What's new

Nevilles haze(Mr.nice)+Panama(ACE)

Nevilles haze(Mr.nice)+Panama(ACE)

  • inside

    Votes: 6 60.0%
  • outside

    Votes: 4 40.0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .

delicorganic

Well-known member
Bαστάτε παλικάρια..:biggrin:νωρίς ακόμη για τελικά συμπεράσματα..
Με την ποιότητα-παραγωγικότητα των παναμα του άσσου σίγουρα πάρα πολύ ευχαριστημένος(ούτε διαφήμιση να του έκανα,πανάθεμά τον άψογα),υπάρχουν και κάποια άχυρα (στα αρώματα τους) και στους δύο παναμιακούς(τα'χε πεί ο καρουλιώτης),αλλα είναι στο 1/5 περίπου,ενώ τα υπόλοιπα απ'ότι φαίνεται(δεν κρυβεται δλδ) αξίζουν πάρα πάρα πολύ..:woohoo:
τα τελευταια παναμα κατέβηκαν προ 2 ημερών στην 15η εβδομάδα(107 ημέρες)μαζί με ένα απ τα νέβιλς,ενώ το ρολόι γύρισε σε 10/14.
Σίγουρα έξω τελειώνουν πολύ πιο γρήγορα απ 'οτι καταλαβαίνω παρ'ότι η φωτοπερίοδος δεν είναι κατάλληλη όπως μέσα,ίσως λόγω κρύου??..κανένα παναμά δεν τελείωσε πριν την 14η παρ'όλο που ήμουν σε 11/13 απο 7η-8η..

Δε λέω, καίω κανένα ποπ κόρν,αλλα τελικά συμπεράσματα δεν βγάζω απο τώρα,το έκανα ήδη πολλάκις και ο χρόνος με διέψευσε,οπότε θα κάνω υπομονή και εγώ μαζί σας...θα προσπαθήσω δλδ..:biggrin:
 

delicorganic

Well-known member
Τα γρηγορότερα neville's εδω..θα ακολουθήσει και η οργανοληπτική τους εκτίμηση..:biggri

[YOUTUBEIF]JmrGImjmUZk[/YOUTUBEIF]
 

orfeas

Active member
Veteran
Α, ντέλικο! Σένια μπουκέτα ρε μόρτη!
Πως και δε είπες τίποτα για το χάι; Για μολόγα... :biggrin:

:tiphat:ορφέας
 

thandee

Active member
Delico η φουντα αυτη τα σπαει...η επιτομη της νεας γεννιας κανναβης....εχει αυτο το structure τροπικης sativas με το skunkoφουσκωμα μεσα της....απλα γ...ει!....respect σε σενα και στον neville γιαυτα τα ομορφα γενετικα!το nevilles haze εχει απτις ομορφοτερες φουντες σε εμφανιση πουχω δει....την ουσια της θα την αποκαλυψει ο DELICO.....καλοπιωτα brother εκει χαμω....:biggrin:
:smoker::kos::smoke::smoweed:
 

delicorganic

Well-known member
Λοιπόν..επειδή μιλάμε πάντα για διαφορετικά φυτά με κατά κόρον διαφορετικά χαρακτηριστικά,εδώ θα προσπαθήσω να περιγράψω κυρίως τα επικρατέστερα χαρακτηριστικά απ’ τα νέβιλς.
Επίσης ο καθένας έχει διαφορετική αντίληψη για το άκουσμα-αρωμα-γευση ακόμη και του ίδιου φυτού,οπότε η περιγραφή κάθε ποικιλίας-φυτού είναι σχετικά υποκειμενική παρ’ότι βασίζομαι και σε αντικειμενικές οπτικές.
Απο άποψη δύναμης είναι ένα απ ‘τα καταστροφικότερα που έχω δοκιμάσει.
Τι εννοώ καταστροφικότερα..
Εγκληματικό άκουσμα..σε σημείο να έχεις βότανο στο βάζο και να μην τολμάς να το ακουμπήσεις όλη την ημέρα..όποτε έγινε δεν μπόρεσα ποτέ να κάνω οτιδήποτε μετά,πέρα απ΄το να κλείσω μάτια και να ονειρεύομαι ξύπνιος για κάμποση ώρα ..
2-3ωρα με φιλαράκια,να μην ανταλλάσουμε κουβέντα,πριν ακόμη σβήσει το τσιγάρο τα βλέφαρα βαραίνουν..
Άκουσμα Κουτουλιά με έντονο το στοιχείο της ίντικα και του haze , ο βαθύς ύπνος και το βαρύ πρωινό κεφάλι είναι εγγυημένα αν ξεχαστείς.Τσιγάρο για να αράξεις αναφιμσβήτητα,σωματικά αχρηστευτικό,κεφάλι μεγάλο,μάτια κλειστά,ταξιδιάρικο στο πρώτο τσιγάρο,πολύ βαρύ και υπνηλιακό απο το δεύτερο και πέρα..
Απο αρώματα έντονα ρετσινάτα, ένα-δύο που φυστίκιζαν κάπως, ένα σαν κάτουρο και κάποια σαν ‘’δηλητήριώδες’’ ρετσίνι..
Απο γεύσεις πολύ ήπιες,γήινες ,κυρίως πεύκο?,φυστίκι.
Τελική αποτίμηση
Λιτοδίαιτο,ανθεκτικό,Παραγωγικότητα πολύ καλή,βασανιστικά αργή αναπτυξη+ ανθοφορία 15-19+ εβδομάδες,δολοφονικό-εξαντλητικό άκουσμα,κυρίως γήινα ρετσινάτα αρώματα.
Με βάση τα δύστροπα γούστα μου στην κάνναβη δεν υπήρξε κίπερ εδώ για εμένα,εκτός του αξιόμαχου αρσενικού βέβαια που κουτούπωσε μεταξύ άλλων τις καλύτερες παναμέζες απο Άσσο και Κανναβιογένη και περιμένω να δω τα αποτελέσματα κατα τα χριστούγεννα.
 

thandee

Active member
Delico εγινες κατατοπιστικοτατος στο ακουσμα του nevilles haze απο mrNice...απο τις sativa επιδρασεις του ειναι τυπου kalamata red...γιαυτο μαλλον και τα παρομοιαζουν..η sativa ομως πουβαλε ο neville απο που να ειναι???ακριβως αυτου του τυπου το high εχει και το Lebanese Red χωρις το burnout οταν σαφηνει και με μηδενικη σωματικη κουραση...(ειναι και καθαρο ibl με 10-14 εβδομαδες ανθοφοριας max)κατα τα αλλα ολο το υπολοιπο εφε που βγαζει το nevilles ειναι Sativa τυπου high..ειναι πολυ περιεργο για τα δικα μου δεδομενα τετοιου ειδους high...οντως στην διαρκεια της μερας δεν μπορεις να ακουμπησεις κατι τετοιο...ταξιδευεις και ταξιδευεις και ταξιδευεις...εχεις γυρισει ολο τον κοσμο και αυτο δεν λεει να ξεκολησει απο πανω σου...:biggrin::dance013:
φιλος σταματησε να πινει χορτο εξαιτιας αυτου του τσιγαρου...ειλικρινα..κιομως..:tiphat:
 
Top