What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Exercitii.. da.. am auzit ca fiecare rus are care o culegere de probleme la matematica. Si se pregatesc intens, acolo la granita!
 

DcSantos

Active member
Daca invadeaza o sa fie vecinii nostri si daca is vecinii nostri probabil o sa le fie mai usor sa ne invadeze si pe noi! Probabil asta e smecheria pana la urma! :))
 

DcSantos

Active member
Razboiul e de cacat si sper ca nu o sa se ajunga la asa ceva! Revenind la ale site-ului voiam sa intreb daca a incercat cineva de aici vreodata DWC si cum i s-a parut?
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
DWC din cate stiu n-a facut decat hempfield si-i gasesti toata experienta documentata in threadul lui. La un moment dat ma gandeam si eu sa incerc..

Razboiul e de cacat intr-adevar dar e inevitabil iar pe noi nu ne va ocoli, sa nu va inchipuiti nici o secunda ca ivan o sa treaca cu vederea inhaitarea noastra cu nato...
Rusii au niste arme noi dintre care rachetele hipersonice si dronele acvatice is doar varful aisberg-ului, oricum intr-un conflict armat nu de ei m-as teme ci de "aliatii" nostri cei retardati, aia cu stelutze si dungi pe creier care-s nerabdatori (si capabili) sa provoace inclusiv holocaust nuclear.
Cat despre "vecinii" din nord, in ce ma priveste ivan poa' sa-i toace marunt si sa-i dea la creveti. Dc plm sa le iau eu apararea unor jigodii care ne-au furat teritoriu national si ne privesc de sus?
Eu unul is rezervist si am pregatit livretul militar si bagaju' (jump bag), dar nu pt fuga ci pt serviciu. Astept in orice moment sa se dea ordinul de incorporare.
As putea sa plec ca am prieteni si familie raspanditi pe 5 continente, chiar daca nu as cunoaste pe nimeni si tot as prolifera oriunde m-as duce, dar pt mine e prea tarziu sa ma mai schimb.
Primul razboi mondial s-a terminat cu gripa spaniola, al treilea incepe imediat dupa covid.
Da' nu ma bagati in seama, is un fatalist batran cu sindrom d-ala postmenstrual.. :D
 

lumion

Active member
Dupa parerea mea problema este mult mai mare si jocurile de pe continente au cam prins Europa la mijloc. Asia detine monopolul pe partea electronica, in ultimii 4-5 ani au carat la ei majoritatea proceselor de productie si acum au cam inchis portile, productia de la BMW si Mercedes a scazut cu 35-40% din cauza tehnologizarii avansate bazate pe ASIA; iar termnenele de livrare au ajuns si la 2 ani. Romanaia cu Dacia a avut o scadere de 1% semn ca tehnologia la noi nu este atat de avansata si sunt mandru de asta, Dacia produce o masina care in viitorul apropiat va fi tot mai cumparata . Rusia a taiat gazul si astfel a paralizat productiile din Europa, Germania are o teava Nord Stream 2, teava in care bate si suna a gol. Rusia are interesul de a avea iesire la Marea Neagra, de a se extinde si a acapara si resursele disponibile acolo. Putin a adus o intreaga armata la granita cu Ucraina, si la cati bani a investit in tot deranjul asta ma face sa cred ca este o treaba destul de serioasa. Daca tragem o linie dupa cele cateva date ale problemei putem sa ne dam seama ca lucrurile merg in directia gresita, criza pe care o simt venind este tot mai aproape si sper ca o sa trecem si peste asta destul de repede. Pestisorii cu firme mici o sa fie mancati de cei mari cat de curand, si ma intreb un singur lucru ....unde se vor duce cei care au muncit si sustinut aceste firme care se vor dizolva. Va fi un joc al supravietuirii, diferentele sociale se vor adanci si mai mult ? Sunt multe lucruri care stau sub semnul intrebarii. Resursele planetei se duc si cred ca fiecare tara sus pusa trage , pe ultima suta de metri, jar pe turta ei. Romania nu mai are lemn atat de mult, dar are pamant pentru agricultura si pamantul in adancime este plin de resurse neextrase inca. Sunt foarte curios ce si cum o sa fie.
 

DcSantos

Active member
Aici nu prea iese man. N-am ce balota. Astept si eu sa se coaca ceva in gradina! Rabdare si tutun pana una alta..:))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai da-l cat mai incolo! :joint:

eu topesc niste hash la pipa, sper ca si voi isteti cel putin la fel de high! :smoweed:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, fix de ala facut cu gheata.
image_2109101.jpg

cam chiftea poza dar intelegeti despre ce e vorba! :wave:
 

DcSantos

Active member
Eu is bine sanatos,multam ! Bag un cui de verde cum n-am mai fumat de ceva vreme(am scapat ca vaca in papusoi).Tu?
 
Top