What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Nebula + Papaya

Status
Not open for further replies.

Snypie

Active member
Hali Kertészek, kedves Ismerőseim :)!

Új kört indítottam a szokásos setuppal:
- Előnevelés PC boxban, 2x23W 6500K-s CFL alatt. A magonc korszakot szellősebb közeggel gondoltam ezúttal, a growmixbe kevertem még perlitet és kókuszt. A pot fél literes, műanyag.

- A rendes veg a sátorban lesz 250W 4200K-s CMH alatt. Az első átültetéskor fognak átkerülni ide (a hétvégén tervezem) growmix + 10% kókusz /-> erről az arányról jó írásokat olvastam fórumokon, kipróbálom/, 3 literes műanyag cserepek.

- A virágzás 250W HPS alatt lesznek 10 literes smart potban (Allmix + 10% kókusz).

Táp: BioBizz Fishmix + bloom

Fajták:
- 2 db Paradise seeds - Nebula
- 2 db Nirvana seeds - Papaya

Ebben a körben tényleg nem kapnak majd a fenti 2 tápon kívűl semmit és a PH állítgatással sem fogok foglalkozni.

Amúgy GK látom Te már visszaálltál rá. Miért? Régebben pont Te mondtad nekem, h nem kéne PH-zni, mert csak a baj van vele.

Jöjjenek a képek:
6. nap együtt


12. nap együtt:


12. nap Nebula:


12. nap Papaya:
 

DropleX

Member
Szepek,gratula!
Imadom a papayat bar jo 10 hetes viragzasu :D
Ezt a ph dolgot nem ertem,hisz ha nem jo,akkor nem tudja felvenni a tapanyagokat..
Sok sikert!
 

Snypie

Active member
Ezt a ph dolgot nem ertem,hisz ha nem jo,akkor nem tudja felvenni a tapanyagokat..

Köszi, rám fér! :D

Hát, nem tudom. Az a baj, h nagyon megoszlanak a vélemények, kb. 50-50. Zk-n is ez a tanács jött többetektől annó. A neten azt mondják, h a föld bufferként szolgál, így mindenképpen kiegyenlítódik. Ha hydrós PH állítót használsz, akkor azzal tönkre teszed a mikró faunát. A citromsav meg nem sokáig tartja meg és állítólag azzal is elmegy egy idő után a PH.
A BioBizz különben az írja egy faq-ban, h ha nagyon magas a locsolóvíz PH-ja, akkor 7.0-7.3 körül állítsuk be és utána tegyük bele a tápot, de ez nekem nagyon furán hangzik. Max. fordítva.
Na m1, majd kiderül.

Ha nem tetszik nekik a PH, az mennyi idő alatt lesz látható?

Amúgy Te hogy csinálod most a BioBizzel?
 

DropleX

Member
4.-5. hettol kezdtek nalam sargulni a levelek mikor rossz volt a ph, de ezt nem tudom neked megmondani.. 6.8ra szoktam allitani a pht,es utana a tapot bele, vegulis ha nem tul magas a csapviz phja meg jo is lehet,mert a biobizzes foldeknek pont jo a phja..
 

sucminee

Active member
Nekem a Bb tapok majd 0,5 pht levittek mindig, igy az atlag 7,5 csapvizhez mar alig kell ph allitas. Ezen nem sporolnek foleg mert a 3 liter folded bufferje szinte semmi es a 10-e se sok ha minden nap locsolni akarod/kell a levegos kozeg miatt. Ez az egesz elgondolas kicsit santit nekem de ha phra megis odafigyelsz nem fog feldolni es lesz a novenyekbol vmi. Amugy a jobb oldali papaya a szellosebb levelek miatt nekem ien kicsit sativasabbnak tunik de meg talan korai mit mondani de ha szerencsed van vele (legyen) akkor olyan finom iz illat lesz belole hogy remelem raksz el klont kesobbre.
 

GK_420

Active member
Ha van ott még lámpa miért csak kettővel pörgeted?
Hát most csapvízet kapnak és megjelent hiány aminek nem szabadott volna szóval felnéztem a vízmű oldalára és 7.6-os pHval küldik ide a vizet. Ezért kapnak a vízbe pár csipet citromsavat aztán helyre jöttek szépen. Azért is kapták ezt mert nem piszkálja mégse "annyira fixen" a pH-t és ez pont elég is volt.

Hajrá!
 

Snypie

Active member
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Végülis van BioNova citromsavam, szóval nincsen akadálya a PH állításnak!

gk: Azért csak 2, mert tegnap átrendeztem őket, amíg 1 sorban voltak, addig 3 ment! De igazad lehet, mert úgy több fényt kaptak!
 

GK_420

Active member
Hát van ott 4 is ahogy látom...bár hogy miért jó itt előnevelned azt már meg se merem kérdezni. :D Most már azért használnák ám a fényt...magaddal baszol ki ha van fényed és ezzel játszasz nekik még mindig. Mert magoncnak még oké de 250w alatt már 2x ekkorák is lehetnének és ez a különbség most idővel csak sokszorosa lesz.
Bionovás a citromsavad is? :D
 

GK_420

Active member
Nem gondoltam hogy el tudnak adni citromsavat is így. Nekem kristályosítva van bioboltból. :)
Jó helyük lesz most már ott. ;)
 

Snypie

Active member
A sátor már megjött pénteken, a többi cucc holnap, így 1-2 nap és jönnek is a képek. (60x60-ból költöznek 100x100-ba)

A lányokat közben megtoppoltam 5. levélpár felett kb. 2 hete. 3-at pozitív értelemben elrontottam, FIM lett belőle, aminek rendkívűl örülök. 1-2 ág fejlődött ki a szárból, így 3-4 főágam lett. 1 növénynél pedig a top sem jött össze, csak félbevágtam a leveleket, őt újra toppoltam 1 hete kb. Szorgosan kötözgetem is őket, szép bokrosak már.

