What's new

MJMJ's Growbox

M

MJMJ

thanks,instructiunile alea au venit in cutie dar sunt pt clonele luate de pe planta atunci,ale mele au o saptamana de cand sunt luate,de aia intrebam
 
M

MJMJ

URAAA
 

Attachments

  • SDC12619.jpg
    SDC12619.jpg
    43.7 KB · Views: 19
M

MJMJ

Si a doua care e pusa la germinat.
Clonele nu vor sa se prinda,nu stiu ce au.cred ca mama stand la geam intrase in flower.
Am temperatura constanta 29,5 grade.E o problema?
 

Attachments

  • SDC12621.jpg
    SDC12621.jpg
    21.1 KB · Views: 16
M

MJMJ

6 Zile

6 Zile

Astea sunt plantele la 6 zile + o poza cu setup-ul meu.Credeti ca pot sa-l impart in doua dupa grow-ul acesta?jos flower si sus mama si clone.Si sa schimb lumina din hps in cfl-uri sa scap de caldura pana imi permit LED-uri.

:wave:
 

Attachments

  • SDC12626.jpg
    SDC12626.jpg
    71.8 KB · Views: 15
  • SDC12627.jpg
    SDC12627.jpg
    102.4 KB · Views: 22
  • SDC12628.jpg
    SDC12628.jpg
    39 KB · Views: 24

jahert7

Member
despre impartit nu pot spune nimic pentru ca tu decizi daca ai loc sau nu, dar vroiam doar sa iti atrag atentia ca ar trebui sa ridici plantele alea mai aproape de bec pentru ca ai si geamul pus acolo insa ai grija sa nu se sparga geamul de la temperatura becului si sa iti distruga plantele, asta daca geamul este unul normal si asa pare sa fie din poze. bafta
 
G

guestaweed

clar geamul o sa cedeze. scoate-l .
aseara am citit intr un thread nu mai stiu daca romanesc sau nu ...
 
M

MJMJ

geamul nu se incalzeste foarte mult,ventilatorul ala chiar face treaba.o sa-l las asa pana cumpar un cooltube ca lumea.plantele nu par sa ceara mai sus,dar daca o s-o faca am sa le ridic.Mersi pt vizita!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
o sa crape de la caldura radianta. noi vorbeam de geam termorezistent. ala nu pare a fi termorezistent.
 
Last edited:
M

MJMJ

Ziua a 10-a respectiv a 7-a :dance013:
Scuzati calitatea,dar vad ca nicio camera nu focalizeaza corect cand e hps-ul aprins.
Plantele sunt 12/12 from seed,iar cea in pot-ul mai mic este o clona de bubblelicious
 

Attachments

  • SDC12629.jpg
    SDC12629.jpg
    46.8 KB · Views: 16
M

MJMJ

Si grow-ul meu de la geam dupa o saptamana :)

P.S. Cat interes v-am trezit cu threadul meu :bump:
 

Attachments

  • 30092010068.jpg
    30092010068.jpg
    49.9 KB · Views: 18
  • 30092010069.jpg
    30092010069.jpg
    88.8 KB · Views: 20
M

MJMJ

Ziua 21 pentru cea mare,respectiv 18 pt cea mica care cred ca suferit cand am transplantat-o...
 

Attachments

  • 65379Oh No Bananas
    65379Oh No Bananas
    97.1 KB · Views: 29
E

evilkid

cam in urma aia mica.... cea mare arata bine :D

lipeste niste hartie ceva pe placa aia neagra ca pierzi f multa lumina...
 
M

MJMJ

am autocolant alb-mat dar mi-a fost lene :D maine ma ocup de treaba asta,mersi ca mi-aia dus aminte.oricum ma mira cat de bine creste cu lumina asa departe,cred ca sunt 80 cm pana sus !
aia mica i-am rupt radacina cand am transplantat-o dar vad ca incepe sa-si revina.de acum o sa le plantez direct in ghiveciul mare cum am procedat si cu cea care se dezvolta bine pentru ca nu prea sunt indemanatic.
 
M

MJMJ

pai cea mica stiu de ce e asa mica,iar cealalta mi se pare normala...
 
Top