What's new

NAWOZY/PODLOZA/SRODKI OCHRONNE

L&M

Member
a ja z sarnami żyje zajebiscie , w zeszłym roku obok moich krzaków miały legowisko i nawet jednego listka gady jebane nie zerzarły:D:D:pP
 
G

Guest

a co powiecie o podlewaniu wodą z akwarium zawiera ona amoniak jak podlewam kwiaty to rosną jak szalone
 

kubstyl

Member
nikt nie zamieścił florovita :p jak go dawkowac itp. a przydaloby sie bo wlasnie kupilem florovita , i nie wiem czy mam rozcienczac tak jak na opakowaniu i co ile podlewac ? czy podlewac florovitem przy kazdym podlewaniu co 3 dni ?
pozdro
 

rberciol

Member
Jam mam pytanie jak chronić się przed grzybiarzami. Znalazłem fajne małe polanki w lesie, mam nadzieję że nikt tam nie będzie chodził ... :( Ogrodnik nastraszył mnie:/ ;p

Wątpie że sie da człowieka odstarszyć, a innych miejscówek nie znajdę bo nie ma
 
Last edited:

L&M

Member
zasieki, wnyki, okopy, wilcze doły, miny, to chyba jedyne sposoby jakie mi przychodza do glowy...
 

wojek

Member
No witam na sarekni to ja używałem środka o nazwie Pelacol ok 30zł.
Brałem kawałki patyków smarowałem je i wbijałem blisko krzaczków a to co wbijałem w ziemie owijałem folią żeby krzaczkom nie szkodziło.
 
L&M said:
GNóJ (NATURALNY)(NAWóZ)
(...)
Plusy to:
-nieda się przedawkować
-działa długoterminowo
-całkowicie naturalny
- łatwo dostępny
- bardzo tani

minusy:
-trudny w transporcie
-nieprzyjemny zapach
(...)
powodzenia

Niestety gnoj mozna bardzo latwo przedawkowac. Nawoz ten jest bardzo mocny, czy to od kur czy bydla. Nawozy naturalne rowniez znacznie zakwaszaja glebe, wiec wraz z nimi trzeba uzyc dolomitu (czy innego srodka do wyrownania pH).
Oczywiscie bardzo polecam ten rodzaj nawozu :D lecz trzeba go dawkowac rozsadnie.
 

wojek

Member
No racja nawet naturalny nawóz da się przedawkować.
Ja dwa lata temu wymieszłaem ziemi z ogrodniczego i trochę kurzaka a potem jeszcze podsypywałem kurzakiem i popaliłem sobie cały układ korzeni i wszystkie krzaki padły.
 

L&M

Member
hmm, może i racja ale nie trzeba też przesadzać, na samym gnoju też nic nie bedzie rosnąć, ja ogólnie daje łopate gnoju na taczke gleby i chyba jest w porządku
 

tomato

Member
Veteran
Sarna-Stop 45EC - preparat odstraszajacy sarny, zajace i inne zwierzaki. wiecej do przeczytania w ulotce informacyjnej producenta SARNA STOP 45 EC

22085sarna_stop-1.jpg
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Ja popyram po ogrodniczych jutro, akurat jade po ślimakol. Zobaczymy co to warte jest.
 

tomato

Member
Veteran
UNILITE said:
ktos juz tego uzywal? dziala to? :chin:
chyba nikt tego tutaj nie uzywal, chyba ze sie myle....ale czytalem o tym preparacie na jakims ogrodniczym forum, i ponoc dzialal. warto przetestowac, niz potem pluc sobie w brode i zalowac
 

baku

Member
mnie też nurtuje ten problem ponieważ często jak przychodzę na spota to obok sadzonek widze w pizdu sladów, aż sie dziwie że ani jedna nie została jeszcze stratowana.

te sarny są już tak sprytne, że trzeba mieć naprawde dobry preparat żeby je przegonić :) :sasmokin:
 

rberciol

Member
Selasie, moim zdaniem, nie jest to najlepsza metoda, jeżeli środek przemieszcza się z sokami rośliny. Roślina nie jest taka naturalna. Zagotowany tytoń powinien pomóc tak samo jak ten środek
 

dreadnattycongo

New member
1.AZOTOBAKTERYNA - Szczepionka nawozowa zawierająca żywe komórki Azotobacter sp., wiążącego wolny azot z powietrza. Azotobakteryna wzbogaca rośliny w azot, a syntezując stymulatory wzrostu (witaminy, gibereliny, auksyny) działa bardzo korzystnie na ich rozwój i plonowanie. Dzięki zastosowaniu azotobakteryny następuje wzbogacenie gleby w azot (20kg azotu na 1ha / 1rok). szczepionka dla ROśLIN NIEMOTYLKOWATYCH producent: ZPUH "BIOFOOD"
Niestety w ofercie sklepów ogrodniczych nie mogłem znaleźć tej szczepionki, a przydałaby się bo nie trza nawozić żadnymi azotanami, więc natura pełną gębą.

