What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Northern Lights S.I.L Grow

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
La mine arata la fel sub microscop, 3 sunt albe si celelalte 6 sunt 90 alb 10 amber, depinde in ce zona te uiti.
Trebuie sa le tai pe rand si inca nu m-am decis cu care sa incep..
Succes !
 

cadavruslos

Well-known member
Click image for larger version  Name:	Nl7.jpg Views:	0 Size:	70.3 KB ID:	18047299
Click image for larger version  Name:	Nl7.jpg Views:	0 Size:	70.3 KB ID:	18047299
Click image for larger version  Name:	Nl3.jpg Views:	0 Size:	93.6 KB ID:	18047301
Click image for larger version  Name:	Nl5.jpg Views:	0 Size:	112.8 KB ID:	18047302
Click image for larger version  Name:	Nl8.jpg Views:	0 Size:	107.6 KB ID:	18047303
Click image for larger version  Name:	Nl4.jpg Views:	0 Size:	124.4 KB ID:	18047304
Click image for larger version  Name:	Nl6.jpg Views:	0 Size:	125.5 KB ID:	18047305
Click image for larger version  Name:	Nl2.jpg Views:	0 Size:	110.6 KB ID:	18047306
 

cadavruslos

Well-known member
Arata foarte apetisant:good: Cum miros, se simte deja ca se apropie recoltarea?

Salut , am decis dupa ce am inspectat mai in amanunt plantele sa le mai las inca o saptamana , sunt 65 de zile de inflorire azi , maine primesc ultima udare cu apa dupa care urmeaza de joi sa le las in intuneric pana sambata noaptea cand va avea loc harvestu , asta in conditiile in care tricomi vor ajunge la maturitatea la care vreau eu pana atunci , astept 30% amber
Mirosul nu este unul foarte puternic ca la alte soiuri , de exemplu daca deschid cortu nu se simte foarte rau , e destul sa le agiti un pic sa le misti si incepe sa isi faca simtita prezenta , totusi este un miros foarte placut parfumat de miere
In momentu de fata tricomii arata cam 80 % milky si 10 amber
 

cadavruslos

Well-known member
Harvest day 70 , 10 saptamani de inflorire

Am setat umiditatea pe 60% , am oprit unu din ventilatoare si am lasat doar unu , le-am taiat direct de la baza , urmeaza o uscare lenta de minim 7 zile la o temp de 22 23 de grade
Va multumesc ca ati fost cu mine pe durata acestui jurnal de crestere , ne auzim dupa ce se usuca si le bag la borcane , trebuie sa imi ajunga si plicurile de Boveda 62% reglaju de umiditate pentru borcane :tiphat:
:thank you:

70.jpg
image_2107115.jpg
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sa stii ca 62% e mai mult decat iti trebuie. Eu o bag la borcan tot putin peste 60%, dar o stabilizez la ~58% pana sa sigilez de tot borcanul pt curing si stocare. De fumat, 55% e perfect.
 

cadavruslos

Well-known member
Sa stii ca 62% e mai mult decat iti trebuie. Eu o bag la borcan tot putin peste 60%, dar o stabilizez la ~58% pana sa sigilez de tot borcanul pt curing si stocare. De fumat, 55% e perfect.

Nu am gasit mai jos de 62 , astea erau ultimele 6 bucati , mai avea de 65 , 70 , 85...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Asta pt ca is facute pt tutun in general. Incearca sa lasi materialul la uscat inca cateva ore in aer de 30-40%rh inainte sa rulezi, sa vezi diferenta.
 
Top