What's new

מתחילים שוב Grow log

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
נראה כמו הרבה עבודה.

היום התחלתי את הצמחים הראשונים.
שתלתי את מה שיצא מהג'יפי בעציצי 6.5 ליטר עם אדמה ובתחתית שמתי תערובת קוקוס פרלייט לניקוז.
מעל העציצים יש תאורת 250 ובקרוב אני אוסיף עוד תאורה על ידה.

הרבה מאוד זרעים לא נבטו לי, כמעט חצי. משהו ממש לא בא לי בטוב הפעם.
שמתי עוד כמות של זרעים במים ואני הולך להנביט אותם במטלית נייר הפעם לפני הג'יפי.
עד יום ראשון אני מקווה שיהיה לי עם מה לעבוד ולמלא את המקומות החסרים ואולי לשכפל את הקונסטרוקציה של המטר רבוע שכבר יש שם.

הטמפ' זזה סביב ה27 נכון לעכשיו והלחות סביב ה75%.

Attachments

• DSCN9891 (Large).JPG
    DSCN9891 (Large).JPG
    36.7 KB · Views: 11
  • DSCN9892 (Large).jpg
    DSCN9892 (Large).jpg
    63.2 KB · Views: 13
זה בטח הג'יפי? קראתי כל מיני דברים לא טובים עליו. ברוקוול בדרך כלל אין בעיות.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני משתמש בו משהתחלתי ואף פעם לא היו לי בעיות איתו.

אני תכלס לוקח בד"כ כל מה שיכול להכיל צייר טואלט כמו עטיפה של חבילת דיסקים או מכסה של קופסאות אחסון
מרטיב נותן בסיס טוב
שם זרעים ושם שוב שכבה טובה של נייר טואלט ותמיד דואג שזה לח טוב,בחיים לא היה לי זרע שלא נבט,כאילו גם אם זה לקח לו שבוע וחצי שבועיים זה תמיד קרה
אבל לא יודע אולי גם הזרעים לא משהו,בעיקרון כבר הנבטתי איזה 400 זרעים על מכסה קטן כזה וכמעט כל מה שהיה שם נבט,וגם אם לא ישר אז אחרי כמה זמן באדמה,בד"כ זה רק עניין של לשמור על זה מספיק רטוב ולח עד שהוא יחליט שבא לו לצאת וזהו,הבאתי לחבר זרעים,אמר לי הם לא נבטו,אמרתי לו יודע מה נבדוק,שמתי כמה זרעים שהיו לי פה,כולם נבטו חוץ מאחד,אבל לא דאגתי מספיק שיהיה רטוב באחד הזה,אחרי זה דאגתי יותר טוב והשריתי אותו טוב והוא נפתח יותר מאוחר ועשיתי לזרע הזה קטיף, לא מזמן,הצמח הכי גדול שהיה לי שם בתמונות
נראה לי שזה בעיקר סבלנות והשרייה נכונה,אני לא משתמש בשום דבר בשביל ההתחלה,נותן להם להנביט וזורק אולי חצי סנטים פנימה ומכסה ואז הוא יוצא בקצב שלו בכיף,
הורטיקלי הזה נראה נחמד,אבל בסופו של דבר נראה לי שיש שם עדיין איבוד של שטח,כי אתה לא שם סקרוג כדי ,לנצל את כל השטח גידול ראיתי תמונות של חדרים מלאים בדיוק כמו התמונה הזאת,קטיפים מאוד יפים אבל זה עדיין נראה כאילו אם היו משלבים בין ייחורים גבוהים לייחורים נמוכים יכלו לעשות ממש קירות של ירוק פשוט עם הורטיקלי

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
פעם ראשונה שלא נובטים לי זרעים כמו שצריך.
יכול להיות שפשוט אני לא מספיק סבלני כי עברו בינתיים רק 12 יום.
היום צץ עוד נבט
בכל מקרה יש עוד משהו כמו 20 זרעים חדשים במגבות נייר לחות אחרי השרייה של לילה במים מזוקקים.
אין לי רצון לבזבז ג'יפי אם מסיבה מסויימת הזרעים שלי נדפקו במהלך האיכסון שלהם.

Last edited:

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
כל הזרעים שבדקתי במגבות נייר נבטו תוך פחות מ24 שעות וכבר יש להם זנבות ארוכים מידי.
שמתי עוד זרעים להנבטה והשגתי ייחור מהחממות הרפואיות שאין לי שמץ איזה זן הוא אבל זה בבירור. הוצאתי אותו מצמח בפריחה של שבועיים והוא נראה בנזונה מכל בחינה. נקווה לטוב איתו.

היום אני הולך לסדר עוד ריבוע של מטר רבוע כמו שיש כבר עם עוד 25 עציצים.
בינתיים הם יחלקו ב250 אבל עד סוף השבוע תתלה מנורה נוספת.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
עוד נבטים נשתלו אתמול בלילה ועוד ישתלו מחר בבוקר.
אני עובד על לארגן את כל התאורה.

הלחות בחדר שהגעתי אתמול הייתה לפי המד הלא אמין שלי על 92%.
היה רטוב בפנים.
אני צריך ללמוד איך להפעיל את המזגן כמו שצריך כדי שייבש קצת או לקנות משהו שייבש את החדר.
אבל בשלב הזה זה לא מפריע, במיוחד שהחדר מחוטא. הנבטים שמחים ולא צריך להשקות יותר מידי.