2 BIOPON mikoryza uniwersalna- szczepionka endomikoryzowa do kwiatów i warzyw. zalety stosowania:
*1000 razy zwiększa powierzchnię chłonną korzeni
*Zwiększa tolerancję na stresy związane z brakiem wody, temperaturą, niewłaściwym pH gleby
*Przyspiesza wzrost roślin
*Chroni przed chorobami korzeni
*Poprawia kondycję roślin

3. Atonik(dawniej) Asahi SL
biostymulator wspomagający rozwój roślin oraz ograniczający działanie różnych stresów jakimi są niskie temperatury, fitotoksyczne działanie środków ochrony roślin i nawozów, susza, gradobicie i inne. Substancję aktywną Asahi SL stanowią związki fenolowe i to właśnie one uczestnicząc w wielu zasadniczych procesach metabolicznych zachodzących w roślinie wspomagają je sprawiając, że rośliny lepiej się rozwijają a ich reakcja na stres jest bardziej energiczna.
Środek powoduje przyspieszony bujny wzrost roślin, ma wpływ na wyższe plonowanie oraz polepszenie jakości plonów. Najbardziej wskazane jest zastosowanie środka w przypadku uszkodzenia roślin np. środkami ochrony roślin lub w warunkach nie sprzyjających wzrostowi roślin np. susza, przymrozki i po posadzeniu.
jest to biostymulator na bazie nitrofenoli wytwarzanych w niewielkich ilościach przez rośliny, jest więc bezpieczny i nie posiada okresu karencji.
Piszę magisterkę o wpływie tego środka na plon i jego jakość, co prawda innej rośliny oleistej (na zioło sie nie zgodzili:( ) i w przypadku innych roślin naprawde działa. przy dobrych warunkach efekt stosowania jest mały jednak w warunkach stresowych typu susza, choroby naprawde widać poprawę plonu:)
 

baku

Member
dzisiaj zakupiłem preparat sarna stop 45 EC zobaczymy czy to zadziała a jak nie to obetne włosy i owinę na patyk, jak wiadomo te roślinki w walce z sarnami wymagają poświęceń :D
 
G

Guest

dreadnattycongo said:
1 AZOTOBAKTERYNA
2 BIOPON mikoryza uniwersalna
3 Atonik(dawniej) Asahi SL

hmm... uzywa ktos tych specyfikow ? Pewnie SlaW pryskal maroca zeszłego sezonu :wave: pozdro
 

Ikser

Member
WSZYSTKO O NAWOZACH NATURALNYCH I CHEMICHNYCH!! http://chemia.plumbum.pl/174,artykul.html
O nawozach organicznych zamówiłem sobie elementy do soilmix:Drozdze piwne, Fish meal, oraz serwatka...
Fish meal(maczka rybna):
Białko - 65%
Tłuszcz - 12%
Popiół - 17%
Woda - 5,41%
Sucha masa - 94,6%
Strawność białka - 90,8%
Na - 0,74%
Ca - 3,5%
P - 2,94%

Aminokwasy:
Kwas asparginowy - 61,27
Treonina - 26,74
Seryna - 27,22
Kwas glutaminowy - 94,26
Prolina - 27,88
Cystyna - 6,26
Glicyna - 41,83
Alanina - 44,38
Walina - 37,78
Metionina - 19,26
Izoleucyna - 27,70
Leucyna - 46,82
Terozyna - 19,60
Fenyloalanina - 20,04
Histydyna - 13,65
Lizyna - 43,25
Arginina - 39,59
Tryptofan - 6,92

Drozdze piwne: Drożdże piwne są doskonałym źródłem witamin z grupy B, naturalnych protein (zawartość białka 46%), aminokwasów egzogennych i związków mineralnych

Serwatka: W postaci proszku powstaje w procesie odseparowania wody dzięki czemu pozyskany proszek zawiera 10% białek o doskonałej przyswajalności, dużą ilość minerałów (potas, wapń, chlorki, fosfor, sód) oraz znikome ilości tłuszczu, oraz dwucukry laktozy.


Dodatkowo stosuje całą linię Plagron: ROOTS, ENZYMES, PYTH-AMIN, GREEN SENSATION, ALGA BLOOM
Oraz Atami: Pk13-14, Atazyme
Na veg mam nawóz mineralny NPK 12-0-46

Do zastosowania tych naturalnych mieszanek do soilmix zainspirowaly mnie odzywki plagron...
Zapachy tamtych nawozów są bardzo znajome.. wszytsko co w nich jest i poznaje to zapach orzechów i mielonych ryb.. jeden hjest bardzo gęsty i biały dlatego serwatka...
Zobaczymy jak sie spiszą..
 
Top