What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

My Trichopticum

d-k

Active member
Zdravím:tiphat:

Zakládám toto vlákno jako mou galerii převážně detailních fotek s důrazem na zachycení osypanosti rostlin a blízkého pohledu na skupenství květeny jako takové.

V průběhu času sem budu vkládat změt různých momentek, primárně z průběhu selekcí níže uvedených odrůd :woohoo:, ale též ostatních činností v souvislosti s tímto krásným koníčkem :)

spec list:


Ghost Train Haze #1 (prac. označení - dále * - T2, T3, T4, T5, T6, TX
Moonshine Haze ( * M2, M3, M4, M5)
Grape puff ( * G2 a G4)
Northern Lights x Kill Bill ( * K1 a K2) - vlastní kříženec, 6 let čekala semena v lednici, než...

Scot's OG
Long Peak Blue


Budu se snažit o co nejdokonalejší zprostředkování té nádhery, ale bohužel nejsem žádný fotograf a můj kompakt také neumí zázraky, proto doufám, že i přes nepříliš kvalitní snímky bude váš zážitek i tak príma.

GL všem.
 
Last edited:

d-k

Active member
Circa 42 days of 12/12 period

Circa 42 days of 12/12 period

Určitě mne budete mít za lempla, ale hned vysvětlím proč cca.

Původně byly slečny, které budou na fotkách, jenž se zde objeví jako první, určeny jen k otestování vlastností, nebo-li takový před test před ostrou selekcí.

Nahustil jsem jich 36ks do prostoru 120x120 (HB XL) a přibližně po třech dnech růstové periody přepínal na periodu 12/12

Postupem času, a hlavně v důsledku absolutně přehuštěného prostoru jsem zredukoval počet na 25ks. V tomto počtu je již nechávám tak jak jsou a jen se kochám.

Dost plkání, teď už pár fotek vydávajících za 1000 slov

Grape Puff from Gage Green (G2)




Norhtern Lights x Kill Bill (K2)

 

d-k

Active member
Circa 62 days of 12/12 period

Circa 62 days of 12/12 period

Velikonoční harvest time :)

V hlavní roli Grape Puff (G4 - sativa)

picture.php
picture.php
picture.php
 
Last edited:

d-k

Active member
Circa 62 days of 12/12 period

Circa 62 days of 12/12 period

dále hrají Moonshine Haze (M2)
(jsou celkem 4 fenotypy, postupně se objeví též)

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Last edited:

d-k

Active member
Grape Puff (G2 - indica), circa 63 days 12/12

Grape Puff (G2 - indica), circa 63 days 12/12

Grape Puff

Stavba "indika" fenotypu je nižší s menšími internodami, robustnější květenou, stonkem a i hutností.
Při průplachu/dozrávání se krásně začnou zabarvovat listy do tónů podzimu.
Aroma, které se pozvolna linulo při trimování mi trochu připomíná durian, kdo ví, ví, kdo ne, hrozně smradlavé ovoce, svým puchem předčí i ty nejhorší myslitelné věci :D Snad to byl jen koncentrát, pač jinak aroma je spíše do hroznů.

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Last edited:

d-k

Active member
Ghost Train Haze #1 (TX)

Ghost Train Haze #1 (TX)

Tak, tentokrát něco nového.

Jedná se o Ghost Train Haze #1 fenotyp č. 10.
- nebyl zastřižen
- nelámán
- cca po 3 dnech růstu přepnut na květ
- konečná výška 100cm+ (od hranice kokosu).

Měl jsem tři rostliny, všechny se takto krásně rozvětvily. Zkoseno v cca 70 dnech 12/12, snesl by klidně dalších deset, takže odhadovaná doba květu tohoto fenotypu ~ 80 dní 12/12 .

Zdá se mi méně osypaný jak např. Moonshine Haze, ale zas na druhou stranu voní více sladčeji, tropická žvýkačka (mango, banány, citrusy...) a výtěžnost bude vyšší, ne-li dokonce znatelně, neboť GTH, co mám zatím zkušenost, snesou bez větších projevů nevole opravdu brutální EC - zasolil se mi kokos (první zkušenost s Advanced Nutrients při květu, a nejspíše i poslední - Canna rulezz), přičemž v momentě měření bylo EC 3,34 :crazy: - od tohoto momentu zjištění až do sklizně už jen voda! - nicméně právě díky ne zcela dobrým podmínkám lze očekávat při správných téměř až terno.
Jiný fenotyp, konkrétně č. 5 - bude níže (koště) - měl výtěžnost 25 a 24,5 g na rostlinu, u GTH TX očekávám lepší čísla. U Moonshine to bylo průměrně kolem 15g. Zatím hlavní výhodou GTH č. 10 jest jeho přirozená rozvětvenost a ukázněnost, takže nevyžaduje žádný zásah zahradníka, pokud nepočítám ostříhání spodků - od poloviny rostliny dolů nemají smysl.