Át is lettek ültetve 3 hete 3 literbe.

Voltak gondjaim megint az öntözéssel, annak ellenére, h vettem földnedvesség mérőt, de szart sem ér. Visszatértem a mérleges megoldásra.

Amint berendezem az új sátrat, akkor ígérem, rendszeres lesz a frissítés, addig nem láttam értelmét.

ui. Ph-t 6.6 körül tartom, a kifolyóm 6.7-6.8 között, kivéve egynél, ott 7.0.
 

Snypie

Active member
Ez még nem a végleges cserépméret! Csak tudod, így jobban tudom kontrollálni az öntözést :D

10l-es szövetedénybe terveztem, amíg nem jött közbe a nagyobb sátor.
Ebben tudnátok segíteni, mert lassan itt az ideje az átültetésnek? Elég lesz a 10l? Mindig 4 növény lesz majd, organikus földben. Ahogy számolom, majd olyan 110-120 cm-es lehet majd a növény max. magassága. 15l ill. 25l szövetedényeket tudnék venni, de sztem a 25 az túlzás lenne.
 

vazsi

Member
Ez még nem a végleges cserépméret! Csak tudod, így jobban tudom kontrollálni az öntözést :D

10l-es szövetedénybe terveztem, amíg nem jött közbe a nagyobb sátor.
Ebben tudnátok segíteni, mert lassan itt az ideje az átültetésnek? Elég lesz a 10l? Mindig 4 növény lesz majd, organikus földben. Ahogy számolom, majd olyan 110-120 cm-es lehet majd a növény max. magassága. 15l ill. 25l szövetedényeket tudnék venni, de sztem a 25 az túlzás lenne.

10 liter bőven elég...
 

Snypie

Active member
Sátor véleményezése


A sátor fém váza sokkal vékonyabb anyagból készült, mint a Mammuth Classic sátramnál. Nagyon emlékeztet az 1500 Ft-os kínai sörsátorra, amit egy kis szellő szétcsavart... Amíg nem volt ráhúzva a borítás, addig nagyon imbolygott, de most így elég stabilnak néz ki. Kb. 15 kg-al van megterhelve (lámpa, cooltube, 2 csőventi, csövek, trafó, elosztók).
A sátor anyaga iszonyat vékony, de szerencsére nem engedi át a fényt, a fényvisszaverése tökéletes, szinte vakító, napszemüveg nélkül lehetetlen dolgozni benne. Tetszik, h a tálca is maylar borítású, iszonyat könnyű tisztán tartani, kíváncsi leszek mennyire fog majd bemattulni a víztől, táptól, a cserepek huzogatásától.
Iszonyat jó a nyílások száma, pozíciója. 2 db cooltube nyílás középen, fent, 2 db beömlő nyílás a sátor elejénél lent. Jelenleg csak itt kapja a passzív levegőt, 125-ös csövön keresztül. Minden cső végére tettem aktívszén paplant, h ne menjen be a por, ill. a fény kijutását jelentősen csökkentsem. Aztán van még a sátor tetején 2 bazi nagy kimeneti nyílás a kifújóknak. 2 pici nyílás a vezetékeknek. A nyílásokban iszonyat jó, h dupla zárással rendelkeznek, így tuti nem szökik ki a fény.
Továbbá van még 3 db négyzet alakú passzív beömlő, amik jelenleg zárva vannak. Itt már van fényszökés, ami a csomagolás miatt van. Pont itt volt meghajlítva a sátor és az Istenért sem tudom kisimítani, mindig marad benne egy V betű. Ugyanez igaz a zipp-zárra, amennyiben nem simul rá a benti "huzat", akkor látszik a fény, de csak szemből. A zipp-zár szintén olcsó táskára hajaz... De könnyen jár.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, végre a párásító is a sátorban lehet, és még a növiket is tudom még bent locsolni. ELFÉREK!!! A hőmérsékletem is jelentősen csökkent, a sátor szélén 23-24 fok, a cooltube 2 szélén 26-27 fok van.
A keverő venti 20W-os, jelenleg 2-es fokozaton (a gyengébbiken) üzemel és oszcillálós.





 

Snypie

Active member
A növények

Nebula #1


Nebula #2


Papaya #1


Papaya #2


Sajnos, főleg a Nebulákon meglátszik a túlöntözés, de ez most korrigálva lett, mint említettem. A topolás utáni részeken már nem látszik, az előtte lévő részeken igen...

Ez a galéria kezelés picit kiakaszt, össze-vissza keveri nekem a képeket, így most nem tudom melyiknek hány főága lett toppolás után.
A lényeg, h 2-t sikerült fimelnem 4 ágra, 1-et 3-ra, 1 pedig csak top lett (az is csak másodjára). Holnap majd megírom.

A 10l-ba való átültetést kb. hétvégére tervezem, bár még nem jöttek ki a gyökerek a 3l-es cserép aljára.

Kb. ennyi. Mostantól rendszeres lesz a frissítés.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top