What's new

Moja Pierwsza Uprawa 400w

pakonopny

Member
Co do jakosci nasion musze przyznac, ze cos w ostatnich czasach sie zmienilo.
Przykladem jest moj ostatni wysiew: Serious seeds Kali mist. 11 nasion 4 samice .
Sensi seeds Maple leaf najlepsza indyjka jaka mialem w zyciu. Bylo to 8 lat temu.
Postanowilem wsadzic jeszcze raz dwa lata temu i kleska oprucz zapachu lipa, a sposob uprawy ten sam i warunki te same. Pytanie?
-Jaka stabilnosc genetyczna zapewniaja nam banki?
-Czy nasiona jakie kupujemy maja byc produktem reklamy?
-Dla czego nowe seedsbanki maja "pewniejsze" nasiona od renomowanych?
Nie znam odpowiedzi na te pytania ale znalazlem sposob-KLONY i wymiana miedzy growerami.
 
G

Guest

Grunwald ja to bym chciał trawe sativa i własnie w tym indoor mix podobno ciezko trafic na sative
Dobra decyzja podjeta Wezne super silver haze zobaczymy jak to bedzie
gruby jak mnie ghs zawiedzie to juz wiecej nie kupie moze sie cos trafi zajebistego
pzdr
 

Plantator

Well-known member
Veteran
pakonopny , masz racje , najlepsza opcja to wymiana:] ja w tym roku kiełkowałem ile się dało , odrazu na flo i potem selekcja i reveg na podwórku:] spokojnie wraca sobie do vegu , wiemy czy żeńskie czy nie , po tym jak zareaguje wiadomo mniej więcej czy będzie wczesna czy nie , hermy raczej jak się ukrywają to też wyjdą po takim szoku:] co d uprawy w boxie to też dobrze jest sprawdzić na raz masę nasion w małych doniczkach i potem revegować po testach najlepsze sztuki , nie wiem dlaczego ludzie boją się revegu , dużo to czasu nie zajmuje , a może oszczędzić potem takich akcji że same samce , lipne pheno itd
 
G

Guest

Siemanko Bracia

No nareszcie juz zaczołem indoorka :) wiec tak na wstepie chciał bym podzienkowac. Diviemu , Toptopganji , selasiemu za nasionka wszystko wykiełkowało.
wiec tak w boxie znajdują sie :)
3x hot mix x white russian by toptopganja
3x trc x hot mix by toptopganja
9x lowryder by divi te low rydery juz wyszły dzis z ziemi posiedzą w boxie z tydzien i daje na dwór :) zajebista kiełkownosc
3x super g by divi
3x angola by divi
1x pakistan valey by divi
1x lowryder x purple bastrad by selasie
1x g13x(ww x sour diesel ibl)x durban by Ca2
2x c99x(tb x wr ) x (ss x ss ) by selasie
dzieki serdeczne w przyszłym tygodniu dam jakies foty jak wszystko powychodzi z ziemi :)
pzdr

Ps o widze ze divi wrocił zajebiscie ze znow jestes :) powiem ci ze pestki super g i angoli były bardzo twarde i musiałem naciąc nasionka i wyszły kiełki :)
 
Last edited:
dajesz Bracie
fajnie ze wszystkie wyszly, bede z ciekawoscia podpatrywal. Ciekaw jestem jak te nasionka SuperG i Angolki wyszly.
Niechaj Ci rośnie jak najgeściej
 
G

Guest

Siema
Narazie to wygląda tak




W tych duzych doniczkach i w tych srebrnych kubkach są to 4 dniowe lowrydery :) ładnie rosną

a reszta ma po 2 dni i po 1

jedno super g i angola dopiero dzis wynuzyła skorupke ponad ziemie

g13x ww x sd x d jeszcze nie wyszedł tak samo purple bastrad x lr

narazie niema czym sie chwalic ale dam fote bo tak smutno w tym temacie sorry za jakosc ale były foty robione telefonem

pzdr
 
Last edited:
C

Ca2

Przez to, że w seedbankach różnie bywa... ja ich wale i robie jak HC. Własne crossy to piękna sprawa. Nawet nasiona F2 od forumowiczów kiełkują prędzej niż te z seedbanków.

Seedsman Gold mnie rozczarował totalnie...od nich żadna kula mi kiełka nie puściła
GHS...wyrósł mi zdrowy męszczak...pył wykorzystałem.
Mr. Nice jest wart uwagi - G13xWW fajne jaranko
Dutch Quality Seeds - JH od nich jest rewelacyjny.
Female Seeds - wiadomo...renoma i jakość - Maroc (rewelka)
Nirvana - tani i dobry seedbank. Nasiona może mało stabilne ale to ma plus. 1 odmiana...2 pheno... 2 smaki...2 zapachy...2 różne działania - odrobina urozmaicenia nikomu nie zaszkodziła. Paliłem ich PPP (torpeda)...T44 (zacny stoner)...K2 (srogi osiedlowy zamulacz z nutą śmiechaw na największym zwale)...Hollands Hope (zajebiste jaranie...oldschoolowy smak początków mojej przygody z trawką - moc idealna na cały dzień palenia blantów)...Early Misty - niewart uwagi zamulacz, nawet w smaku uboga roślina


