What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Monster cropping-urme de mucegai

Status
Not open for further replies.

Gigel2

Member
nu m`am gandit nici o clipa c`o sa scot mai mult de cca 20 de g per planta...dar am vrut sa stiu ce e de facut pentru a obtine asta...n`as vrea sa scot 5 grame uscate...
Va multumesc frumos!O sa caut pe aici mai multe informatii

Un sol foarte aerat il pot pobtine cum?amestec cu nisip sau bile de polisteren?
Am cumparat 10 seminte de ak 48 si 10 de short rider...doar short rideru este autoflower...
Mam gandit ca ak 48 are o perioada relativ scurta de scrus pana la momentul culegerii...d`aia m`am gandit ca germinate acum prind o luna de vegetatie si o sa obtin o productie bunicica...
Semintele vor fi plantate la comun avand intetia de a pastra un mascul shortrider si o femela ak48 pentru a le incrucisa...sfaturi legate de asta?sau...procedeul pe larg?

Va multumesc inc-odata...de data asta anticipat...

Am rugaminte sa ocolesti sa`mi raspunzi daca esti un egoist,frustrat ca nu te poti bucura de "faima" obtinuta din cresterea de marijuana si ai venit pe forum,nu sa ajuti ci sa te afirmi sau sa iei peste picior diversi "nobi"(ca si mine de altfel) gen Wow...fratzica esti penal,apuca-te de rosii...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
20 de gr? chiar nu stiu cat da un autoflower bine crescut. mai e si genetica... unele ating 20 cm, altele cresc putin mai sus de genunchi. pana la urma, cu cat mai mult soare cu atat mai bine. dar daca ar fi sa nu privim prea pozitiv intregul grow, din 10 seminte - sa zicem ca germineaza 8, si supravietuiesc 6... 120 gr pt prima recolta... nu e rau. nu e nici bine. bine ar fi fost, dupa mintea mea, pe putin 200 gr ca sa ai ce fuma pana la urmatorul sezon. ideal ar fi 350-400 ca sa poti fuma un an integ.... excelent ar fi 600, fantastic ar fi 800 si de la 1kg in sus ar fi "coaie! pe tine te mananca undeva..."

succes si poze multe ;)

ps. imi rezerv dreptul de a raspunde in felul tipic si deja cunoscut. nu iert pe nimeni, nou sau vechi, si daca o comit... nici ei nu o vor face ;)
 

Gigel2

Member
cat despre incrucisare?n`am nimic special de facut decat sa astept ca masculul sa polenizeze femela si a apoi sa astept sa pice semintele?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Depinde ce vrei sa faci.. Un f1 e relativ simplu, dar un ibl e mai greu de realizat. La autoflowers e mai greu de lucrat decat la strainuri si crossuri normale oricum. Ai toate informatiile necesare in sectiunea de breeding.
Succes :wave:
 
Status
Not open for further replies.
Top