תשמע אם המד שלך לא אמין אבל אתה מרגיש שלח מידי כנראה שלח מידי,בעיקרון אני מפעיל מזגן על 25 בערך תלוי במזגן שלך ובכל מקרה בגלל שחם בארון ומגיע אויר קר מבחוץ אז תמיד ישאר לחות,אבל זה בד"כ משאיר אותו יותר לכיוון ה-50-60
אני לא יודע איך האיורור שלך והתחלופה של אויר,אבל אם מצטבר שם לחות אתה גם יכול להוסיף מאווררים שיוציאו מהחדר את האויר,זה נשמע כאילו שאין סירקולציה בחדר יותר מידי
בקיץ פה עם חדר סגור בלי מזגן אתה תצבור טונה של לחות,אני גם בחושך נותן לו מיזוג ונותן מנוחה של כמה שעות באמצע כדי לחסוך חשמל וגם כי אני מנסה להיות עדין עם שינויי הטמפרטורה

תן כמה תמונות של החמודים מעניין איך הם נראים,אני חולה על שיטת הנייר טואלט,לא אשנה בחיים אחי :) פשוט אחוזי ההצלחה כל כך טובים אין סיבה לקנות משהו כאשר אתה יכול להישתמש במשהו זול ובייתי שעושה את העבודה,גם עם ייחורים אני ממש לא עובד קשה
לא מבין למה קונים פרוגרטורים,כלומר זה מקל אבל אם אתה חותך בזמן נכון ושותל כמו שצריך,תוך יומיים הם יכולים להתחיל להיתבסס על מים מהמצע

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני שם על 27 מעלות בגדילה.
אין מספיק סירקולציה כי האויר לא יוצא משם - רק המזגן עושה גם איורור. היום או מחר אני אוסיף כמה מאוררים קטנים ואצלם כמה תמונות.

פרופוגטורים זה יותר לייחורים.

שאלה: כשאתם טומנים במצע את הזרעונים שבקעו כבר בנייר טואלט, מה הסיכוי שמשהו יתפקשש שם? נזק לשורש בהעברה, או בעיה של קליטה במצע? לא קיים?

בעיניי לשתול ישר באדמה זה ממש מוצלח. לפחות באדמת דשנית הרגילה. בקוקוס-פרל' היו לי בעיות בעבר עם נבטים (הם נבטו ומתו ישר במצע או שלא נבטו), אבל אני חושב שפתרתי אותן ועכשיו לא אמורה להיות בעיה אפילו בקוקוס להנביט.

פעם שעברה הייתי מאוד מרוצה מההנבטה ברוקוול, כולם נובטים בזה, 90%, אבל מה, כששותלים את הרוקוול באדמה הוא מתייבש הרבה יותר מהאדמה, וכשהנבט קטן בימים הראשונים זה עלול להרוג אותו.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם יתפקשש זה בגלל טעויות בעבודה. אני מתוך 40 לא שברתי כלום.
אי קליטה יכולה להיות בכל שלב אבל זה לא כזה נפוץ.

אפשר לשתול ישר באדמה אבל בדשנית וטוף מרום גולן האדמה קצת מדושנת מידי לנבטים וזה מעכב אותם בכמה ימים לעומת התחלה בג'יפי או מצע אינרטי אחר.
אם אתה עובד עם רוקוול אתה פשוט קובר אותו בתוך האדמה ודואג שרק העלים הראשונים של הנבט יצוצו מעל פני הקרקע ככה האדמה מכסה את הרוקוול ושומרת על הלחות.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אתמול הוספתי עוד 400 וואט לעבודה, שתלתי עוד כמה נבטים ואני בתהליכים של השגת ערימות של ייחורים כדי למלא את החדר.

את 2 המאוררים הקטנים החליף אחד יותר גדול (גם לא גדול במיוחד) שעושה את העבודה כמו שצריך בינתיים.
ה400 שמצד שמאל ירדה ל50 ס"מ מהצמחים.

המזגן בקושי היה צריך לעבוד עם ה250 ככה שהחשבון חשמל עדיין נשאר נמוך הפעם ואני אוכל להפציץ יותר תאורה בהמשך.

יש כבר אוסף מכובד של דשנים למקרה הצורך ועוד כמה בדרך. שיתחיל לזוז משהו אני אעדכן אם מעניין.

בינתיים אני עסוק בעיקר בתחביב אחר. אני מקווה שעוד שבועיים אני אוכל לשלוח איזה טיזר גם ממנו.

Attachments

• DSCN9922 (Large).jpg
    DSCN9922 (Large).jpg
    54 KB · Views: 15

gonzo`

Member
do they have FLIR in israel (like the cameras on helicopters that look for heat signatures)? do people actively look for this? you guys got mad helicopter activity... just wondering coz what if they think you're some Palestinian making explosives in the heart of the country?

well they probably wouldn't think that, terrorist activity usually comes from certain places in Ghaza and the West Bank. i've never heard of FLIR activity, I don't think it exists.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
The police probably have FLIR detection but I haven't heard a single catch by a FLIR. or a helicopter.
80% of the busts comes from snitches. 20% from electricity bill spikes.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
עקב שיקולי אבטחה שמות הזנים הנוכחיים הוסרו.
היום מאוחר יותר יצורף עדכון :)

isranabis

Active member
Veteran
אם עושים את השיטה של נייר טואלט כדאי לדאוג שהנייר יהיה במצב של עמידה
ואז השורש יורד ישר ולא מסתלסל ואז אין בעיה לתת לקליפה של הזרע לפול והעברה מאוד קלה בגלל שהשורש לא מסולסל פשוט טומנים באדמה עד לעלים שבשלב הזה עדיין צהובים אבל אחרי חצי שעה של אור פלורוסנט הם יוריקו