sume, eu zic ca cel putin au baut o cafea cu baietii de la magazin..
Apoi, golani golani dar daca vrei sa fii golan nu te angajezi la shop de iarba, mai bine iti cresti iarba linistit. Si golanii mai ar avea si putin respect fata de clientii lor. Daca stii ca ii dai pe mana garzii si pe aia de cumpara de sub 200 lei, mai bine te lasi in plm. Gabori sau nu, cel mai probabil sunt informatii pur teoretice. Pana la urma aia face un om de vanzari, invatata tot ce misca despre ceea ce vinde. Asta daca vrea sa vanda!

Prin golan eu nu ma refer la cineva corect din punct de vedere moral.

Un golan e o persoana cu anumite cunostinte in mediu urban, poate ca oamenii au facut ceva parnaie si doar acolo au gasit sa se angajeze. Un golan poate sa nu aiba nici un respect fata de clienti. El e interesat doar de propiile interese si profituri.

Nu recomand la nimeni sa calce prin vreun magazin din RO.
 

babygrower1

Well-known member
da Vasile, de pe buruieni am dat de icmag =))) da nu prea mai intru doar sa citesc ceva știri sau plm


RISC PUSCARIE PENTRU CE ZIC IO AICEA ASTEPT O GALEATA DE BUZI DE LA FIECARE !!

site-urile au un cod în html sau pula mea d asta de programare
când dai comanda bum se trimite mail la o adresa automat (ex trimiti-factura-sau-inchidem- magazinu@diicot.ro )

factura ta ajunge la diicot sau bcco și după la diicot
slabe șanse sa te bage în seama doar dacă nu comanzi 1000 de semințe (bine exagerez)
trebuie sa te toarne cineva ca ai iarbă multă ești trapăr smeker

polițiștii o sa între pe un site (no la asta nu ii dau numele ca chiar mă ia garda după)

se logheaza cu conturile lor personale și exact pe forum exista un meniu de search

iti baga numele și iti arata efectiv tot despre tine

poza cu buletinu cnp-u, colete, membrii familiei :))) cine mai are domiciliu la adresa ta

și se mai discuta pe forum ca iti poate intra oricând garda în calculator sa vada ce faci
asta e fals ca sa vadă ce ai tu în pc sau telefon trebuie sa ți aducă pc u la ei
nu e ca în filme ca intra intr un terminal în Kali linux baga acl câteva comenzi și ți o intrat în pc
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Anul asta am ghinion cu semintele , din vre-o 20 am ramas cu una care a inceput sa creasca si arata cat de cat bine si una e deformata dar isi va reveni (inca are sanse de a supravetui si a se dezvolta) , toate semintele sunt destul de vechi , va trebui sa mai fac putina curatenie printre seminte , si apoi sa imi reinnoiesc colectia !
Da na .... cum imi va fi norocul !
Mai am niste seminte predominant sativa Fem. Chocokush 95 % sativa si 5 % indika si este rezultatul incrucisarii OG Chocolate Thai si Cannalope Haze astea sunt mai proaspete din toate!
Si pentru OUTDOOR voi face o comanda de seminte sa nu mai pierd timpul cu astea vechi!
Ce recomandari mi-ati face pentru out ?? Ceva auto ...ca nu vreau sa pun fem sau reg ca risc sa le culeg necoapte cu vremea de aici !
 

babygrower1

Well-known member
eu astea o sa le mai bag la out
cel mai special cred ca o sa fie green gelato
cel mai puternic auto de la rqs
 

Attachments

  • 19F09260-BF5A-4913-B9E2-1FE1E44C75D8.jpeg
    19F09260-BF5A-4913-B9E2-1FE1E44C75D8.jpeg
    2 MB · Views: 35
Top