BTW: dopiero dopatrzałem sie swojego crossa w puli ;D OBY BYŁA SUNIA!!! Masz więcej kulek tego? Jak masz to kiełcz bo matka była bardzo ziołowa... taki majeranek/kardamon czy też inna przyprawa ;D
Zapis w nawiasach jest troche inny niż napisałeś
[{G13xWW}xSour Diesel IBL]xDurban ... mamuśki w klamrach
W skrócie Ca2/PTHD Insane Cross ;D
 
Last edited:
G

Guest

Siemaneczko
Czas na mały uploadzik ale tylko lowryderkow Fotki z boxa dam za tydzien jak bedą wieksze :)
A oto lowrydery Juz je dałem na dwor















Sorki za jakosc ale na szybko robiłem według mnie fajnie rosną
pzdr
 

Hera

Member
Jak tam z CBŚami ? wyjasnila sie sprawa ?

ladnie rosnie ... sprysuj zraszaczem to beda zdrowsze listki ;) yo
 
G

Guest

Siema hera cbs nigdy do mnie niewpadło i mam nadzieje ze nigdy niewpadnie :)
wpadli z antynarkotykowki narazie jest luz :)

Divi mam do ciebie pytanie czy te super g pachną bardzo na flo ?? bo na wegu raptem 2tygodniowym juz grubo pachną tak samo angola ??

Tak wogole roslinki mają sie niezle :) fakt w boxie troche gorąco ale dadzą rade na wszystkich roslinkach poszedł fim niebawem fotki :)
pzdr i dzieki panowie za pestki bo bez was bym chyba dopiero za miecha gdzies zaczą

pzdr

Ps lowryderki pokazały juz w wiekszosci płec 3 meskie i jedna pani :badday:
 
Last edited:
G

Guest

siemanko mały update:)
Sorry za jakosc ale naprawde ostatnio niemam na nic czasu lepsze foty bedą jak znajde czas i je z boxa wyjmne :)

Angola


Hot Mix x trc



Hot Mix x trc 2





Angola



Pakistan valey



Hot mix x white russian



super - g



Ca2 cross


Hot mix x white russian



c99x(wr x tb ) x ( ss x ss)

 
G

Guest

Hot mix x trc 3



super - g



Hot Mix x white russian



super -g


Angola


to wszystko lepsza jakosc dopiero jak wyciągne rosliny z boxa :) Za jakies 1,5tygodnia daje rosliny na flower :)
pzdr
Darek rosliny są w roznym wieku najstarsze mają około 15 dni
 
Last edited:
@ReMo - moje sugestie, maja za sucho, maja za cieplo, delikatnie wiecej nawozu.. ale dopiero po tygo.. jak im zaczniesz dawac wode, bo moze nawoz jest ale nie maja go jak pobrac. co to za podłoże?
przypilnuj bo plon sporo ucierpi ;)
pozdr i dajesz bracie
 
G

Guest

Siema divi
Jest dokładnie tak jak mowisz mają za ciepło tzn były za blisko lampy lampe oddaliłem 60cm od szczytow dzis wiec powinno pomoc nawoz dopiero dam za 3dni bo podlewalem wczoraj wodą
Podłoze zabij mnie ale ci nie powiem bo nepamietam nazwy ale jest spoko :)
pzdr

hela co do nasion to narazie niewiem jak widzisz rosliny są na wegu dopiero

pzdr
 
D

darek648

remo interesuje mnie bardzo jak i skąd masz nasionka SUPER G bo dużo dobrego o niej słyszałem jak byśmiał kilka to bym od ciebie odkupił jeśli była by taka możliwość a jeśli nie
to by było dobrze jak byśmiał pyłek super g bo zrobił bym crossa z orginal haze ale leprze były by nasionka albo choć napisz jak można je zdobyć
 
@darek648 - nasiona byly robione z babanow, przeciagnolem dziewczyne jakis czas po zbiorach i wytworzyla, pylkiem zapylilem klona z tej ze matki. Teoretycznie powinny byc fem. z niewielka tendencja do hermienia.. ale zobaczymy bo to pierwszy raz tak kombinowalem.
Orginalne nasionko bylo od Urbana (jesli sie myle to najmocniej przepraszam)..

sorrka za offtop

ps: jak dobijemy do 50 postow to sie odezwe, mam jeszcze kilka pestek to rzuce w swiat..

aaa.. i jesli to jest jakis mix torfu z kokosem, a troche tak wyglada.. to takich mixow nie mozna przesuszac... jesli podloze jest pulchne, ma bardzo duza wentylacje i chlonnosc to zawsze powinno byc lekko wilgotne.. ;)
kurde nie moge sie opanowac a kazdy post mnie pewnie ze 20zeta kosztuje z koma heheh pozdr
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top