What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Northern Lights S.I.L Grow

cadavruslos

Well-known member
La udarea precedenta avea 800 ppm runoff , i am dat doar apa , akm azi am facut un amestec mai slab de doar 400 ppm , rezultatu a fost 1000 ppm azi la runoff , deci ceva a mancat planta , eu le tin in mazim 1200 ppm
 

lumion

Active member
Feel the flow, nu te mai bloca in calcule, nu-ti mai pune piedici, priveste planta si lucreaza cu intuitia. Pana acum esti pe drumul cel bun. Pace.
 

DcSantos

Active member
Pai asta cred ca e si maximul man. In caz ca o arzi cu Co2 si altele poate poti sa dai si mai mult din cate am auzit dar 1200 ppm ar fi maximul care il poti hrani .Inca nu s-a nascut strainul Flamanzila sa ceara si mai mult de 1200 ppm.:)))
 

cadavruslos

Well-known member
35 de zile de inflorire

Am avut ceva probleme cu Ph metru , se decalibrase dupa cum se vede si pe frunze , pana mi am dat seama udam cu un ph de 7 si ceva , le- am facut un flush si le am dat o masa 400 ppm
Rh 55
Temperatura 24-28
Craciun fericit !

Nl35.jpg
Nll35.jpg
Nllll35.jpg
Nlll35.jpg
 

cadavruslos

Well-known member
Flămânzila

deficiente , deficiente ... calmag deja incepe sa devina o problema pentru mine mai in toate growurile mele ..
Flamanzila.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Toti avem deficiente de calmag, nu esti singurul :D
Incearca sa folosesti mai mult si mai des ca sa le incetinesti def (sau schimba brand-ul).
 

cadavruslos

Well-known member
42 de zile de inflorire

La multi ani si un an nou mai bun !
Runoff 900 PPM
Temp 24-28
RH 55
Deficiente de cal mag la o planta , 2 au urme de nutrient burn , totusi nu am sarit niciodata de 1200 ppm in ceea ce priveste mancarea..

Nl42.jpg
Nll42.jpg
Nllll42.jpg
Nlllllllllll42.jpg
Nlllllll42.jpg
 

cadavruslos

Well-known member
7 saptamani de inflorire

Am inceput flushu de o saptamana , apa ph 6.2 . Am verificat tricomii . Cam in doua saptamani sunt gata..

Nll49.jpg
Nlll49.jpg
Nl49.jpg
 

lumion

Active member
Bun asa, esti Bine, asa imi plac mugurii Care stau in fata usii, cand deschizi grow-ul parca nici nu l-ai deschis, structura plantei se muleaza efectiv iar amprenta ramane. Spor
 

cadavruslos

Well-known member
56 de zile de inflorire

Sunt in flush de aproape 2 saptamani , au inceput sa coaca si se observa diferenta in greutatea mugurilor , unele crengi au inceput sa pravaleasca in laterale , distanta ochiurilor din plasa scrog fiind foarte mare , cred ca in jur de 15 cm
Runofff in tava 500 PPM
Tem 24 -28
RH 50%

#zonaverde : astept 20 30% amber ca sa recoltez , e strict pentru seara inainte de culcare , am inceput sa fumez bumai seara inaitne de culcare de ceva timp ..


Nlll56.jpg
Nllll56.jpg
Nll56.jpg
Nl56.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top