What's new

Nasze dziwolągi.

mistic

Member
Witam.

Tematu takowego jeszcze chyba nie ma więc pozwalam sobie założyć...

Często przeca na naszych roślinexach pojawiają się różne ciekawostki i niesamowite twory natury/karmy...
Myślą przewodnią jest aby wrzucać tutaj foty wszelkich ciekawych odmienności, osobliwości i wspomnianych wyżej dziwolągowości na naszych ulubionych roślinach. Wydaje mi się to ciekawe zarówno z punktu widzenia pasjonata jak i naukowca :) Mam nadzieje, że będzie to dobra odskocznia jak i sympatyczna ciekawostka.
Zapraszam !

Na początek ode mnie lightowo; takie cuś;:kilka extra paluchów na liściu [liść ciut większy od mojej dłoni] takich liści na roślinie jest całkiem sporo...:

picture.php
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Bliźniaki. Z jednej pestki po 2 roślinki. Zdarzyło mi się parę razy ale tylko z jednego crossa (BambataxErdPurT)

picture.php


Były jeszcze albinosy z Auto Lhotse kiedyś. Nie tylko u mnie z resztą. Niestety nie przeżyły.
No i potrójne roślinki (potrójne liścienie i liście) ale to u wielu już prawie było, więc poprostu zdaża się.
 

Wyrolowany

Active member
też miałem sytuacje że mi z jednej pechy dwa planty wyszły hehe, myślałem na początku, że sie pomyliłem i przez przypadek do jednej donicy dałem dwa sionka, a jedna została pusta, no ale z wszystkich doniczek coś wyszło więc nie było takiej opcji :)

inna mutacja z tego samego grow która mi sie przytrafiła hehe:
picture.php


dodam, że mutacja się skończyła gdzieś na czwartym piętrze i dalej plancik był normalny :)
 

Plantator

Active member
Veteran
To był dopiero kozacki mutant :] pierwszy grow , szkoda że się nie udało zrobic clona , bo to wogóle do gandzi nie podobne było.



 
Plantator mi takie mutanty robia sie co roku :) jak przelaczam im swiatlo dla potrzeb wysexwoania a potem spowrotem na weg
picture.php
 

Plantator

Active member
Veteran
Siema , ja jeszcze umiem poznać co to reveg :] to nie był ten efekt , ta cecha była od poczatku do końca , nastepne pokolenie było trochę poskrecane też , tylko że to był cross z hells angel . wysiałem pestki po tylu latach, ale one trochę kiedyś wilgoci złapały , niewiem czy coś wyszło z nich :[
 
no to nie zle. kiedys czytalem czyjs doktorad na ten temat to pisali o motuacji wystepujacy glownie z przyczyn zmiany swiatla, a o takich wybrykach natury, ze od pestki to tez cos bylo ale jak dla mnie za skomplikowanym jezykiem bylo to pisane :)
ciekawe czym to bylo spowodowane? a pestek nie moczysz w jakichs specyfikach: uodparniajacych, przyspieszajacych?

edit: teraz tak myslalem i wymyslilem ze taki mutant z pestki to moze byc efekt zapylenia revega. jak jak wysadzalem wlasnie takie revegi to te co skads pylu zlapaly nie urosly i takie zmutowane zostaly do konca natomiast inne z normalnialy. szkoda ze pestki z nich mi sie nie ostaly i nie mialem kiedy ich wyprobowac....
 

tomato

Member
Veteran
ja w tym sezonie trafiłem na white mastera, który od małego miał poskręcane i pozawijane liście. rósł strasznie pomału, teraz jest kilka razy mniejszy niż reszta rodzeństwa. miałem go usunąć, ale w końcu zostawiłem.

picture.php
 

Giet

Member
miał ktoś te chybrydy z DF z quakemind albo f2seed?((DF x LR) X AK47) wykazują jakomś odmienność? jak pytałem z f2 podobno 30% ma cechy df i różni się od przeciętnej konopi
a ten DF jaką ma wkońcu nazwe? bo nie moge znaleść jakoś śmiesznie wyglondał same 3listne nie pamiętam
 

Ergonomic

Member
DF- ducksfoot
Cecha "webbed" czyli zrośnięte liście jest cechą recesywną dziedziczącą się normalnie więc teoretycznie 25% F2 DFxLR powinno mieć tę cechę. Nie wiem za to czy nie jest ona sprzężona z innymi cechami takimi jak prędkość dojrzewania, zapach i inne.

Krzyżówka którą podałeś w pierwszym pokoleniu nie powinna wykazywać żadnej odmienności w kształcie liści, ale jest dobrym materiałem genetycznym do dalszych krzyżówek bo może mieć cechę "webbed", ale zagłuszoną przez dominujący gen liści normalnych. Przejrzyj temat o breedingu w naszym dziale.
 

Amnnesia

Member
U mnie jak narazie na dosc spora liczbe plantow df x lr x ak47 nie pojawilo sie nic z liscmi df choc napewno w jakims procecie sie trafia ale to beda pojedyncze sztuki Pozdrowionka
 

Giet

Member
DF- ducksfoot
Cecha "webbed" czyli zrośnięte liście jest cechą recesywną dziedziczącą się normalnie więc teoretycznie 25% F2 DFxLR powinno mieć tę cechę. Nie wiem za to czy nie jest ona sprzężona z innymi cechami takimi jak prędkość dojrzewania, zapach i inne.
napisali że jest właśnie tyle szans na kształt df z f2seed w pierwszym pokoleniu sugerują że klienci wyłowili już coś z tego ale chuj wie, wazne że to krzyzówki bo z tego co dawniej pisało to strasznie słaba mocą odmiana
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
df x lr x ak47
w tym powyzej nie bedzie zadnych roslin o ksztalcie lisci DF .
Owadozerna nie ma nic wsponego z DF ,nawet nie staly obok siebie :D
picture.php

A Tu Hybryda z liscmi kaczuchy
picture.php
 

Giet

Member
@masakrator
picture.php

Gdzie takie coś można nabyć? przydałoby mi się do ogródka matki, raz coś tam posadziłem wydawało mi sie że to przesadziła ;P
Gdzieś w jej okolicy moze by sie nie żucało w oczy...
 
Top