Průplach čistou vodou u jednotlivých rostlin byl minimálně 20 dní před kosou a i tak zůstaly dost zelené. Na chuti to naštěstí patrné není, pouze chlorofyl, ale ten se podá postupným uzráváním ve sklenicích.

Více už na fotkách.

PS: jdou sestupně od celku k detailům

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Last edited:

d-k

Active member
Ghost Train Haze #1 phenotype no. 10, cca 70 days of 12/12

Ghost Train Haze #1 phenotype no. 10, cca 70 days of 12/12

...
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

d-k

Active member
Northern Lights x Kill Bill (K1 a K2)

Northern Lights x Kill Bill (K1 a K2)

Vlastní kříženec, který byl nalezen po letech (6-7 :D) v lednici. Rozjel jsem ho jen tak pro srandu k Northern Lights od Sensi Seeds, kterou jsem chtěl onoho času selektovat. Něco málo k NL od Sensi - Koupil jsem 30 semen, špatná klíčivost, tak abych měl nějaký pádný argument proč, dal jsem klíčit tak stará semena. Vzešla sice jen dvě z cca 12, ale alespoň je oč stát :D, narozdíl od komerčních seeds.

Nevím, co to je s dnešníma seed bankama, jak Mr. Nice a jeho Critical Skunk + Medicineman, tak i Sensi s NL fakt tragedie. NL tedy více, ale Mr. Nice zase na druhou stranu samé koule :mad:

U NLxKB, jak jsem přeznamenal, jsou dvě rostliny, obě samice a každá jiná :) K1 je po Nrothern Lights od Seedsmana, K2 po Kill Billovi, byť směsice nových genů pozměnila jak stavbu, tak též stukturu i aroma.

Květ se zdá být rychlý, odhadem ~ 57 12/12

Aroma K1 bych označil jako sour diesel, taková nevšední, dráždící nosánky :D Stavba květeny semknutá, ale klasovitá s malým podílem listů.

Aroma K2 zatím moc nevím, nějak mi zatuchla, ale nese znaky sour s ořechy (??), ještě se uvidí. Stavba velmi kompaktní, i spodní paličky jsou uzavřeny, byť např Grape Puff G2 je na tom o cca 100% lépe, rozhodně neurazí.

Teď už fotky... ale kvůli smajlíkům až v dalších příspěvcích
 
Last edited:

d-k

Active member
Northern Lights x Kill Bill (K2)

Northern Lights x Kill Bill (K2)

picture.php
picture.php


víc fotek ke K2 nemám, škoda :(
 

d-k

Active member
Moonshine Haze M4 45d 12/12

Moonshine Haze M4 45d 12/12

Jedna nepříliš kvalitní momentka ze 45 dne 12/12, ale i tak si myslím neurazí.

Jedná se o jedno ze tři fen, které si zatím nechávám. Kvete nejdéle, cca k 70 až 80 dnům 12/12, za to je ale více osypané a silné, minimálně co se vůně týče, bolí z ní hlava :D

picture.php

picture.php



Časem se tu objeví více z dalšího pokračování selekce :), nějaké ty momentky a pak hlavně před kosou jednotlivé fenotypy, tentokrát bych měl mít i prostor ke kolektivnímu nafocení. Ale dost už slibů :D
 

d-k

Active member
Moonshine Haze M2, 45d 12/12 + GTH#1 TX

Moonshine Haze M2, 45d 12/12 + GTH#1 TX

Ještě nějaké rychlé momentky

M2, podle mne Amnesia Haze feno - vůní a chutí je nejblíže AH, kterou jsem kouřil v Ensheede (NL)

picture.php


A Ghost train haze #1, feno TX (10), jenom takový kuk do boxu :)

picture.php
 

d-k

Active member
Jsem hrozná slibotechna, při sklizení jsem neměl moc náladu fotit a co jsem udělal nějaké fotky, mam v nich zmatek.

Výsledek selekce ale sdelit mohu, nechávám určitě GTH TX (sativa feno), zatím též T3 a T5 (rychlejší a kompaktnější, i vice osypané, každopádně nechám jen jedno z nich, předběžně T3). Z Moonshine Haze stopero M3, o M4 ještě popřemýšlím (sativa feno) a M2 asi půjde. U M3 jsem zaznamenal pro mne zajímavý jev, objevil jsem KAPKY pryskyřice, fakt mazec :D
 
Last edited:

d-k

Active member
Moonshine Haze M3 cca 32 12/12

Moonshine Haze M3 cca 32 12/12

Moonshine Haze fenotyp 3
picture.php
picture.php


a porovnání silná rostlina, která byla zastřižena
picture.php

vs nezastřižená slabší (špatně pije)
picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top