What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

My new growroom - Soil

Iva

Member
Zanima me cena krmilnika za več ventilatorjev hkrati. Pri nas so cene kar zasoljene. Ali si to kupil v Avstrije ali kje drugje ter seveda za kakšno ceno?
 

prx

Member
@Iva mislim da okrog 280€ sem dal za krmilnik, 160mm IN in 250mm OUT ventilator + flexibilne cevi. Da, v Avstriji sem kupil in sem dobil dost popusta ker sem vzel več robe. Ja, v Sloveniji so cene prevelike...

@ranta
Zato ker bo v drugi sobi ko bo nekega dne narejena Hydro/Led growroom.
 

ranta

Member
Zato sem ravno vprašal ker maš tak lep hydro sistemček ,sem še bolj firbčen kako bo deloval kot ti ;)
Kaj pa sorto si že izbral ?
 

prx

Member
Za hydro rabiš malo več časa, kar mi pa trenutno služba ne dopušča oz. letos mi pomoje nebo! Na soil bo Jack Herer od GHE, za Hydro pa N.Y.C.D od Soma seeds ali pa Warlock od SS.


lp
 

Koondense

Well-known member
Veteran
prx, growroom odlocno izgleda, pohvale z moje strani!

Zanima me ce mislis gojit JH od Greenhouse seeds ali gre za kak drug klon?
 

prx

Member
Da, od Greenhouse bo Jack Herer. Imel sem namen vzeti klone, ampak sem dobil po smešni ceni semena zaradi zaprtja ene trgovine v Avstriji
 

Koondense

Well-known member
Veteran
Kul, sej JH semena so dokaj poceni, sploh v primerjavi s Sensi JH:)
Upam, da ti bojo krasno uspevale!

Glih btw, po koliko in kaksne klone se da dobit v AT?
 

prx

Member
Nebi ga vzel, če nebi dobil zelo poceni semena :) Kloni se začnejo pri 9-10€ komad, potem je pa količinski popust.
 

ranta

Member
Ogreti vodi se ph poviša po prekuhavanju pa pade nazaj , naj bi bil pa potem rahlo povišan. Ec bi se moral malo znižat.
 

Koondense

Well-known member
Veteran
Po logiki bi imela destilirana voda minimalni EC in pH blizu 7.

Ok, res najnizji EC ima deionizirana voda.
 

prx

Member
Zdaj par tednov bom uporabljal navadno vodo iz pipe, seveda bo prej 5 dni stala. Potem pa tak dobim čistilec vode (Reverzno Osmozo)...da se znebim smeti iz vode..itd :) Dans sem dobil tule v Avstriji za testirat Orginal Amnesia - Dinafem, prvič slišim za tale semena :D Zna kdo o tem kaj povedati?
 

Koondense

Well-known member
Veteran
To je res vendar bi v tem primeru vodo moral destilirati ne pa prekuhavati.

Tako je, destilirano vodo lahko sam proizvajas, lahko jo kupis, se pa na dolgi rok in ob veliki porabi pozna na denarnici.
Reverzna osmoza bi naj bila neka vmesna stopnja do destilirane(po cistosti vode), tako da bo s tem filtrom ziher imel dobro vodo za hidroponiko.
 

prx

Member
Me res zanima kako bi se obneslo na zemlji da uporabiš destilirano vodo in ATA Terra gnojila. Najbol me zanima EC in PH :) Čeprav pri zemlji ni tak problem PH...prid hydro je večji problem. Drugače pa destilirana voda ni problem, če bi skočil v Slovenijo bi jo lahko dobil na 100l...samo poznati moraš kakšnega kmeta ko kuha žganje...itd :)
 

Latest posts

Latest posts

Top