What's new

Moje učenje Hidrokulture

Petruchi

Member
Pozdravljeni domači vrtičkarji!

Ker sem nov na tem forumu, mislim da je prav, da tudi jaz nekaj prispevam,....

Ker sem po enem letu spet sam v svojem stanovanju sem se odlločil, da spet posvetim nekaj svojega prostega časa temu hvaležnemu hobiju.
Moj grow v bistvu nebo nič kaj posebnega, pokazati imam namen, da se jemogoče z malo finančnih sredstev poigrati z hidroponiko in tudi pridelati kaj za pokušino :)
Torej preizkusil bom moja DIY ebb&flow in DIY bubble cloner.

Večino stvari sem našel ležati kar doma npr vedra od Jupol-a, akvarijski črpalki za zrak in vodo, košarice za rožice pa mi je priskrbela prodajalka v trgovini z malimi živalmi.
Kupil sem le gnojila od HESI-ja za hidroponiko seveda.

Nimam prostora za cvetenje, ker imam premajhno stanovanje torej bodo moje rožice zacvetele kar na balkonu.
Me prav zanima kakšni bodo rezultati glede na to, da gleda balkon proti zahodu in imam direktno sončno svetlobo od 13:00 pa do sončnega zahoda.

Vse skupaj se je začelo tako, da sem v predalu našel 30 semen, ki sem jih tekom časa zbiral. Nobeno ni kupljeno pri kakšni semenski banki. Vse skupaj sem posadil v 2 koriti za rože.
Naj povem, da moj cilj ni pridelat nevem kake količine temveč ,,igranje,, poskušanje in sproti učenje.
x1p-IMAG00.jpg

x1p-IMAG00.jpg
 

Petruchi

Member
Hvala weedster,...

Nisem pričakoval da jih bo vzklilo toliko,...ker pa nisem nameraval sadik presajat v naravo so kar vse ostale v teh majhnih koritih,...
Nekaj sem jih vršičkal,...

hlf-IMAG00.jpg


Imel sem nekaj težav z pomanjkanjem dušika, a sem jih odpravil,...

291-IMAG00.jpg


In hitro so rasle naprej,...
 

mihakt

Member
zanimivo :) če prav razumem boš to potem presajal v tista korita kjer boš imel hidroponiko ali ostanejo v teh koritih rože?
 

Petruchi

Member
mihakt - bodo ostale kar v teh koritih, zanimivo bo videti kako se bodo obnesle, glede na to da je zelo malo zemlje in prostora za koreninski sistem.

Sem pa naredil nekaj klonov v upanju da zahaklam kako bejbo ki bo na koncu končala v ebb&flow sistemu :)

To je moj vegi box za klone,...

zja-IMAG00.jpg


Vidi se da sem za bubble cloner uporabil vedro od Jupol-a,... :) V vedro sta napeljani cevki od zračne črpalke in na vsaki en akvarijski kamen za mehurčke :)

Klon od bližje,... stari 3 dni,... v rockwool-u,... voda : ph 5,6/27°C

r4d-IMAG00.jpg


Ti so pa šli na sonce, tudi za ebb&flow sem uporabil Jupol vedro

vwt-IMAG00.jpg


Malo jih je sprememba pretresla vendar so se hitro pobrali,...

ch4-IMAG00.jpg


Od bližje,...

slo-IMAG00.jpg


Dovolj bo za danes,... lep pozdrav :)
 

Zefy

Member
:friends:
Pa neka je trbelo,...ka se poznava müva mogouče???

:tiphat:

Dvomem, ka se poznava samo san vido pre maleh oglasih ka se tij tude prekmurec zato san tak napiso, bilo be pa zanimivo ka se spoznamo, tak mava iste hobije (growing), pa kaj pogučiva :friends: :smoke out:
ka nemo tu tou bluzo iden zberat poste ka lejko pošlem PM

Timoslav
Ge san z goričkoga
 

Petruchi

Member
Kaj sta iz Sobote?
smile.gif

Ne ravno iz Sobote,..recimo, da iz bližine,... ;) Pa ti???


bilo be pa zanimivo ka se spoznamo, tak mava iste hobije (growing), pa kaj pogučiva :friends: :smoke out:
ka nemo tu tou bluzo iden zberat poste ka lejko pošlem PM

Tüdi ges bi mogo naškrabati še par postov,...

To bi bila bomba,... Fajn bi bilo spoznati nekoga,...seveda mislin resnoga ,,growera,, z kerin bi lejko malo izmenjo izkušnje,... mogoče spadno v kakšo ,,globoko,, debato o ton hobiji,...

seveda ob pomoči ,,opojnoga,, dimčeka

:wave:
 

Latest posts

Latest posts

Top